Як бахмутян використовують для піару пригожина?

Семаковська Тетяна 16:09, 8 Червня 2023

БАХМУТ 34 2 eec69За відкритими даними до територій підконтрольних росії окупанти евакуювали приблизно 8% бахмутян. Зараз ці люди стають героями роликів російської пропаганди, однак якщо раніше вони дякували тільки росіянам, то наразі увагу змістили на публічне схвалення вагнерівців. Такі хвалебні оди для найманців пригожина публікують канали схильні до ватажка ПВК. Вже раніше аналітики прогнозували, що пригожин має політичні амбіції та конкурує навіть з путіним. Відтак, донеччанам та зокрема бахмутянам, які опинилися на території рф дали показати, хто насправді  «освобождав Артемовск» й російській регулярній армії тут місця немає.

Евакуйовані з Бахмута: нові обличчя й нові байки про фашистів

Screenshot 761 145eb

Микола Русаков, вивезений до територій підконтрольних рф. Фото: скріншот з відео

Микола Русаков — житель Бахмута, на російський лад Артемівська, так запевняють пропагандисти. 

Screenshot 766 45f34

14 травня з Бахмута були вивезені два Миколи з прізвищем Русаков, ймовірно це батько й син. На відео говорить тільки батько.

«Они город пытались стереть с лица земли с очевидной целью. Никаких русских не было, ничего. Потом мы у свахи жили своей, потом они одну мину бросили вблизи сарая, потом вторую. Мы поняли, значит здесь невозможно. Мы перешли к соседней, к свашиной родственнице, через двор. Ну все, поселились в подвал, прибегает бандеровец: “Давайте мобильники, я верну”. Ничего не вернул, 4 мобильника взял, два нормальных и таких кнопочных. Мы так в страхе жили. Мусора ездили, а в доме они (ред. речь идет о ВСУ) пулемет поставили, стреляли все это время, и из автомата, и из пулемета. Подгоняли танк, а потом знаете, что интересно они выходят из этого дома, из этого дома, и подожгли – даже не сказали нам ни слова», — розповідає російську пропаганду житель Бахмута. 

Оповідь чоловіка дуже сумбурна, немов склеїна з рандомних уривків, які встигли надиктувати цьому герою. Тут він згадує й за поняття “бандерівця”, якого у російський федерації вважають, чи не найбільшим злом та прирівнюють до німецького фашиста. Власне цю тезу успішно просувають окупанти, мовляв, ЗСУ страшніше німецьких нацистів.

«Украинская армия абсолютно относится враждебно к своему населению Донбасса, враждебно, понимаете. Они идеализированные понимаете, укры выше всего. Укры, знаете такое? Как фашисты были, немцы…Это самая страшная идеология, ну как это разрушить собственный дом, вы отступаете», — каже Микола Русаков.

Пропагандисти додають, що в Україні, мовляв, використовують лозунг: «Нема людини — нема проблеми», однак ця фраза належить саме російському диктатору йосипу сталіну. Так, само в словах евакуюваного з Бахмута проскакують такі російські наративи, як «укри». Так, окупанти називають українців демонізуючи їх та створюють навколо нашої нації своєрідний образ фашистів. 

Навіть, німці себе так не вели, каже бахмутянин про ЗСУ

Screenshot 763 5b483

Вячеслав Заярний, бахмутянин вивезений до підконтрольних росії територій. Фото: скріншот з відео

Screenshot 772 fa6a8

Вячеслав Заярний теж вивезений з Бахмута 14 травня 2023 року. Фото: скріншот

Заярний також стверджує, що, мовляв, українські війська гірші фашистів. Цікаво, що після деокупації українських сіл та міст, саме українці вперше почали зазначити, що росіяни поводилися себе гірше, ніж німецькі війська. Тобто, фактично, росія просто переклала на ЗСУ свої лихі вчинки, й навіть не мусила щось вигадувати.

Репортаж УП, де місцеві, які пробули під російською окупацію підкреслюють, що загарбники були гірші, ніж німці

Бахмут був зруйнований ще до 24 лютого, запевняє бахмутянка

Screenshot 762 4631d

Бахмутянка Люся Козаченко, як її представляють окупанти. Фото: скріншот з відео

Люся Козаченко також стала героїнею ролику, жінка каже, що Бахмут був розбитий до 24 лютого, мається на увазі до повномасштабного вторгнення. Таку тезу російська пропаганда раніше не використовувала. 

Screenshot 764 b3d1e

Жінка на відео вивезена з Бахмута 14 травня 2023 року. Фото: скріншот

«До этого у нас были и свои. У нас было много подразделений, и Правый сектор, и Нацгвардия, и Укр там, и все на свете… Они стреляли по городу, у нас город был разбит еще до 24 (ред. женщина имеет в виду до 24 февраля, даты начала полномасштабного вторжения). Ну как стреляли, обстрелы были по-городу. Забахмутка, например. По Забмухмутке стреляли. Они от нас били за Забахмутскую трассу: Харьков-Ростов, ну из Часовярского, Часовярской трассы били по Забахмутке. И там разбивали и дома, разбивали все. У меня у свахи по Забахмутке загорелся дом, она побежала позвать на помощь мужа, который ей помогал, она ему оплачивала. Они вместе бежали потушить пожар, их убило двоих на перекрестке, их убило 19 или 22 августа 2022 года или какого года. Что до этого, как началось это все», — каже бахмутянка.

У свідченнях цієї жінки дуже багато плутанини, вона саме не впевнена в тому, що говорить. Жінка каже, що місто було зруйноване раніше, нібито до початку повномасштабного вторгнення, однак ця теза абсолютно не відповідає дійсності. Переглянути, яким був Бахмут до війни можна на фото та відео нижче:

Screenshot 773 dd7f7

Screenshot 774 fe017

Screenshot 775 4a04d

Ось так виглядала набережна в Бахмуті, коли війна з російськими військами вже тривала. Квітень 2022 рік. В цей час Бахмут був ще відносно спокійними місцем, активні бойові дії тривали на Київщині. Фото: Ганна Стрельникова.

DSC03098 1 71331

Бахмут в квітні 2022 року був безлюдним, але місто не було зруйнованим. Фото Павло Дьяченко

Жінка у відео не може навіть точно згадати, коли загинула її сваха, вона плутає й день й рік. Очевидно, що героїня ролику або бреше про цей інцидент, або ж він справжній, але її попросили назвати іншу дати смерті, а в процесі зйомки вона розгубилася й почала плутати цифри. Можливо, вона мала на увазі 2015 рік, тоді місто було обстріляно окупантами касетними снарядами, а саме район Забахмутки, загинуло декілька бахмутян. Внаслідок обстрілу, були пошкоджені житлові будинки, школа, дитсадок. 

Всі фігуранти пропаганди, яких ми розглянули прибули 14 травня 20223 року. Ймовірно, тих хто приїхав одразу просять зніматися в роликах окупантів. 

Screenshot 776 6670e

Screenshot 777 6a8cd

Screenshot 778 20405

Screenshot 779 a3118

Screenshot 780 8239f

Це лише частина прибувших з Бахмута до територій росії або ТОТ за 14 травня. Фото: скриншот

Загалом тільки за 14 травня 2023 рік окупанти зареєстрували 100 осіб, але публічно дискредитувати ЗСУ наважилися менше 10 людей. Чому ж така мала кількість охочих дякувати за спасіння? Ймовірно, або люди бояться відкрито дискредитувати Збройні Сили України, які допомагали їм з їжею та підвозом продуктів, або ж не мають що розповідати. 

Ода вагнерівцям все частіше проскакує на телебаченні пропагандистам

Screenshot 760 f476b

Бахмутянин Лев Балацков вдячний вагнерівцям за спасіння. Фото: скріншот

Примітка: Лева Балацкова немає в списках евакуйованих з Бахмута.

Евакуйовані вагнерівцями на відео висловлюють подяку окупантам, втім не російській регулярній армії, яка також була в Бахмуті, а саме вагнерівцям. Їхній образ з кувалдами залишається не таким й помітним, на фоні “геройських вчинків” найманців. Вони за сюжетом пропагандистів, то виносять людей з полум’я, то прикривають їх від куль ЗСУ.

«Что-то я ушел. Соседи дали мне лука с 9-го этажа. Связать руку. Смотрю бегут на встречу вагнеровцы. Ну я заплакал. Говорю все вроде же пережил уже, тяжело конечно…», — каже нібито житель Бахмута.

Screenshot 771 4c32a

Людмила з Бахмута також вдячна вагнерівцям. Фото: скріншот з відео

Що передувало? 

756670699474837 2e605

Між МО рф та євгеном пригожиним триває серйозний конфлікт, спочатку це позначалося на нестачі боєприпасів, потім пригожину заборонили вербувати в’язнів з російських тюрем. 

Відтак, фінансист ПВК навіть заявляв, що його армію в Бахмуті використали як гарматне м’ясо, що погано відзначилося на іміджі самого ПВК, про це повідомляв Інститут вивчення війни.

Згодом пригожин спробував покращити репутацію своїх найманців “Вагнера” в інтерв’ю з відомим  блогером рф семеном пєговим, яке він дав 10 лютого. пригожин відповів на низку запитань щодо суперечностей “Вагнера”, таких як високі втрати і неефективність завербованих засуджених, страта дезертирів, ставлення до завербованих як до гарматного м’яса, а також носіння найманцями “Вагнера” “символіки Третього Рейху”, попри те, що вони воюють за “денацифікацію” України.

пригожин, підтвердив, що “Вагнер” припинив вербування у в’язницях через закінчення терміну дії угоди, яка дозволяла таке вербування, з невстановленим відомством, ймовірно, з російським МО. 

На додаток в російському інфопросторі вимагають утримуватися від згадок про Вагнера і пригожина в ЗМІ, тобто фактични про успіхи в Бахмуті на чолі з ПВК дозволяють собі говорити ті, хто не проти політики пригожина, а отже й підтримують його методи влади: розбиття голів своїх ж найманців кувалдами, публічне залякування, критика МО рф та інші гріхи, які не дозволяють собі в путінському оточенні. 

Ймовірно, що пригожин має політичні амбіції, й за допомогою ПВК Вагнер прагне хоча б десь показати свою значущість, не змігши захопити Бахмут за 9 місяців битви, він відвів свої війська з міста, й тепер славу найманцям приносять пропагандистські відео, героями яких стають зрадники, в тому числі з Бахмута.

Вам може бути цікаво: 

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро