Як мешканцям Донеччини отримати закордонний паспорт

Семаковська Тетяна 16:05, 16 Червня 2023

На початку повномасштабної війни українці могли виїхати за кордон за спрощеною процедурою. Коли ризик гуманітарної кризи по всій території країни минув, звичні правила виїзду почали повертатися. Зараз у більшості випадків необхідно мати закордонний паспорт, щоб перетнути кордон країни. Проте, мешканці Донецької області не мають змогу оформили цей документ у себе в містах, навіть якщо вони живуть у відносно далеких населених пунктах від лінії фронту. Державна міграційна служба Донецької області наразі працює тільки у режимі дистанційних консультацій у телефонному та онлайн режимах.

Про те, як оформити документи для виїзду за кордон мешканцям Донеччини читайте у нашому матеріалі. 

Повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло на багато аспектів життя українців, особливо в тих регіонах, в яких досі проходять запеклі бої. Багато державних та приватних послуг тепер неможливо отримати в областях, де зберігається високий рівень небезпеки. Це стосується зокрема Донецької області. Через небезпеку окупації та обстрілів Державна міграційна служба перестала працювати в офлайн режимі. Мешканці вимушені їздити в сусідню Дніпропетровську область, щоб отримати послуги з оформлення закордонного паспорта. Редакція Бахмут.IN.UA дізналася, як це можна зробити найбільш зручним способом. 

Кому потрібен закордонний паспорт

Закордонний паспорт дає можливість безперешкодно пересуватися багатьма країнами світу. Наразі люди, які мають особливі обставини та рятуються від війни можуть виїхати за кордон за внутрішнім паспортом (якщо ви не належите до військовозобов’язаних осіб). Вас можуть не пропустити за цим документом, якщо ви виїхали за кордон, повернулися в Україну і потім знову намагаєтеся виїхати з внутрішнім паспортом.

Крім того, це може створити для вас неприємності під час пересування країнами Європи. Адже, не всі прикордонні служби приймають такий спосіб перетину кордону. Тому, наявність закордонного паспорта суттєво спростить ваше пересування між країнами й допоможе уникнути додаткових запитань та затримок на кордонах. 

Де можна оформити закордонний паспорт

Найближчі місця для оформлення закордонного паспорта для мешканців Донеччини у Дніпропетровській області. Джерело: Укрінформ

Мешканці Донецької області можуть звернутися до  будь-якого територіального органу/підрозділу ДМС України, ЦНАПу або центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» в Україні незалежно від місця їхнього проживання. Проте, якщо їхати для цього з міст Донеччини, то найближчим варіантом є Павлоград або Дніпро Дніпропетровської області.  Хоча у місцевих медіа Павлограда є інформація про те, що можна зробити попередній запис до ЦНАПу через Viber або Telegram, працівники Центру повідомили, що це не обов’язково. Оскільки у ЦНАПі немає великих черг, люди можуть швидко розв’язати свої питання без попереднього запису. У підрозділи ДМС у Дніпропетровській області можна записатися через окремий сервіс Електронна черга

Другий варіант це Дніпро, всього у 1,5 години їзди від Павлограда. В цьому місці мешканці мають три варіанти закладів, де можна оформити закордонний паспорт:

Вам буде цікаво

  • територіальний орган/підрозділ ДМС України
  • ЦНАП 
  • центр обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ»

Кожна з цих інституцій має повноваження приймати документи та видавати закордонні паспорти. Тому, людина може самостійно обрати, куди звертатися. Крім того, у Дніпрі ви можете зробити попередній запис до спеціалістів не тільки через сервіс ДМС, але й на сайті ЦНАПу, якщо ви вирішили йти туди. 

Важливо розуміти, що фіксована вартість оформлення закордонного паспорта у ЦНАП та у підрозділі ДМС вартує 856 грн (готовність через 20 днів) або 1496 грн (готовність через 7 днів). Проте, центр обслуговування «Паспортний сервіс», який надає послуги за ліцензією ДМС попросить доплатити ще 540 грн до цієї суми за сервісні послуги свого підприємства.

Оформлення закордонного паспорта буде коштувати від 856 грн до 2036 грн. Джерело: знімок екрана з сайту Центру обслуговування «Паспортний сервіс» у Дніпрі.

Що треба підготувати для оформлення паспорта

Щоб отримати закордонний паспорт, треба буде двічі запланувати поїздку. Джерело: Укрінформ

На сайті Державної міграційної служби ви можете знайти всі оновлення та перелік документів, необхідних для оформлення закордонного паспорта. Базовий перелік документів складається з:

  • заяви-анкети (друкується працівником, який приймає документи);
  • паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
  • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру);
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
  • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Важливо розуміти, що  для оформлення закордонного паспорта доведеться спланувати дві поїздки. Перший раз подати документи, а потім приїхати та забрати їх. 

Хоча на території Донецької області ДМС тимчасово не надає свої послуги населенню, люди можуть звернутися за консультацією з приводу оформлення документів за телефоном  +380 95 538 5703 або електронною адресою [email protected]. Досвід звернень редакції до гарячої лінії продемонстрував, що на телефонні звернення відповідають достатньо швидко.

«Люди можуть звертатися телефоном, електронною поштою або через соціальні мережі. Ми надамо всі відповіді на питання, які цікавлять мешканців Донецької області» – повідомили на гарячій лінії Державній міграційній службі Донецької області. 

ДМС Донецької області консультує мешканців телефоном, електронною. Поштою та через Facebook. Джерело: знімок екрана з сайту Державної міграційної служби

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

До зимових свят: як дітям ВПО на Івано-Франківщині отримати подарунок від Миколая

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 10 Жовтня 2024
Подарунок для дитини / фото ілюстративне, Unsplash

Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині.

Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook.

Подарунки до зимових свят для дітей ВПО

Акція “Допоможи Святому Миколаю прийти до дітей”, яку проводять представники “Карітас-Надвірна” щороку, вже розпочала прийом заявок від представників наступних категорій до 15 років:

  • діти загиблих воїнів (від 2014 року);
  • діти з багатодітних сімей воїнів-захисників;
  • діти-сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з інвалідністю;
  • діти, батьки яких — особи з інвалідністю 1, 2 групи;
  • діти із сімей ВПО (багатодітні, діти загиблих воїнів, діти з інвалідністю, діти, батьки яких — особи з інвалідністю 1, 2 групи, діти-сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування).

Акція діє до 31 жовтня 2024 року для громадян, які проживають у Надвірнянській громаді.

Які документи потрібні

Для того, щоб отримати подарунок, потрібно надати наступний перелік документів:

  • паспорт та копія особи, що подає заявку;
  • ідентифікаційний код та його копія;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • документ, що надає право на отримання подарунка (довідка ВПО, посвідчення УБД, посвідчення людини з інвалідністю тощо)
  • заява;
  • лист та малюнки від дитини.

Вимоги до листа для подарунка

Лист до Святого Миколая має певні вимоги, а саме:

  • він повинен бути написаним українською мовою;
  • у листі має бути розповідь про себе, сім’ю, захоплення, бажання (не більше трьох), вік, зріст та розмір взуття;
  • обов’язково повинні бути малюнки на окремому аркуші;
  • не повинно бути прохань до діда мороза;
  • не повинно бути прохань про техніку чи інші коштовні речі;
  • не повинно бути контактних даних.

Як долучитися

Щоб приєднатися до акції необхідно звернутися до офісу “Карітас” за адресою: місто Надвірна, вулиця Котляревського, 4В. Зареєструватися також можна за номером: +380 (93) 306 1863.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оскаржити рішення ВЛК: можливі алгоритми дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 10 Жовтня 2024
ВЛК / фото з Facebook

Військовослужбовці часто стикаються з тим, що ВЛК ігнорують критичні захворювання, травми та поранення, визнаючи їх такими, що не заважають проходженню військової служби. У такому разі потрібно шукати підстави для оскарження рішення.

Детальніше про те, як можна оскаржити неправомірне рішення ВЛК, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

Як оскаржити рішення ВЛК

Військово-лікарська комісія після перевірки стану здоров’я мобілізованого приймає рішення, чи придатні ви до військової служби. Однак часто виникають ситуації, коли військовозобов’язаний чи військовослужбовець бачать ігнорування деяких захворювань, травм чи поранень. Саме в такому випадку потрібно оскаржувати рішення ВЛК.

Підстави для оскарження

Відповідно до Положення №402, при медичному огляді військовослужбовців повинен застосовуватися метод індивідуальної оцінки придатності до військової служби. Він повинен обов’язково враховувати вік, освіту, військовий фах, підготовку, досвід, фактичну працездатність та інші аспекти.

Законодавство не встановлює якогось вичерпного переліку підстав для оскарження висновку ВЛК. Проте, виділяються найбільш розповсюджені проблеми, а саме:

  • неврахування чи ігнорування існуючого захворювання, травми чи поранення;
  • неврахування чи ігнорування взаємозв’язку двох або більше захворювань, травм або поранень;
  • обрання нижчого ступеня порушення функцій організму внаслідок захворювання, травми або поранення, ніж є насправді;
  • порушення процедури проведення медичного огляду.

Де можна оскаржити рішення ВЛК

Інколи для оскарження потрібно звертатися до суду / фото ілюстративне, Getty

Якщо військовозобов’язаний чи військовослужбовець хоче оскаржити рішення ВЛК, то у нього є два варіанти:

  • оскарження в адміністративному порядку;
  • оскарження в судовому порядку.

Оскарження рішення в адміністративному порядку

Оскарження в адміністративному порядку відбувається за допомогою прямого звернення до ВЛК, що стоїть вище по ієрархії, ніж та ВЛК, яка видала оскаржуваний висновок. Це може бути ВЛК регіону чи Центральна ВЛК.

У скарзі до вищої ВЛК необхідно вказати, що людина має незгоду з висновком комісії нижчого рівня, а також висловити прохання щодо необхідності проведення повторного медичного огляду.

До звернення необхідно докласти всі документи від ВЛК, висновок якої оскаржується, а також додати результати попередніх медичних досліджень щодо усіх наявних захворювань.

Якщо вища ВЛК визнає скаргу обґрунтованою, вона може переглянути постанову або направити на контрольне обстеження в інший заклад охорони здоров’я.

Рішення штатної ВЛК є обов’язковим до виконання протягом місяця з дати прийняття.

Строк для звернення до 6 місяців з дня отримання висновку.

Оскарження рішення через суд

Для оскарження висновку ВЛК в судовому порядку необхідно звернутися з позовом до адміністративного суду за місцезнаходженням ВЛК або за місцем проживання. Водночас варто подати додаткову заяву про необхідність призупинити дію оскаржуваного висновку ВЛК до ухвалення рішення по суті.

Строк для звернення до суду для оскарження рішення становить 3 місяці з моменту отримання висновку вищої ВЛК.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До зимових свят: як дітям ВПО на Івано-Франківщині отримати подарунок від Миколая

Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині. Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook. […]

16:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

Як оскаржити рішення ВЛК: можливі алгоритми дій

Військовослужбовці часто стикаються з тим, що ВЛК ігнорують критичні захворювання, травми та поранення, визнаючи їх такими, що не заважають проходженню військової служби. У такому разі […]

13:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Харчування, освіта та відпочинок: які пільги мають діти УБД

Діти учасників бойових дій (УБД), як і їх батьки, мають певні пільги. Вони значно спрощують їх життя, дозволяючи їм мати пріоритет у закладах освіти й […]

11:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

СЗЧ та дезертирство: чим відрізняються поняття

Питання самовільного залишення частини та дезертирства є критично важливим для будь-якої армії, адже такі вчинки можуть сильно вплинути не тільки на життя військовослужбовця, але й […]

15:45, 09.10.2024 Скопіч Дмитро