Норвезька рада у справах біженців допомагає ВПО: які послуги можна отримати?

Семаковська Тетяна 18:14, 16 Травня 2023

Screenshot 681 b9ccdЧерез повномасштабну війну тисячі людей залишилися без домівки. Бахмутяни й громадяни України, житло яких зруйнували окупанти можуть розраховувати на компенсацію від держави. Допомагає людям із тимчасовим притулком й будматеріалами й Норвезька рада у справах біженців.

Представниця Норвезької ради у справах біженців в Україні Марія Дирденкова у коментарі редакції «Бахмут IN.UA» пояснила, як допомагають людям, що потребують прихистку або ремонту власного житла, що було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій.

Чим займається Норвезька рада в Україні?

Організація працює в Україні з 2014 року, її головне завдання надати життєво необхідну  допомогу найбільш уразливим верствам населення, зокрема й тим, що мешкають у районах з важким  доступом або тих, що постраждали від бойових дій. 

Крім того, Команда Норвезької ради підтримує колективні центри й покращує умови проживання переміщених осіб. Мова йде про – приготування їжі, прибирання та гігієни, або особливих потреб мешканців прихистків тощо.

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Наприклад, у Дніпропетровській та Харківській областях Норвезька Рада підтримує 6 центрів  колективного проживання для переселенців, покриваючи витрати на комунальні послуги та дрібний ремонт. 

У Львівській та Тернопільській областях організація допомагає понад 20 центрам  колективного проживання. 

«Ми індивідуально оцінюємо потреби кожного з прихистків  для сприяння покращенню умов проживання людей. Крім того, разом з командою притулку ми працюємо над забезпеченням гарячим харчуванням, продуктовими наборами та покращенням кухонь», — пояснює Марія Дирденкова.

Вона додає, що Норвезька рада надає тимчасове житло в Одесі на термін до 5  днів людям, які не мають де зупинитися. Звернутися за підтримкою люди можуть у 

Координаційному центрі гуманітарної допомоги.

Чи допомагає Норвезька рада з відбудовою житла?

«Ми не надаємо прямих компенсацій за зруйновані чи пошкоджені будинки, але ми допомагаємо людям у питаннях відновлення житла у тих регіонах, що постраждали від внаслідок бойових дій», — каже пані Марія.

Ваучери Епіцентру

Крім прихистку та допомоги із будматеріали організація ще видає ваучери Епіцентру, їх надають людям, які потребують допомоги, на Сходi та Півдні України. 

Ваучери видають, щоб задовольнити нагальні потреби громадян із забезпеченням речами першої потреби та будівельними матеріалами для малого та середнього ремонту. 

Важливо! Реєстрація на отримання ваучерів здійснюється індивідуально під  час польових візитів команди Норвезької ради та здійснення оцінки потреби.

Екстренний ремонт

Норвезька рада у справах біженців надає спеціальні набори, які містять стандартизовані  предмети для екстренного ремонту,  а також побутові набори та набори для  колективних центрів.

Роздача таких наборів відбувається у  співпраці з партнерами та місцевою владою. Якщо людям потрібна допомога з відповідними наборами, найкраще звернутися до місцевих органів влади або  гуманітарних координаційних центрів у регіоні, пояснюють у організації.

У 2022 році Норвезька рада допомогла з малим та середнім ремонтом понад 950 будинків у Київській та Чернігівській областях. В організації сподіваються на поширення програми на й інші території України в залежності від подальшого фінансування.

Крім цього, Норвезька Рада надає правову допомогу, відтак можна детально дізнатися про компенсацію за пошкоджене та зруйноване майно.

Звернутися за консультацією можна за телефоном: +38 0 800 302 007, електронною поштою [email protected] або Viber +38 067 829 44 35

Фото: Норвезька Рада у справах біженців

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Які послуги надає лікарня, як працює та як записатися на прийом? Редакція Бахмут IN.UA отримала детальну інформацію від генеральної директорки КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування […]

Як повідомити про те, що родича взяли у полон: корисні контакти

Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ […]

18:20, 24.03.2025 Скопіч Дмитро