Як донеччанам отримати компенсацію за працевлаштованих ВПО

Семаковська Тетяна 14:30, 24 Травня 2023

kompensaciya za pracevlashtyvannya VPO 543f7

Після початку повномасштабної війни Уряд запровадив програму надання компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вона регулюється Постановою КМУ № 331 від 20 березня 2022 року.

Про це інформує Донецький обласний центр зайнятості.

Проєкт націлений на стимулювання підприємців брати на роботу ВПО і пришвидшення адаптації та зайнятості людей, які переїхали з небезпечних регіонів. Програма продовжує діяти і в поточному році.

Розмір компенсації

Сума компенсації роботодавцю дорівнює розміру мінімальної заробітної плати — 6700 гривень. Ці кошти держава виплачує за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу впродовж двох місяців.

Як скористатися послугою?

Для отримання компенсації через центр зайнятості необхідно подати:

  • заяву про компенсацію витрат, форма якої затверджена Державним центром зайнятості;
  • копію наказу про працевлаштування особи;
  • документ що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами;
  • копію довідки про взяття на облік ВПО.

Контактні телефони та електронні адреси центрів зайнятості Донецької області можна переглянути за посиланням.

Як скористатися послугою онлайн?

Для подання заяви в електронній формі через «Портал Дія» необхідно:

  • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі, пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
  • заповнити, підписати та подати заяву, яка формується засобами «Портал Дія».

Читайте також: Як у Вільногірській громаді дбають про ВПО та їхній комфорт в евакуації?: дослідження ГО «Бахмутська фортеця»

За даними Донецького обласного центру зайнятості, з початку 2023 року компенсацію отримали 76 роботодавців регіону за працевлаштування 174 переселенців.

Потрібна консультація щодо отримання компенсації?

Якщо у Вас виникли питання або потрібна детальна консультація щодо отримання компенсації, телефонуйте до call-центру Донецької обласної служби зайнятості за номером: 0 800 33 61 67.

Раніше ми писали, про те, де та як працюють Центри підтримки та осередки для бахмутян в Україні.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Семаковська Тетяна 16:55, 7 Липня 2025
Бахмут, житло місцевих в окупації / фото з росджерел

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

єВідновлення: розширення програми

За словами Дениса Шмигаля, уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, українці, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій або розташоване на окупованій території, зможуть претендувати на державну компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Натомість зазначається, що фіксація факту знищення житла відбуватиметься дистанційно — за допомогою фото- та відеоматеріалів. Наразі більше про деталі програми не відомо.

Прем’єр-міністр додав, що міністерствам доручено якнайшвидше забезпечити запуск оновленої послуги. Він також нагадав, що цього року на підтримку постраждалих родин ВПО виділено рекордні 15 мільярдів гривень. Програма вже працює, і тисячі родин змогли придбати нове житло завдяки отриманій компенсації.

Що передувало?

Нагадаємо, що наразі переселенці та переселенки, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях не можуть отримати компенсацію за нього. Оскільки передбачено, що комісія має фізично оцінити руйнування житла, що у випадку із тимчасово окупованими територіями, неможливо.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Семаковська Тетяна 18:00, 16 Червня 2025
центру бахмута
Пошкоджена багатоповерхівка / фото росджерела

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та громади, припиняють у розгляді через безпекові фактори.

Редакція дізнавалась, навіщо працює Бахмутська комісія, якщо заяви припиняють у розгляді.

Компенсація за зруйноване майно: як працює Бахмутська комісія

На території Бахмутського району створили дві комісії:

  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1);
  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1).

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна проводить засідання дистанційно. У відповідь на запит редакції, нам повідомили, що комісії мають такі задачі:

  • встановлювати встановлення наявності/відсутності права та підстав для надання компенсації; розглядати заяви та додані до них документи;
  • забезпечувати проведення обстеження та здійснення фотофіксації пошкоджень/руйнувань об’єктів нерухомого майна (наразі це неможливо, адже Бахмут окупований)
  • приймати рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову в наданні компенсації;
  • заповнювати чек-листи в електронній формі;
  • виконувати розрахунки розміру компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна;
  • виготовляти сертифікати за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
  • забезпечувати підготовку рішень комісії про надання/відмову для їх затвердження уповноваженим органом;
  • проводити консультації з питань отримання компенсації.

Комісії приймають рішення про зупинення/поновлення розгляду заяв, надання/відмову в наданні компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна. Ні перша, ні друга комісії не ухвалювали рішення про надання компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна.

Що роблять Комісії?

Комісія №1 у 2023 році ухвалила 176 рішень про відмову в наданні компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна через те, що вони розташовані на територіях, де велися або ведуться бойові дії, або ці території є окуповані.

У 31 липня 2024 по 13 червня 2025 через Реєстр пошкодженого та знищеного майна до комісії №2 на розгляд подали 77 заяв про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. Комісія зупинила розгляд 75 заяв через неможливість проведення обстеження об’єктів з міркувань безпеки.

Одну заяву відхилили через подання заявником недостовірних даних по об’єкту. Одна заява знаходиться в обробці.

Чи можуть поновити розгляд заяв?

Так можуть. Поновити розгляд заяв можуть, у разі настання безпечної ситуації для обстеження об’єктів нерухомого майна, що розташовані на території Бахмутської міської територіальної громади. Рішення про це буде ухвалювати Комісія №2.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване житло в Бахмуті: як окупанти “дбають” про містян на ТОТ

Мешканці тимчасово окупованого Бахмута, які наразі проживають на непідконтрольній Україні території, діляться процедурою “компенсації” за зруйноване росіянами житло. Люди скаржаться, що адміністрація в окупованому Шахтарську […]

законопроєкт №11161

Чому не підписують законопроєкт №11161: Олена Шуляк озвучила головну причину

У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Цей закон передбачає право на компенсацію для переселенців і переселенок, які мають зруйноване житло на окупованих […]

вокзалу

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно […]