Легкоатлети Донеччини розповіли, як готуються до національних та міжнародних змагань

Семаковська Тетяна 14:23, 6 Травня 2023

Спортсмени 17ea5

Минулого тижня в Ужгороді завершився навчально-тренувальний збір національної команди України з легкої атлетики. Від Донецької області участь у зборі взяли три атлети: Кирило Приходько з Бахмута, Олександр Сосновенко з Дружківки та Вікторія Баранівська.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

До слова, підготовка до змагань літнього сезону тривала з 9 по 29 квітня на стадіоні «Авангард». Зазначимо, що легкоатлети Школи вищої спортивної майстерності Кирило Приходько та Олександр Сосновенко відточували свою майстерність у естафетному бігу 4×100 м і в спринті, Вікторія Баранівська — у потрійному стрибку. Усі спортсмени налаштовані на виконання нормативу для участі в Чемпіонаті Європи серед молоді U23, що відбудеться 13-16 липня у Фінляндії.

Тренер атлетів Тетяна Серорез зауважила, що для НТЗ (навчально-тренувального збору) в Ужгороді створили гарні умови, що дозволило виконати весь обсяг запланованої роботи. 

«Для потрапляння в естафетну збірну України на молодіжну європейську першість необхідно, щоб три спортсмени пробігли 100 метрів за 10.50 с, і тоді четвертий може відібратися на 200-метрівці. Протягом зборів Кирило Приходько та Олександр Сосновенко мали на тижні по два спеціальних естафетних тренування, а в усі інші дні працювали над спринтом за власними планами», — розповіла Тетяна Серорез.

Напередодні нового сезону спортсмени поділилися своїми особистими враженнями від збору в Ужгороді та подальшими планами.

Бахмутянин Кирило Приходько зазначив, що підготовка до майбутніх змагань проходить в активному темпі, тому доводиться важко тренуватися.

«Сподіваємося командою показати гарний час, бути на висоті. Наразі маємо певний прогрес, а оцінку всього нашого підготовчого процесу зробимо ближче до самих стартів. У першу чергу — це естафета 4×100 м, але для того, щоб потрапити в збірну, необхідно мати гідний особистий результат. Щодо місця проведення зборів — на стадіоні й базі в Ужгороді я перший раз, але можу відзначити дуже комфортні умови для тренувань. Тим більш вони приємні у такій компанії спортсменів», — розповів бахмутський легкоатлет.

Кирило f6b14Легкоатлет Кирило Приходько. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Олександр Сосновенко з Дружківки поділився, що усі його сили зараз спрямовані на те, аби на Чемпіонаті України виконати норматив для потрапляння в збірну, що поїде на Чемпіонат Європи серед молоді.

«Настрій бойовий, все заплановане в плані підготовки поки виходить. Мотивація підвищена, адже тренуюсь із хлопцями, яких добре знаю, з якими вже пройшов великий шлях підготовки. З такою командою будь-які випробування до снаги. Для мене ця вікова категорія нова минулого року ще виступав серед юніорів, тож маю бажання якнайкраще проявити себе на більш високому рівні», — розповів Олександр Сосновенко.

Олександр1 f71b1Спортсмен Олександр Сосновенко з тренером Тетяною Серорез. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Легкоатлетка Школи вищої спортивної майстерності Вікторія Баранівська сподівається на найближчих стартах виконати норматив на молодіжний Чемпіонат Європи, який складає 12,95 м. 

«Мій кращий результат на сьогодні — 12,86 м, тобто треба ще трохи додати. При цьому для потрапляння в збірну також необхідно посісти 1-2 місця на Чемпіонаті України. Потрійний стрибок — це дуже складна дисципліна, яка передбачає багато відштовхувань, великі навантаження, і далеко не всі дівчата доходять з юніорської вікової категорії до дорослої. Але мені особисто потрійний стрибок за рахунок моєї сили підходить більше, ніж стрибок у довжину, де важливішою є швидкість. За три тижні зборів накопичилась втома, але мета все перекриває та дає сили й натхнення, щоб працювати далі», — пояснила Вікторія Баранівська.

Вікторія 02646Легкоатлетка Вікторія Баранівська. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Борець із Бахмута отримуватиме обласну стипендію

Зазначимо, що найближчим випробуванням сил для легкоатлетів Донеччини стане командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Він запланований на 27-28 травня у Львові. Наступна ціль — Чемпіонат України серед молоді, що пройде в Івано-Франківську 7-8 червня.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 27 Березня 2025
Поштомат / фото Нова Пошта

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок стає все більш успішним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про поштомати, а також й про те, як отримати посилку в ньому.

Як отримати посилку в поштоматі

Поштомати — це новітні термінали для отримання та відправлення посилок, головна особливість яких — це відсутність контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Він складається з комірок різного розміру, які відкриваються після введення коду або сканування QR-коду, отриманого від служби доставлення в застосунку. Така система спрощуючи процес логістики та мінімізуючи час очікування.

Зазвичай поштомати працюють цілодобово та в доступних локаціях для усіх громадян та громадянок — біля супермаркетів чи в інших публічних місцях.

Наразі програму встановлення поштоматів реалізовує “Нова Пошта”.

Як відправити посилку через поштомат “Нова пошта”

“Нова Пошта” реалізовує програму встановлення та доставку через поштомати / фото Нова Пошта

Для того, щоб відправити посилку через поштомат “Нова пошта”, потрібно:

  • зайти в застосунок “Нова пошта”;
  • натиснути “Створити посилку”;
  • обрати “поштомат” як місце відправки та отримання, а також заповнити всю необхідну інформацію про вас та отримувача;
  • обрати вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість та, за потреби, додаткові послуги (пакування/зворотна доставка);
  • обрати те, хто оплачуватиме послуги, після чого треба та натиснути “розрахувати вартість”;
  • створити експрес-накладну;
  • підійти до найближчого поштомату (потрібно впритул підійти до комірки поштомата, інакше вона не відкриється), після чого у застосунку відкрийте “Мої відправлення” та натиснути “Відкрити комірку” (якщо комірка не відкрилась, то увімкніть передачу Bluetooth на телефоні);
  • покласти посилку та підтвердити у додатку, що посилка відправлена.

Варто зазначити, що користувачі можуть відправити посилку не тільки на інший поштомат, але й до будь-якого відділення. Для цього під час оформлення замовлення потрібно буде обрати інше місце отримання.

Як отримати посилку через поштомат “Нова пошта”

Як виглядає поштомат / фото Нова Пошта

Отримати посилку через поштомат можна навіть за відсутності інтернету. Для цього потрібно у місці, де є інтернет-зв’язок, виконати наступний алгоритм дій:

  • зайти в мобільний застосунок компанії;
  • вибрати необхідну електронну накладну чи створити нову;
  • переконатися, що відправлення оплачене або ж оплатити посилку;
  • залишити додаток відкритим.

Далі потрібно дістатися до поштомата та, маючи увімкнений Bluetooth, виконати наступні дії:

  • дочекатися з’єднання з поштоматом;
  • далі відкрити комірку, забрати або покласти посилку та підтвердити це у застосунку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:25, 27 Березня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 квітня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати посилку в поштоматі: корисний алгоритм дій

Поштомат — це автоматизований термінал для отримання та відправлення посилок без контакту з працівниками та працівницями поштової служби. Останнім часом саме такий спосіб отримання посилок […]

14:35, 27.03.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро