Норвезька рада у справах біженців допомагає ВПО: які послуги можна отримати?

Семаковська Тетяна 18:14, 16 Травня 2023

Screenshot 681 b9ccdЧерез повномасштабну війну тисячі людей залишилися без домівки. Бахмутяни й громадяни України, житло яких зруйнували окупанти можуть розраховувати на компенсацію від держави. Допомагає людям із тимчасовим притулком й будматеріалами й Норвезька рада у справах біженців.

Представниця Норвезької ради у справах біженців в Україні Марія Дирденкова у коментарі редакції «Бахмут IN.UA» пояснила, як допомагають людям, що потребують прихистку або ремонту власного житла, що було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій.

Чим займається Норвезька рада в Україні?

Організація працює в Україні з 2014 року, її головне завдання надати життєво необхідну  допомогу найбільш уразливим верствам населення, зокрема й тим, що мешкають у районах з важким  доступом або тих, що постраждали від бойових дій. 

Крім того, Команда Норвезької ради підтримує колективні центри й покращує умови проживання переміщених осіб. Мова йде про – приготування їжі, прибирання та гігієни, або особливих потреб мешканців прихистків тощо.

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Наприклад, у Дніпропетровській та Харківській областях Норвезька Рада підтримує 6 центрів  колективного проживання для переселенців, покриваючи витрати на комунальні послуги та дрібний ремонт. 

У Львівській та Тернопільській областях організація допомагає понад 20 центрам  колективного проживання. 

«Ми індивідуально оцінюємо потреби кожного з прихистків  для сприяння покращенню умов проживання людей. Крім того, разом з командою притулку ми працюємо над забезпеченням гарячим харчуванням, продуктовими наборами та покращенням кухонь», — пояснює Марія Дирденкова.

Вона додає, що Норвезька рада надає тимчасове житло в Одесі на термін до 5  днів людям, які не мають де зупинитися. Звернутися за підтримкою люди можуть у 

Координаційному центрі гуманітарної допомоги.

Чи допомагає Норвезька рада з відбудовою житла?

«Ми не надаємо прямих компенсацій за зруйновані чи пошкоджені будинки, але ми допомагаємо людям у питаннях відновлення житла у тих регіонах, що постраждали від внаслідок бойових дій», — каже пані Марія.

Ваучери Епіцентру

Крім прихистку та допомоги із будматеріали організація ще видає ваучери Епіцентру, їх надають людям, які потребують допомоги, на Сходi та Півдні України. 

Ваучери видають, щоб задовольнити нагальні потреби громадян із забезпеченням речами першої потреби та будівельними матеріалами для малого та середнього ремонту. 

Важливо! Реєстрація на отримання ваучерів здійснюється індивідуально під  час польових візитів команди Норвезької ради та здійснення оцінки потреби.

Екстренний ремонт

Норвезька рада у справах біженців надає спеціальні набори, які містять стандартизовані  предмети для екстренного ремонту,  а також побутові набори та набори для  колективних центрів.

Роздача таких наборів відбувається у  співпраці з партнерами та місцевою владою. Якщо людям потрібна допомога з відповідними наборами, найкраще звернутися до місцевих органів влади або  гуманітарних координаційних центрів у регіоні, пояснюють у організації.

У 2022 році Норвезька рада допомогла з малим та середнім ремонтом понад 950 будинків у Київській та Чернігівській областях. В організації сподіваються на поширення програми на й інші території України в залежності від подальшого фінансування.

Крім цього, Норвезька Рада надає правову допомогу, відтак можна детально дізнатися про компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно.

Звернутися за консультацією можна за телефоном: +38 0 800 302 007, електронною поштою [email protected] або Viber +38 067 829 44 35

Фото: Норвезька Рада у справах біженців

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:00, 14 Липня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 16 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:30, 14 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 16 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро