Позбутися тривоги або розмалювати еко-сумку: куди бахмутяни можуть сходити безкоштовно в Києві?

Семаковська Тетяна 12:53, 5 Червня 2023

kiev 5202561 1280 b9f91Цього тижня з 5 по 11 червня в столиці проведуть ряд заходів для внутрішньо-переміщених осіб. Всі події безкоштовні, але вимагають реєстрації. Бахмутяни за бажанням можуть взяти консультацію з психологом або записати дитину на майстер-клас по розпису сумок.

Про всі події для ВПО повідомляє центр психологічного здоров’я Mental Health Service – Kyiv

Всі заходи, окрім онлайн-подій, відбуватимуться за адресою: м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська 2б, офіс 294. Метро: Лівобережна

Події для ВПО в Києві: психологічна допомога

  • Особи, які відчувають потребу в психологічній консультації можуть отримати її безкоштовно, як в онлайн, так й в офлайн форматі.  Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1FNEyo8dYyCx…/edit
  • Тренінг навички психологічного відновлення  допоможе відновити себе після стресу та знайти способи забезпечити своє психічне здоров’я.
  • Коли: п’ятниця 9 червня, о 12.00. Реєстрація за посиланням:  https://docs.google.com/…/1Nx6FDB…/edit
  • Психологічна підтримка батьків — це  безкоштовна група, де можна анонімно поділитися своїми проблемами вдома та побачити свою проблему зі сторони. Заняття проводить досвідчений кваліфікований психолог.
  • Коли: неділя 11 червня, о 12.00. Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1GPQSGd8yJUaeZirrQnyDeEs…/edit
  • Психологічна підтримка підлітків та підвищення адаптаційних здібностей це також безкоштовна група для тих дітей, які важко адаптуються до нових умов, не можуть знайти друзів, або ж часто відчувають роздратованість.
  • Коли: неділя 11 червня 2023 о 12.00. Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1RZWWG1jroBF2zKny…/edit
  • Група психосоціального відновлення — це тренінг, де людям розповідають про техніки соціально-психологічної реабілітації, а також про те, як відновити сили.
  • Коли: неділя 11 червня, о 14.00. Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/14TDgikHUIG…/edit
  • Навички психологічного відновлення — це онлайн-тренінг, який познайомить вас з різними техніками відновлення, допоможе знизити рівень стресу та тривоги, а також покращити своє самопочуття.
  • Коли: п’ятниця 9 червня о 19.30. Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/15UBB4uFJc3LDaokLwlJMJn3…/edit

Події для ВПО в Києві: творчість

Платформа  Mental Health Service пропонує дітям та дорослим відвідати безкоштовний майстер-клас із розпис екосумок. 

Коли: четвер 8 червня, о 14.00.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdWiqL…/viewform…

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 15 Жовтня 2024
Довідка ВПО / фото ілюстративне

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік ВПО не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. 

Про це пояснюють юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Робота для ВПО

Згідно з роз’ясненнями експертів, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати лише певні документи, перелік яких визначений Кодексом законів про працю України:

  • паспорт;
  • трудова книжка або відомості про трудову діяльність;
  • у деяких випадках — документи про освіту, стан здоров’я тощо.

Довідка ВПО не входить до переліку обов’язкових документів

“Важливо розуміти, що на сьогодні довідка внутрішньо переміщеної особи не є документом, який обов’язково слід надавати при прийнятті на роботу”, — наголошують правники.

Чому роботодавець може просити довідку переселенця

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №331 від 20.03.2022, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю – 6 місяців з дня працевлаштування.

“Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації, вимагається також копія довідки про взяття на облік ВПО працевлаштованої особи”, — розповідають експерти.

Проте вони наголошують, що відмова у наданні цієї довідки не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]

15:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро