1 млн для фермерів та 25 тис євро для релокованих підприємців: підбірка актуальних грантів

Семаковська Тетяна 14:08, 28 Квітня 2023

breads gfbbaeab27 1920 8cf83Український бізнес та ті особи, які тільки замислюються над своєю справою можуть отримати грантові кошти на втілення бізнесу, або його покращення. 

Редакція «Бахмут. IN.UA» зібрала актуальні гранти, які допоможуть втілити мрію в життя

Програма навчання зі створення бізнесу «Мрії в Дії» для жінок

Жінки, які мріють створити власну справу можуть взяти участь у безкоштовній програмі зі створення бізнесу «Мрії в Дії». Запрошують, зокрема й жінок, які постраждали від повномаштабного вторгнення.

Які вимоги?

 • Учасниці мають проживати на цей час в Рівненській, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській, Київській, Вінницькій, Львівській або Миколаївській області, але за виключенням обласних центрів
 • Бути повнолітньою громадянкою України
 • Мати активну соціальну позицію та готовність допомагати іншим
 • Майбутні учасниці повинні відповідально ставитися до навчання та активно брати участь в ньому

Як проходитиме навчання?

Навчання проходитиме протягом травня-липня 2023 року. Відібрані учасниці пройдуть 10 практичних онлайн-занять та почнуть працювати над власним  бізнес-планом під керівництвом досвідчених експертів.

Читайте також: Як відкрити власну кав’ярню у Києві: історія бахмутянки Наталії Булгакової

Після успішного завершення програми 20 випускниць отримують фінансову підтримку, менторський та експертний супровід протягом року, зможуть спільно творити соціальні зміни.

Де подати заяву?

Дедлайн подачі документів до 10 травня 2023 року

Податися на грант можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpSf-iX_msl186Jsk96pIvbPqJVJBbTk-G_gQQ3Wf1ySYYJQ/viewform

Гранти для жіночих та сімейних підприємств до $ 35 тисяч на власний бізнес

Малі та середні й жіночі підприємтсва можуть отримати грант сумою до 35 тисяч дол. Гроші можна використати на відновлення бізнесу, його розширення або розвиток нових напрямків.

Які вимоги?

Подаватися можуть усі охочі з усіх областей України. У випадку, якщо ви виграєте грант — то на підприємстві мають створити та зберегти робочі місця, залучити інвестиції, нових клієнтів, збільшити продажі на внутрішньому ринку та/або іноземних ринках.

Хто не в пріоритеті?

В межах програми не розглядатимуть грантові заявки від бізнесів, основна діяльність яких передбачає перепродаж товарів і послуг.

Де подати заяву?

Подавати заяви можна з 24 квітня до 24 липня 2023 року. Загалом сума гранту буде становити від 10 000 доларів США до 35 000 доларів США.

Подати заявку можна за посиланням:

https://chemonics.submittable.com/submit/260666/2023-033

Позика в 1 мільйон гривень для фермерів

Через війну фермери, зокрема з прифронтових територій, втратили можливість заробляти кошти. Укрдержфонд планує надати державну підтримку для фермерських господарств розміром в 1 млн гривень. Ці кошти потрібно буде повернути державі протягом 5 років.

Які вимоги?

Взяти участь в конкурсі зможуть всі фермерські господарства, крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями. Також не зможуть отримати кошти, підприємства, які були задіяні у корупційних схемах, або які підпадають під санкції.

Де подати заяву?

Подати заявку потрібно у паперовій або електронній формі до регіональних відділень Укрдержфонду. Прийом заявок почався з 17 квітня 2023 року й триватиме до 17 травня 2023 року. Перелік фізичних відділень куди можна подати заявку тут

Грант у 25 тисяч євро для підприємців Західної України

Якщо ви, як підприємець, або ж ваше підприємство активно займаєтеся благодійністю й опікуєтеся людьми, що постраждали від війни — ви можете отримати безповоротну допомогу. Мова йде про працевлаштування переселенців; прихисток для великої кількості осіб; годування протягом тривалого часу; забезпечення інших нагальних потреб

Які вимоги?

Спробувати свої сили та отримати грант зможуть — підприємці Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської або Чернівецької областей.

Де подати заяву?

Подати заявку можна до 10 травня 2023 року за посиланням:

https://www.banklviv.com/grant-oxfam#

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 23 Травня 2024
Анонс проєкту / фото Мінцифри

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу.

Про це повідомили в Мінцифрі.

Державна програма для військових та ветеранів

Мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів “Аврора” ініціювали освітньо-грантову програму для українських військових та ветеранів, яка допоможе їм у розвитку власного бізнесу. На учасників протягом 6 місяців навчання чекатимуть:

 • освітній вебінар зі створення бізнес-плану;
 • групові заняття з психологом;
 • онлайн-лекції від ветеранів-підприємців;
 • індивідуальні консультації.

Наприкінці навчання учасники матимуть змогу презентувати свої бізнес-проєкти. 50 підприємцям-початківцям із найкращими результатами виділять гранти на 100 000 гривень кожному, які можна буде використати для створення або розвитку власної справи.

Хто може взяти участь

Взяти участь в новій державній програмі можуть:

 • чинні військові;
 • ветерани, які мають статус УБД;
 • чоловік захисниці або дружина захисника України.

Для того, щоб подати заявку, потрібно до 16 червня заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 23 Травня 2024
Допомога
Допомога постраждалим / фото Мінсоцполітики

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати гуманітарну допомогу, якщо в їхньому місті немає центру підтримки. 

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в Ганни Петрієнко-Полухіної, секретарки Бахмутської міської ради.

Процедура отримання допомоги 

За словами секретарки Бахмутської міської ради, люди можуть звертатися за допомогою, і їм будуть надсилати посилки. 

“По-перше, у нас є адресна допомога, і ми завжди Новою Поштою безкоштовно відсилаємо цю допомогу пільговим категоріям. Друге, це те, що зараз ми підписуємо ряд меморандумів в тих містах, де ми не маємо змоги відкрити Центр підтримки. Через те, що там немає наших колег і фахівців” , – зауважила Ганна Петрієнко-Полухіна.

Для термінових запитів жителі можуть звертатися на гарячі лінії центрів допомоги або надсилати запити електронною поштою. Щотижня проводяться прямі лінії для надання підтримки.

“Якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- розповіла секретарка Бахмутської міської ради.

Співпраця з іншими містами 

Центри допомоги підписують меморандуми про співпрацю з іншими містами та областями, де вони не можуть відкрити свої відділення. Наприклад, нещодавно було підписано угоду з Сєвєродонецьком.

“Зараз підписуємо ряд меморандумів з іншими містами та областями.Наприклад на цьому тижні підписали з Сєвєродонецьком. І будемо працювати над цим, бо розуміємо важливість цього для наших людей. Але якщо потрібна термінова допомога, то в нас є гарячі лінії та пошта.Кожного тижня проводяться прямі лінії і ми завжди допомагаємо”,- зауважила секретарка міської ради.

Згідно з наданою інформацією, наразі центр допомоги має 10 власних центрів та співпрацює з 7 містами, покриваючи їх потреби завдяки підписаним меморандумам. Зараз вони працюють над налагодженням співпраці з Хмельницькою, Івано-Франківською та Тернопільською областями, а також з містом Ужгород.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

100 000 гривень на власний бізнес: Мінцифра запускає грантову програму для військових

Міністерство цифрової політики України запускає нову програму “Траєкторія” для військових та ветеранів, яка спрямована на допомогу в розвитку власного бізнесу. Про це повідомили в Мінцифрі. […]

18:00, 23.05.2024 Скопіч Дмитро
Допомога

Як бахмутянам оформити допомогу, якщо в їх місцях проживання немає центру підтримки

Багато бахмутян-переселенців скаржаться на брак гуманітарної допомоги у своїх містах. Процедура отримання допомоги залишається незрозумілою для багатьох. Детальна інструкція про те, як жителям Бахмута отримати […]

субсидія нарахування

Хто повинен звернутися за субсидією на наступний період: пояснення

Уряд нагадує, що в травні відбувається автоматичне перепризначення субсидій для більшості отримувачів цієї допомоги. Проте є категорії громадян, які мають звернутися до органів Пенсійного фонду […]

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 29 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. […]