Через повномасштабну війну тисячі людей залишилися без домівки. Бахмутяни й громадяни України, житло яких зруйнували окупанти можуть розраховувати на компенсацію від держави. Допомагає людям із тимчасовим притулком й будматеріалами й Норвезька рада у справах біженців.
Представниця Норвезької ради у справах біженців в Україні Марія Дирденкова у коментарі редакції «Бахмут IN.UA» пояснила, як допомагають людям, що потребують прихистку або ремонту власного житла, що було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій.
Чим займається Норвезька рада в Україні?
Організація працює в Україні з 2014 року, її головне завдання надати життєво необхідну допомогу найбільш уразливим верствам населення, зокрема й тим, що мешкають у районах з важким доступом або тих, що постраждали від бойових дій.
Крім того, Команда Норвезької ради підтримує колективні центри й покращує умови проживання переміщених осіб. Мова йде про – приготування їжі, прибирання та гігієни, або особливих потреб мешканців прихистків тощо.
Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні
Наприклад, у Дніпропетровській та Харківській областях Норвезька Рада підтримує 6 центрів колективного проживання для переселенців, покриваючи витрати на комунальні послуги та дрібний ремонт.
У Львівській та Тернопільській областях організація допомагає понад 20 центрам колективного проживання.
«Ми індивідуально оцінюємо потреби кожного з прихистків для сприяння покращенню умов проживання людей. Крім того, разом з командою притулку ми працюємо над забезпеченням гарячим харчуванням, продуктовими наборами та покращенням кухонь», — пояснює Марія Дирденкова.
Вона додає, що Норвезька рада надає тимчасове житло в Одесі на термін до 5 днів людям, які не мають де зупинитися. Звернутися за підтримкою люди можуть у
Координаційному центрі гуманітарної допомоги.
Чи допомагає Норвезька рада з відбудовою житла?
«Ми не надаємо прямих компенсацій за зруйновані чи пошкоджені будинки, але ми допомагаємо людям у питаннях відновлення житла у тих регіонах, що постраждали від внаслідок бойових дій», — каже пані Марія.
Ваучери Епіцентру
Крім прихистку та допомоги із будматеріали організація ще видає ваучери Епіцентру, їх надають людям, які потребують допомоги, на Сходi та Півдні України.
Ваучери видають, щоб задовольнити нагальні потреби громадян із забезпеченням речами першої потреби та будівельними матеріалами для малого та середнього ремонту.
Важливо! Реєстрація на отримання ваучерів здійснюється індивідуально під час польових візитів команди Норвезької ради та здійснення оцінки потреби.
Екстренний ремонт
Норвезька рада у справах біженців надає спеціальні набори, які містять стандартизовані предмети для екстренного ремонту, а також побутові набори та набори для колективних центрів.
Роздача таких наборів відбувається у співпраці з партнерами та місцевою владою. Якщо людям потрібна допомога з відповідними наборами, найкраще звернутися до місцевих органів влади або гуманітарних координаційних центрів у регіоні, пояснюють у організації.
У 2022 році Норвезька рада допомогла з малим та середнім ремонтом понад 950 будинків у Київській та Чернігівській областях. В організації сподіваються на поширення програми на й інші території України в залежності від подальшого фінансування.
Крім цього, Норвезька Рада надає правову допомогу, відтак можна детально дізнатися про компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно.
Звернутися за консультацією можна за телефоном: +38 0 800 302 007, електронною поштою [email protected] або Viber +38 067 829 44 35
Фото: Норвезька Рада у справах біженців
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!