Бахмутян у Дніпрі запрошують долучитися до конкурсу історичних костюмів: як це зробити?

Семаковська Тетяна 13:48, 30 Квітня 2023

Конкурс 355ae

Наприкінці травня відбудеться знакова для музейників подія — загальноєвропейська акція «Ніч Музеїв». Дніпровський національний історичний музей пропонує містянам, гостям Дніпра і всім небайдужим до історії взяти участь у заході.

Про це інформує Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького.

За традицією на майданчиках історичного музею відбудуться екскурсії, інтерактиви і театралізації. Окрім того, нововведенням стане конкурс історичних костюмів.

«Цього року, окрім наших традиційних екскурсій, інтерактивів і театралізацій, ми пропонуємо вам стати співтворцями «Ночі Музеїв». Запрошуємо Вас долучитися до конкурсу історичних костюмів! Якщо Ви зацікавлені історією, захоплюєтеся легендами та міфами рідної землі — ласкаво просимо до нас! Чекаємо на ваші заявки!» — зазначили в Дніпровському національному історичному музеї.

Умови конкурсу

Учасникам, які хочуть взяти участь у заході, необхідно виконати наступні умови:

  1. Обрати будь-яку історичну, міфологічну подію, улюбленого історичного діяча або персонажа.
  2. Зареєструватися за телефоном: +38066 663 43 29 (Оксана Рутковська).
  3. Костюм не обов’язково реконструювати максимально близько до умов обраної епохи. Образ можна створити з окремими деталями: головне, щоб можна було впізнати епоху.
  4. Розповісти цікаві подробиці про свого персонажа або обрану добу.

Коли і де пройде конкурс?

Співробітниця Дніпровського національнального історичного музею Оксана Рутковська повідомила редакції «Бахмут IN.UA», що конкурс історичних костюмів відбудеться 20 травня на майданчику музею. Наразі триває реєстрація учасників. Точний час проведення конкурсу стане відомим ближче до дати заходу.

Рутковська cab06Оксана Рутковська. Фото: Суспільне Дніпро

«Конкурс відбудеться вдень, 20 травня. Хотілося б його провести з 15 до 17 чи 18 години. Більш детальніше повідомимо всім учасникам 17-18 травня. Наразі невідомо, скільки їх буде. Участь у конкурсі можуть взяти всі бажаючі, обмежень немає. Ми розуміємо, в якому стані зараз країна і люди. Ми хочемо, щоб учасники і ті, хто прийшов подивитися, відчули атмосферу свята. Насамперед цей захід покликаний створити настрій», — розповіла Оксана Рутковська.

За її словами, реєстрація для участі в заході умовна, тому заявка може виглядати приблизно так: Василь, 15 років, кочовик, XIV століття, Україна.

Читайте також: «Там, де темрява має перемогти — сонце!»: інтерв’ю з українським музикантом, автором та композитором Дашею Суворовою

Нагороди для учасників

Суддями конкурсу стануть фахівці-музейники та глядачі. Переможці отримають призи — сертифікати на купівлю книжок номіналом 1000 та 500 гривень.

Бахмутян, які зараз проживають у Дніпрі, запрошують взяти участь у конкурсі. Нагадаємо, реєстрація доступна за номером: +38066 663 43 29 (Оксана Рутковська, співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького).

Фото: Facebook Дніпровського національнального історичного музею

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Які послуги надає лікарня, як працює та як записатися на прийом? Редакція Бахмут IN.UA отримала детальну інформацію від генеральної директорки КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування […]

Як повідомити про те, що родича взяли у полон: корисні контакти

Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ […]

18:20, 24.03.2025 Скопіч Дмитро