Як мешканцям Донеччини отримати закордонний паспорт

Семаковська Тетяна 16:05, 16 Червня 2023

На початку повномасштабної війни українці могли виїхати за кордон за спрощеною процедурою. Коли ризик гуманітарної кризи по всій території країни минув, звичні правила виїзду почали повертатися. Зараз у більшості випадків необхідно мати закордонний паспорт, щоб перетнути кордон країни. Проте, мешканці Донецької області не мають змогу оформили цей документ у себе в містах, навіть якщо вони живуть у відносно далеких населених пунктах від лінії фронту. Державна міграційна служба Донецької області наразі працює тільки у режимі дистанційних консультацій у телефонному та онлайн режимах.

Про те, як оформити документи для виїзду за кордон мешканцям Донеччини читайте у нашому матеріалі. 

Повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло на багато аспектів життя українців, особливо в тих регіонах, в яких досі проходять запеклі бої. Багато державних та приватних послуг тепер неможливо отримати в областях, де зберігається високий рівень небезпеки. Це стосується зокрема Донецької області. Через небезпеку окупації та обстрілів Державна міграційна служба перестала працювати в офлайн режимі. Мешканці вимушені їздити в сусідню Дніпропетровську область, щоб отримати послуги з оформлення закордонного паспорта. Редакція Бахмут.IN.UA дізналася, як це можна зробити найбільш зручним способом. 

Кому потрібен закордонний паспорт

Закордонний паспорт дає можливість безперешкодно пересуватися багатьма країнами світу. Наразі люди, які мають особливі обставини та рятуються від війни можуть виїхати за кордон за внутрішнім паспортом (якщо ви не належите до військовозобов’язаних осіб). Вас можуть не пропустити за цим документом, якщо ви виїхали за кордон, повернулися в Україну і потім знову намагаєтеся виїхати з внутрішнім паспортом.

Крім того, це може створити для вас неприємності під час пересування країнами Європи. Адже, не всі прикордонні служби приймають такий спосіб перетину кордону. Тому, наявність закордонного паспорта суттєво спростить ваше пересування між країнами й допоможе уникнути додаткових запитань та затримок на кордонах. 

Де можна оформити закордонний паспорт

Найближчі місця для оформлення закордонного паспорта для мешканців Донеччини у Дніпропетровській області. Джерело: Укрінформ

Мешканці Донецької області можуть звернутися до  будь-якого територіального органу/підрозділу ДМС України, ЦНАПу або центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» в Україні незалежно від місця їхнього проживання. Проте, якщо їхати для цього з міст Донеччини, то найближчим варіантом є Павлоград або Дніпро Дніпропетровської області.  Хоча у місцевих медіа Павлограда є інформація про те, що можна зробити попередній запис до ЦНАПу через Viber або Telegram, працівники Центру повідомили, що це не обов’язково. Оскільки у ЦНАПі немає великих черг, люди можуть швидко розв’язати свої питання без попереднього запису. У підрозділи ДМС у Дніпропетровській області можна записатися через окремий сервіс Електронна черга

Другий варіант це Дніпро, всього у 1,5 години їзди від Павлограда. В цьому місці мешканці мають три варіанти закладів, де можна оформити закордонний паспорт:

Вам буде цікаво

 • територіальний орган/підрозділ ДМС України
 • ЦНАП 
 • центр обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ»

Кожна з цих інституцій має повноваження приймати документи та видавати закордонні паспорти. Тому, людина може самостійно обрати, куди звертатися. Крім того, у Дніпрі ви можете зробити попередній запис до спеціалістів не тільки через сервіс ДМС, але й на сайті ЦНАПу, якщо ви вирішили йти туди. 

Важливо розуміти, що фіксована вартість оформлення закордонного паспорта у ЦНАП та у підрозділі ДМС вартує 856 грн (готовність через 20 днів) або 1496 грн (готовність через 7 днів). Проте, центр обслуговування «Паспортний сервіс», який надає послуги за ліцензією ДМС попросить доплатити ще 540 грн до цієї суми за сервісні послуги свого підприємства.

Оформлення закордонного паспорта буде коштувати від 856 грн до 2036 грн. Джерело: знімок екрана з сайту Центру обслуговування «Паспортний сервіс» у Дніпрі.

Що треба підготувати для оформлення паспорта

Щоб отримати закордонний паспорт, треба буде двічі запланувати поїздку. Джерело: Укрінформ

На сайті Державної міграційної служби ви можете знайти всі оновлення та перелік документів, необхідних для оформлення закордонного паспорта. Базовий перелік документів складається з:

 • заяви-анкети (друкується працівником, який приймає документи);
 • паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру);
 • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
 • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Важливо розуміти, що  для оформлення закордонного паспорта доведеться спланувати дві поїздки. Перший раз подати документи, а потім приїхати та забрати їх. 

Хоча на території Донецької області ДМС тимчасово не надає свої послуги населенню, люди можуть звернутися за консультацією з приводу оформлення документів за телефоном  +380 95 538 5703 або електронною адресою [email protected]. Досвід звернень редакції до гарячої лінії продемонстрував, що на телефонні звернення відповідають достатньо швидко.

«Люди можуть звертатися телефоном, електронною поштою або через соціальні мережі. Ми надамо всі відповіді на питання, які цікавлять мешканців Донецької області» – повідомили на гарячій лінії Державній міграційній службі Донецької області. 

ДМС Донецької області консультує мешканців телефоном, електронною. Поштою та через Facebook. Джерело: знімок екрана з сайту Державної міграційної служби

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 23 Травня 2024
Анонс проєкту / фото Мінцифри

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу.

Про це повідомили в Мінцифрі.

Державна програма для військових та ветеранів

Мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів “Аврора” ініціювали освітньо-грантову програму для українських військових та ветеранів, яка допоможе їм у розвитку власного бізнесу. На учасників протягом 6 місяців навчання чекатимуть:

 • освітній вебінар зі створення бізнес-плану;
 • групові заняття з психологом;
 • онлайн-лекції від ветеранів-підприємців;
 • індивідуальні консультації.

Наприкінці навчання учасники матимуть змогу презентувати свої бізнес-проєкти. 50 підприємцям-початківцям із найкращими результатами виділять гранти на 100 000 гривень кожному, які можна буде використати для створення або розвитку власної справи.

Хто може взяти участь

Взяти участь в новій державній програмі можуть:

 • чинні військові;
 • ветерани, які мають статус УБД;
 • чоловік захисниці або дружина захисника України.

Для того, щоб подати заявку, потрібно до 16 червня заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 23 Травня 2024
Допомога
Допомога постраждалим / фото Мінсоцполітики

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати гуманітарну допомогу, якщо в їхньому місті немає центру підтримки. 

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в Ганни Петрієнко-Полухіної, секретарки Бахмутської міської ради.

Процедура отримання допомоги 

За словами секретарки Бахмутської міської ради, люди можуть звертатися за допомогою, і їм будуть надсилати посилки. 

“По-перше, у нас є адресна допомога, і ми завжди Новою Поштою безкоштовно відсилаємо цю допомогу пільговим категоріям. Друге, це те, що зараз ми підписуємо ряд меморандумів в тих містах, де ми не маємо змоги відкрити Центр підтримки. Через те, що там немає наших колег і фахівців” , – зауважила Ганна Петрієнко-Полухіна.

Для термінових запитів жителі можуть звертатися на гарячі лінії центрів допомоги або надсилати запити електронною поштою. Щотижня проводяться прямі лінії для надання підтримки.

“Якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- розповіла секретарка Бахмутської міської ради.

Співпраця з іншими містами 

Центри допомоги підписують меморандуми про співпрацю з іншими містами та областями, де вони не можуть відкрити свої відділення. Наприклад, нещодавно було підписано угоду з Сєвєродонецьком.

“Зараз підписуємо ряд меморандумів з іншими містами та областями.Наприклад на цьому тижні підписали з Сєвєродонецьком. І будемо працювати над цим, бо розуміємо важливість цього для наших людей. Але якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- зауважила секретарка міської ради.

Згідно з наданою інформацією, наразі центр допомоги має 10 власних центрів та співпрацює з 7 містами, покриваючи їх потреби завдяки підписаним меморандумам. Зараз вони працюють над налагодженням співпраці з Хмельницькою, Івано-Франківською та Тернопільською областями, а також з містом Ужгород.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу. Про це повідомили в Мінцифрі. […]

18:00, 23.05.2024 Скопіч Дмитро
Допомога

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати […]

субсидія нарахування

Хто повинен звернутися за субсидією на наступний період: пояснення

Уряд нагадує, що в травні відбувається автоматичне перепризначення субсидій для більшості отримувачів цієї допомоги. Проте є категорії громадян, які мають звернутися до органів Пенсійного фонду […]

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 29 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]