В Україні відновили контроль за курінням у кафе і ресторанах: які штрафи і відповідальність?

Микола Ситник 16:02, 28 Квітня 2023

Куріння db17a

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у квітні відновила контроль за дотриманням заборони куріння у приміщеннях кафе, барів і ресторанів.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У квітні цього року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, який визначає перелік підстав для здійснення позапланового державного контролю у сфері антитютюнового законодавства під час воєнного стану.

До переліку підстав увійшли:

  • самостійне звернення субʼєкта господарювання;
  • доручення Прем’єр-міністра України;
  • звернення фізичної особи.

Кабінет міністрів України запровадив мораторій на перевірки в умовах повномасштабної війни росії проти України понад рік тому. Як зазначили в громадській організації «Життя», попри відсутність контролю з боку Уряду, абсолютна більшість кафе, барів та ресторанів дотримувалася законодавства. Проте частина недобросовісних субʼєктів господарювання скористалися послабленнями та ціною здоровʼя працівників і відвідувачів з порушенням закону організували куріння (переважно кальяну) в приміщеннях закладів ресторанного господарства.

«Відтепер у Держпродспоживслужби стане більше можливостей притягувати до відповідальності недобросовісних власників кафе, барів та ресторанів, які з тих чи тих причин не слідкують за дотриманням антитютюнового законодавства. Сподіваюся, що відвідувачі закладів поважатимуть інших і дотримуватимуться норм бездимного законодавства та не вживатимуть у заборонених місцях тютюнові вироби, кальяни, електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну», — наголосив головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби Юрій Сахно.

Sakhno d111dГоловний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби Юрій Сахно. Фото: ГО «Життя»

Штрафи за порушення антитютюнового законодавства

Юрій Сахно також повідомив, що у разі порушення антитютюнового законодавства відповідальність для закладів ресторанного господарства за куріння в приміщенні становить від 1000 до 10000 гривень за кожне порушення. З 11 липня 2023 року такий штраф становитиме 3000 гривень за перше порушення впродовж року та 15000 — за кожне наступне.

Заборонено 61f79У таких місцях та закладах розміщуються графічний знак і текст про заборону куріння. Інфографіка: ГО «Життя»

Нагадаємо, з 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону №1978-ІХ, щодо захисту громадян від вторинних тютюнових та нікотинових викидів. Норма передбачає заборону куріння сигарет для нагрівання у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами, куріння яких заборонено з 2012 року.

Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

Відповідно до Закону, власники закладів мають розміщувати інформаційне повідомлення про заборону куріння та вживання всіх тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів та пристроїв для нагрівання тютюну.

знак 17d8dІнформаційне повідомлення про заборону куріння та вживання всіх тютюнових виробів. Інфографіка: ГО «Життя»

Відповідальність громадян за куріння в публічних місцях

Відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, загрожуватиме порушникові попередженням або накладенням штрафу від 51 до 170 гривень. 

Якщо ж особа, яку вже притягували до адміністративної відповідальності за вказане порушення, скоїть його повторно, штраф становитиме від 170 до 340 гривень.

Читайте також: 1 млн для фермерів та 25 тис євро для релокованих підприємців: підбірка актуальних грантів

Хто контролює антитютюнове законодавство?

Контроль за дотриманням бездимного законодавства фізичними особами покладений на органи Нацполіції. 

Держпродспоживслужба здійснює нагляд за суб’єктами господарювання щодо дотримання заборони куріння.

До слова, скаргу на куріння в забороненому місці можна подати в електронний спосіб, зокрема із мобільного телефону. Також це можна зробити через сервіс Центр громадського здоров’я України.

Скарга c2061Інструкція, як поскаржитися на куріння в забороненому місці. Інфографіка: ГО «Життя»

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Семаковська Тетяна 10:25, 14 Січня 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири категорії.

Про деталі програми NRC, реєстрацію та критерії, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зареєструватися на норвезьку допомогу?

З 20 січня з 9:00 по 29 січня 17:00 Норвезька рада у справах біженців в Україні відкриває прийом заявок на отримання багатоцільової грошової допомоги.

Зверніть увагу, що всі подані протягом цього періоду заявки, будуть оцінюватися однаково. Людей просять не навантажувати сайт в перший день. Також, до розгляду будуть брати лише першу спробу подачі заявки. Усі наступні заявки автоматично видаляються.

Фінансування NRC обмежене тому отримати грошову допомогу від Норвезької ради 2025 зможуть не всі.

Хто може отримати допомогу від Норвезької ради?

В 2025 році отримати допомогу зможуть:

  • особи, що проживають на територіях, визначених як території, на яких ведуться бойові дії;
  • внутрішньо переміщені особи, які були змушені покинути свої домівки;
  • внутрішньо переміщені особи, що проживають на територіях із високою інтенсивністю бойових дій;
  • важливим критерієм є те, що домогосподарство фізично знаходиться на території України.

Якщо ви отримували грошову допомогу від Норвезької ради у минулих роках, то все одно можете подати заявку. Але домогосподарства, які отримали грошову допомогу від NRC або інших гуманітарних організацій менше, ніж пів року назад, можуть бути виключені з розгляду.

Заявку на реєстрацію можна буде заповнити на сайті Норвезької ради 20 січня з 9:00.

Як не потрапити на шахрайство?

Зверніть увагу, що заповнювати заявку потрібно на офіційному сайті Норвезької ради. Це безплатно. NRC ніколи не запитує ваші банківські дані, PIN-коди або CVV.

Ось список документів, які потрібні для реєстрації на офіційному сайті:

  • паспорт або ID-картка;
  • довідка ВПО (для домогосподарств із ВПО);
  • свідоцтва про народження дітей (за наявності);
  • ідентифікаційні номери платників податків (ІПН) для всіх членів домогосподарства віком від 18 років;
  • номер банківського рахунку у форматі IBAN (UA + 27 символів). Соціальні, пенсійні рахунки або рахунки “ЄПідтримки” не приймаються.

Заповнення заявки не гарантує отримання коштів, але значно збільшує ваші шанси. Коректно заповнюйте всі дані.

Як перевірити статус заявки на допомогу від NRC?

В 2025 році не будуть відправляти статусу заявки через SMS/WhatsApp. Але ви отримаєте сповіщення про важливі оновлення в інструменті самоперевірки на платформі NeedAid.

Для цього натисніть “Перевірити статус”, введіть код заявки (ID) та номер телефону, вказаний під час реєстрації. Якщо ви втратите код заявки, ви не зможете перевірити свій статус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Семаковська Тетяна 14:00, 13 Січня 2025
Отримати витяг про місце проживання дитини можна онлайн / фото ілюстративне, Pexel

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі дітям з прифронтових територій, то такий витяг важливий для підтвердження. Також він потрібен для того, щоб влаштувати дитину до школи чи садочку.

Як отримати витяг про місце проживання дитини онлайн, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Де отримати витяг про місце проживання дитини онлайн?

Для того, щоб отримати документ потрібно авторизуватись в застосунку Дія, після цього ви зможете зробити це онлайн, дотримуючись наступних кроків:

  • у застосунку Дія оберіть кнопку “Сервіси”;
  • оберіть пункт “Довідки та витяги”;
  • оберіть пункт “Витяг про місце проживання дитини” та “Продовжити”.

Якщо інформація про дитину наявна у Реєстрі територіальної громади, то ви отримаєте документ в Дії у кілька кліків, він завантажиться в pdf форматі. У вас буде 24 години на його завантаження.

Якщо витяг не сформувався, необхідно актуалізувати дані про себе та своє зареєстроване місце проживання у реєстрі.

Нагадаємо, що разом з витягом часто потрібна й довідка про склад сім’ї. Утім, виникає проблема — ще у 2019 році Мінсоцполітики своїм наказом скасував цей документ, замінивши його на інший схожий за наповненням. Утім, у 2019 році згідно з наказом Мінсоцполітики від 17 липня 2019 № 1106 ця довідка була скасована. Тоді її замінили на Довідку про склад зареєстрованих осіб у житловому приміщенні,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири […]

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

15 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]