Легкоатлети Донеччини розповіли, як готуються до національних та міжнародних змагань

Семаковська Тетяна 14:23, 6 Травня 2023

Спортсмени 17ea5

Минулого тижня в Ужгороді завершився навчально-тренувальний збір національної команди України з легкої атлетики. Від Донецької області участь у зборі взяли три атлети: Кирило Приходько з Бахмута, Олександр Сосновенко з Дружківки та Вікторія Баранівська.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

До слова, підготовка до змагань літнього сезону тривала з 9 по 29 квітня на стадіоні «Авангард». Зазначимо, що легкоатлети Школи вищої спортивної майстерності Кирило Приходько та Олександр Сосновенко відточували свою майстерність у естафетному бігу 4×100 м і в спринті, Вікторія Баранівська — у потрійному стрибку. Усі спортсмени налаштовані на виконання нормативу для участі в Чемпіонаті Європи серед молоді U23, що відбудеться 13-16 липня у Фінляндії.

Тренер атлетів Тетяна Серорез зауважила, що для НТЗ (навчально-тренувального збору) в Ужгороді створили гарні умови, що дозволило виконати весь обсяг запланованої роботи. 

«Для потрапляння в естафетну збірну України на молодіжну європейську першість необхідно, щоб три спортсмени пробігли 100 метрів за 10.50 с, і тоді четвертий може відібратися на 200-метрівці. Протягом зборів Кирило Приходько та Олександр Сосновенко мали на тижні по два спеціальних естафетних тренування, а в усі інші дні працювали над спринтом за власними планами», — розповіла Тетяна Серорез.

Напередодні нового сезону спортсмени поділилися своїми особистими враженнями від збору в Ужгороді та подальшими планами.

Бахмутянин Кирило Приходько зазначив, що підготовка до майбутніх змагань проходить в активному темпі, тому доводиться важко тренуватися.

«Сподіваємося командою показати гарний час, бути на висоті. Наразі маємо певний прогрес, а оцінку всього нашого підготовчого процесу зробимо ближче до самих стартів. У першу чергу — це естафета 4×100 м, але для того, щоб потрапити в збірну, необхідно мати гідний особистий результат. Щодо місця проведення зборів — на стадіоні й базі в Ужгороді я перший раз, але можу відзначити дуже комфортні умови для тренувань. Тим більш вони приємні у такій компанії спортсменів», — розповів бахмутський легкоатлет.

Кирило f6b14Легкоатлет Кирило Приходько. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Олександр Сосновенко з Дружківки поділився, що усі його сили зараз спрямовані на те, аби на Чемпіонаті України виконати норматив для потрапляння в збірну, що поїде на Чемпіонат Європи серед молоді.

«Настрій бойовий, все заплановане в плані підготовки поки виходить. Мотивація підвищена, адже тренуюсь із хлопцями, яких добре знаю, з якими вже пройшов великий шлях підготовки. З такою командою будь-які випробування до снаги. Для мене ця вікова категорія нова минулого року ще виступав серед юніорів, тож маю бажання якнайкраще проявити себе на більш високому рівні», — розповів Олександр Сосновенко.

Олександр1 f71b1Спортсмен Олександр Сосновенко з тренером Тетяною Серорез. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Легкоатлетка Школи вищої спортивної майстерності Вікторія Баранівська сподівається на найближчих стартах виконати норматив на молодіжний Чемпіонат Європи, який складає 12,95 м. 

«Мій кращий результат на сьогодні — 12,86 м, тобто треба ще трохи додати. При цьому для потрапляння в збірну також необхідно посісти 1-2 місця на Чемпіонаті України. Потрійний стрибок — це дуже складна дисципліна, яка передбачає багато відштовхувань, великі навантаження, і далеко не всі дівчата доходять з юніорської вікової категорії до дорослої. Але мені особисто потрійний стрибок за рахунок моєї сили підходить більше, ніж стрибок у довжину, де важливішою є швидкість. За три тижні зборів накопичилась втома, але мета все перекриває та дає сили й натхнення, щоб працювати далі», — пояснила Вікторія Баранівська.

Вікторія 02646Легкоатлетка Вікторія Баранівська. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Борець із Бахмута отримуватиме обласну стипендію

Зазначимо, що найближчим випробуванням сил для легкоатлетів Донеччини стане командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Він запланований на 27-28 травня у Львові. Наступна ціль — Чемпіонат України серед молоді, що пройде в Івано-Франківську 7-8 червня.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 29 Травня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними онлайн-сервісами або традиційними способами.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Житлові субсидії для українців

Для перепризначення житлової субсидії громадянам необхідно подати заяву, декларацію про доходи та певні супровідні документи залежно від обставин:

 • договір оренди житла (якщо орендується);
 • копія договору реструктуризації боргу за комунальні послуги (за наявності);
 • довідки про фактичне проживання без реєстрації та ін.

Документи для поновлення пільг 

Для продовження отримання житлової пільги вимагається:

 • заява;
 • декларація (якщо пільга призначається з врахуванням доходу);
 • за потреби: договір оренди, довідка про пічне опалення (для пільги на тверде паливо), посвідчення про категорію пільговика.

Як подати документи до Пенсійного фонду

Заяву та документи можна подати одним із таких способів:

 • онлайн через вебпортал e-послуг ПФУ, мобільний застосунок або Портал Дія;
 • поштою на адресу Головного управління ПФУ;
 • особисто у сервісних центрах ПФУ, представників місцевої влади або ЦНАП

Як подати документи онлайн

Пенсійний фонд України закликає користуватись електронними сервісами для подання документів, ось покрокова інструкція як це можна зробити:

 • авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • обрати послугу “Заява на субсидію/пільгу”;
 • заповнити поля заяви, додати скановані документи;
 • перевірити, сформувати, підписати КЕП і відправити заяву;
 • відстежувати статус опрацювання у розділі “Мої звернення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]