Бахмутський коледж обрав кращих викладачів мистецьких шкіл України

Семаковська Тетяна 15:55, 23 Квітня 2023

Конкурс2 d88cb

Напередодні відбулась церемонія підбиття підсумків обласного конкурсу викладачів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл «Paleterum». Захід пройшов у дистанційному режимі на базі Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця.

Директор мистецького коледжу Вячеслав Паржицький розповів редакції «Бахмут IN.UA», що конкурс започаткували у 2018 році. Саме тоді коледж розпочав здійснювати освітню діяльність за спеціалізацією «Теорія музики».

«Вперше в ньому (ред. у конкурсі) взяли участь представники Донецької і Харківської областей. Але вже за декілька років географія проведення конкурсу значно розширилася. На ньому були також представлені роботи викладачів мистецьких закладів зі всієї України», — повідомив Вячеслав Паржицький.

parzhytskyi 0fa18

Вячеслав Паржицький. Фото: Вільне радіо

Він розповів, що «Paleterum» покликаний залучити широке коло викладачів музично-теоретичних дисциплін до створення сучасних форм і методів навчання.

«Організаторами конкурсу є Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації і Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені І. Карабиця. Це мистецьке змагання сприяє пошуку і підтримці творчого потенціалу педагогічних працівників, а також обміну досвідом між викладачами навчальних закладів. До складу журі конкурсу входять провідні фахівці України в галузі музично-теоретичної освіти», — додав Вячеслав Паржицький.

Склад журі конкурсу

 • Оксана Письменна, голова журі, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри теорії музики, завідувачка кафедри теорії музики Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка.
 • Людмила Сбітнєва, доктор педагогічних наук, професор кафедри музичного мистецтва і хореографії Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, заслужений працівник культури України.
 • Тетяна Постоловська, кандидат мистецтвознавства, викладач-методист Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра.
 • Лола Уралова, голова циклової комісії «Теорія музики» Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Карабиця.
 • Ірина Панасенко, викладач циклової комісії «Теорія музики» Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Карабиця. 
 • Анна Наумова, викладач Волинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Ф. Стравінського.

Цьогоріч журі «Paleterum» оцінювало роботи 27 викладачів з 18 мистецьких шкіл Донецької, Харківської, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської, Вінницької областей, а також із Миколаєва, Чернігова, Херсона, Хмельницького, Чернівців та Вінниці.

Читайте також: Національна музична академія України взяла під патронат Бахмутський мистецький коледж Бахмутський мистецький коледж

Список лауреатів і дипломантів конкурсу «Paleterum-2023»

Номінація «Педагогічний досвід та інноваційна діяльність»

 • Олена Ночевна, викладач Вінницької дитячої музичної школи №1 – лауреат I ступеня.
 • Тетяна Корячко, викладач Музичної школи № 2 м. Білицьке (Донецька область) – лауреат II ступеня.
 • Надія Томич, викладач Коломийської дитячої музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського (Івано-Франківська область) – лауреат II ступеня.
 • Любов Кратенко, викладач Дитячої музичної школи № 5 м. Миколаєва – лауреат III ступеня.
 • Анжеліка Ольховик, викладач Вінницької дитячої музичної школи №1 – лауреат III ступеня.
 • Зоя Нечитайло, викладач Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. А. Скалецького (Вінницька область) – дипломант конкурсу.

Конкурс1 b8303Церемонія підбиття підсумків обласного конкурсу «Paleterum». Фото: Вячеслав Паржицький

Номінація «Навчальний посібник»

 • Світлана Черняк, Світлана Коваль, викладачі Хмельницької школи мистецтв «Заріччя» – лауреати I ступеня.
 • Лариса Мінасян, викладач Школи мистецтв при Чернігівському фаховому музичному коледжі ім. Л. М. Ревуцького – лауреат I ступеня.
 • Емма Новак, викладач Школи мистецтв м. Слов’янська (Донецька область) – лауреат II ступеня.
 • Лілія Горобець, викладач Хмельницької школи мистецтв – лауреат II ступеня.
 • Надія Томич, викладач Коломийської дитячої музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського (Івано-Франківська область) – лауреат II ступеня.
 • Наталія Лук’янова, Галина Рєзнєва, викладачі Чернігівської музичної школи № 2 ім. Є. Богословського, Жанна Попова, викладач Школи мистецтв при Чернігівському фаховому музичному коледжі ім. Л. М. Ревуцького – лауреати III ступеня.
 • Надія Качмар, Людмила Паршина, викладачі Жовківської дитячої школи мистецтв (Львівська область) – лауреати III ступеня.
 • Віктор Рева, викладач Мистецької школи м. Новогродівка (Донецька область) – лауреат III ступеня.
 • Ольга Карєлкіна, викладач Куп’янської музичної школи № 1 (Харківська область) – дипломант конкурсу.
 • Олена Козлова, викладач Школи мистецтв №1 Херсонської міської ради – дипломант конкурсу.

Конкурс c40d2Церемонія підбиття підсумків обласного конкурсу «Paleterum». Фото: Вячеслав Паржицький

Номінація «Сучасні засоби унаочнення» 

 • Кіра Руда, викладач Івано-Франківської Дитячої музичної школи № 2 ім. В.Барвінського – лауреат I ступеня.
 • Ірина Новосьолова, викладач Мистецької школи № 3 Краматорської міської ради (Донецька область) – лауреат II ступеня.
 • Галина Венничук, викладач Музичної школи № 3 м. Чернівці – лауреат II ступеня.
 • Ірина Драган, викладач Кам’янець-Подільської міської дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцького (Хмельницька область) – лауреат II ступеня.
 • Ольга Карєлкіна, викладач Куп’янської музичної школи № 1 (Харківська область) – лауреат III ступеня.
 • Ганна Касапчук, Дмитро Бачинський, викладачі Кам’янець-Подільської міської дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцького (Хмельницька область) – лауреат III ступеня.

Номінація «Електронний навчальний ресурс»

 • Наталія Серьогіна, Оксана Черевань, викладачі Мистецької школи № 3 Краматорської міської ради (Донецька область) – лауреати I ступеня.

Директор Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця Вячеслав Паржицький подякував усім учасникам конкурсу «Paleterum-2023» за творчі роботи, креативність та вклад у розвиток музично-теоретичних дисциплін і музичної педагогіки. Він також запросив бажаючих вступати до коледжу, зокрема на таку рідкісну спеціалізацію, як «Теорія музики».

Фото: Вячеслав Паржицький

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

 • пошту;
 • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
 • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
 • ім’я;
 • контактну інформацію (номер телефону);
 • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Микола Ситник 11:00, 13 Липня 2024
Диня1 abd48

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо уявити літо, припадає на серпень. Вибір і купівля цих дарів природи — непроста і дуже відповідальна справа. Адже потрібно обрати стиглі, солодкі та смачні плоди, які не нашкодять здоров’ю. Кавуни бувають різних сортів, розмірів та форм. Водночас усі сорти можуть бути смачними. Тому під час вибору баштанних новачки можуть розгубитися.

Фермер із Часовоярської громади Олег Удовенко розповів редакції “Бахмут IN.UA”, як правильно вибрати найсмачніший кавун або найароматнішу диню.

Мешканець Бахмутського району понад 10 років вирощував баштанні для себе і на продаж. Тому чоловік має неабиякий досвід у цій справі.

Кавун2 cr 72b5eМешканець Часів Яру Олег Удовенко виростив кавуна-красеня / фото надане героєм

Як вибрати смачний кавун?

Спробувати на смак

“Смак залежить від того, чи дозрів плід. Стиглість кавуна важко оцінити, коли він вже зірваний. Це більше на совісті фермера чи продавця. Треба розуміти, що першими дозрівають великі кавуни. Тому більші шанси отримати спілий кавун, коли він крупніший. Такі ж кавуни, як правило, і смачніші”, — пояснив експерт.

На ринку можете попросити продавця вирізати шматочок. Так, можна спробувати на смак прямо на місці.

Кавун1 5825bБаштан мешканця Часів Яру / фото надане героєм

Оглянути ззовні

У будь-якому випадку кавун має бути цілим, без ушкоджень. Ознака хорошого кавуна — це жовтий бочок, на якому він лежав. Якщо цей бочок сірий — це підозра на нітрати.

Послухати звук

Можна постукати — звук повинен бути дзвінкий. Можна також стиснути — добрий кавун буде “хрустіти”.

Перевірка на нітрати

Забагато нітратів значно погіршують смак. У таких випадках м’якоть стає аж занадто яскраво-червоною.

Коли вже купили — можна в склянці з водою розвести м’якоть і подивитися на колір. Якщо вода стала насиченого червоного кольору, не варто куштувати такий кавун.

Також вважається, що кавун, який плаває у ємності з водою — це хороший кавун. Якщо тоне, то, ймовірно, плід з нітратами.

На що впливає сорт?

Від ранніх баштанних культур я б не відмовлявся. Чим пізніші сорти, тим смачніші, бо в них є час накопичити цукри і інші елементи. Але це лише тенденція, і все залежить від багатьох факторів. Це скоріше випадковість, а не правило.

Кавун3 2ed80Урожай пана Олега / фото надане героєм

Як правильно вибрати диню?

Правила вибору ароматної і стиглої дині подібні до правил вибору кавуна, але зі своїми особливостями. Умовно, кавун ми обираємо “на око”, а диню — “на нюх”.

“Солодкість дині залежить від сорту та кількості сонця. Тому ранні не раджу брати. Треба нюхати. Сильний запах — краще. Тому що їх часто недостиглими знімають. Звісно, диня лежить і достигає, але це буде вже не той аромат і смак”, — пояснює Олег Удовенко.

Оглядаємо ззовні

На дині не повинно бути ніяких плям і пошкоджень. Колір плоду повинен бути рівномірним незалежно від сорту.

Сухе стебло

Хвостик дині повинен бути сухим і товстим.

Аромат

Стигла та солодка диня повинна мати насичений солодкий аромат, який нагадує мед. 

Звук і пружність

Якщо постукати, то у стиглої дині звук буде глухим. Важливо оцінювати диню й на дотик. Плід повинен бути повністю пружним. Шкірка після натискання має повернутися до попереднього положення.

Диня 6f675Нарізані скибки дині / фотосток

Зазначимо, що після купівлі кавуни і дині можна тривалий час зберігати у темних і прохолодних місцях за температури близько + 3°С. Якщо плоди періодично перевертати, то вони збережуться ще краще і набагато довше.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Диня1 abd48

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо […]

11:00, 13.07.2024 Микола Ситник
Евакуація 60bf8

3 600 гривень та безкоштовне житло: з липня стартує евакуація до Волинської області

З 5 липня 2024 року розпочалася обов’язкова безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Волинської області. Уряд забезпечує транспортування, житло та соціальну підтримку для евакуйованих громадян. […]

Уряд запровадив нову соціальну допомогу “Дитина не одна”: деталі

Кабінет Міністрів України запровадив новий вид соціальної допомоги “Дитина не одна” для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дітей, що залишилися без батьківського піклування внаслідок […]

Українська родина

Як отримати статус багатодітної сім’ї

Посвідчення багатодітної сім’ї онлайн також можна отримати. Статус багатодітної дозволяє отримувати грошову допомогу та різні пільги, наприклад знижку на житлово-комунальні послуги. Яка сама родина вважається багатодітною та […]