Бахмутяни по всій Україні збирають підписи до листа Президенту: як це відбувається?

Семаковська Тетяна 09:52, 27 Березня 2023

Роман ПотапенкоМешканці Бахмута збирають підписи до листа, на ім’я Президента України Володимира Зеленського, на ім’я віцепрем’єрки-міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук та, на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Цим листом бахмутяни, які через війну покинули свої домівки, хочуть звернути увагу влади до своєї подальшої долі.

Волонтерка Інна Гайдай повідомила редакції «Бахмут IN.UA», що наразі збір підписів продовжується. Також готується текст листа.

«Хочемо, щоб нас почули. Сама суть листа полягатиме у безвихідному становищі та відчаї бахмутян. У питанні про нашу подальшу долю, про суму виплат для ВПО, у відсутності житла і роботи. У нас багато переселенців: з Маріуполя, Авдіївки, інших населених пунктів. Але я з Бахмута. Я хочу допомогти людям з мого міста. Тому виникла ідея написати лист. Люди мене підтримали. Зараз я зв’язалася з адвокатом, щоб все було в юридичних межах», – розповіла Інна Гайдай.

За словами активістки, багато ВПО з Бахмута не можуть не те що придбати, а навіть винаймати житло.

«Є люди, які влаштувались на роботу і знайшли житло. Це дуже добре. Але багатьох переселенців цькують, через те, що вони з Донецької області. Є чимало осіб, які взагалі не можуть працювати. Це люди з інвалідністю, люди похилого віку. Багато бабусь, дідусів, матерів-одиначок зараз мають проблеми з орендою житла. Свої домівки вони втратили або покинули, а на оренду житла в інших містах у них немає коштів. Вони збиралися все життя жити в Бахмуті, і не думали їхати в Київ чи інші міста. Ми хочемо просто жити по-людськи, а не виживати», – наголосила Інна Гайдай.

Активістка розповіла, що лист з’явиться найближчим часом, а збирати підписи планують у кілька етапів. Поставити підпис під документом зможуть лише реальні люди з пропискою в Бахмуті.

«Наші люди згуртуються по селах, по містах, де вони зараз знаходяться. Там створять активну групу, яка буде на місці збирати ці підписи. Загалом, це відбуватиметься у два етапи. Спочатку напишемо листа Зеленському, Верещук та Лубінцю. Паралельно покажемо текст документа людям, щоб вони бачили, під чим підписуються. Сам лист та підписи під ним оформимо у трьох екземплярах, оригінали направимо високопосадовцям. Підписи будемо збирати всіма бахмутянами по Україні. Хто захоче, той підпише: буде у нас їх 100, 500 чи 3000 – все одно хороший результат», – вважає Інна Гайдай.

photo 2023 03 27 14 40 37 08bf9

Зразок листа. Фото: телеграм-канал

Також бахмутяни хочуть поширити ініціативу по соцмережах, щоб про це дізналися якомога більше людей. Інший спосіб реалізації ініціативи – це петиція. Однак, тільки для її розгляду потрібно набрати 25 тисяч підписів (близько третини кількості населення міста). Враховуючи, що більшість ВПО з Бахмута – це літні люди та діти, таку кількість підписів зібрати важче, аніж підписати листа. Попри те, виклики не лякають бахмутян, і вони готові боротися за свої права усіма можливими способами.

“Разом із листом петицією подамо письмове прохання, щоб побачили, що декілька сотень, а, може, й декілька тисяч людей поставили живі підписи. Тобто це реальні люди з пропискою в Бахмуті, які мають проблеми”, — пояснює волонтерка.

Бахмутянка повідомила, що для петиції їй потрібні тисячі підписів земляків. Для збору склали табличку, де потрібно вказати ПІБ, рік народження, серію і номер паспорта або ID, ІПН і обов’язково прописку в Бахмуті, а поруч поставити ваш підпис.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ШІ

Як штучний інтелект може спростити життя людей

Штучний інтелект (ШІ) — це майбутнє, яке вже настало. Наразі люди можуть легко знайти потрібну інформацію за запитом у Chat-GPT, створити унікальну картинку за допомогою […]

18:19, 28.11.2023 Микола Ситник
“Майбутнє Бахмута”

Бахмут IN.UA запускає конкурс малюнків: діти отримають подарунки

День святого Миколая — особливе свято для дітей, адже вони з нетерпінням чекають чарівних моментів та дива. Тож на платформах Бахмут IN.UA ми запускаємо конкурс […]

19:30, 27.11.2023 Микола Ситник
Консультації

Для переселенців запустили цифрову платформу безоплатної юридичної допомоги

Фахівці Данської ради у справах біженців (DRC) створили цифрову платформу Edopomoha.org. На сайті ВПО зможуть отримати безоплатні юридичні консультації. Про це повідомляє Міністерство з питань […]

15:11, 27.11.2023 Микола Ситник
Поїзд

Евакуаційний поїзд із Донеччини: як курсуватиме в грудні

У Донецькій області продовжується евакуація цивільних мешканців. За рішенням Урядового Координаційного штабу, з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області. У грудні […]

14:55, 26.11.2023 Микола Ситник
бюджет Бахмута як дізнатися

Чи потрібно громаді знати про зарплати управлінців. Пояснення експертки

Чи повинна громадськість стежити за бюджетом свого міста? Чому це важливо, та що з опублікованими цифрами може зробити пересічний громадянин? Редакція дізнавалася у експертки з […]