У столиці пройде виставка присвячена Бахмуту

Семаковська Тетяна 14:50, 22 Червня 2023

photo 2023 05 07 12 46 56 8c29223 червня у Києві пройде виставка полотен бахмутської художниці Катерини Руденко. Відвідати її зможуть всі охочі.

Про анонс виставки у соцмережі поділилася директорка Бахмутського краєзнавчого музею Олена Смирнова.

Примітка: для бахмутян, які не зможуть прийти на виставку буде онлайн-трансляція виставки, вона почнеться 0 15:00, разом зі стартом офлайн виставки.

Про виставку

Виставка з назвою “Бахмут не віддамо” планується 23 червня у місті Київ. Гостей чекають на 15:00 за адресою проспект Богдана Хмельницького, 8 Укрінформ.

photo 2023 05 07 12 46 57 4c463

Роботи художниці припали до душі бахмутянам. Фото: з відкритих джерел

“Немає міста, є громада, або як малюють співають та знімають кліпи з попелу бахмутяни. Чекаємо. Управління культури, Ваш музей та наші нові київські друзі — Музей видатних киян”, — процитувала Олена Смирнова.

Виставки художниці з Бахмута можуть бути й в інших містах

Сама художниця пані Катерина зараз перебуває в евакуації на Дніпропетровщині, на виставці її не буде, але бахмутяни зможуть насолодитися картинами.

“Організацією виставки займається Олена Смирнова. Щодо кількості робіт не можу точно сказати, скільки їх буде представлено. Ці картини я передала музею, на самій виставці придбати твори не буде можливості, але я можу намалювати картину на замовлення. Чому виникла ідея виставки? З початку війни люди, які евакуювалися хочуть побачити рідне місто на полотні”, – пояснює художниця.

Вона додає, що люди дуже позитивно реагують на картини Бахмута. Співрозмовниця зауважує, що якщо все піде за планом — виставки її робіт будуть в інших містах України, де є Центри Підтримки бахмутян.

Чи можна замовити картину? 

photo 2023 05 07 12 46 59 35e3c

Робота Катерини Руденко. Фото: з відкритих джерел

Катерина Руденко також малює картини Бахмута на замовлення, одна з останніх попрямувало до США, полотно замовила бахмутянка, щоб мати частинку рідного міста, розповідає пані Катерина.

“Люди на картинах хочуть бачити ті місця, в яких вони жили. Була робота в мене, де зображувала Площу Свободи та вулицю Миру, людина хотіла саме цю вулицю, бо зі школи вона йшла додому цією дорогою. Ще одна замовниця хотіла бачити Верхній Парк на полотні, одна з моїх улюблених картин це -“Вечірній Бахмут”, — ділиться в розмові художниця.

Якщо ви також хочете замовити картину від Катерини — телефонуйте за номером — + 38 05 0539 4537

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]