Петиція до Президента: бахмутяни збирають підписи

Семаковська Тетяна 12:35, 20 Березня 2023

174656 1 large f45b5Бахмутська волонтерка Інна Гайдай повідомила, що до неї звернулася громада ініціативною групою, щоб скласти лист, на ім’я Президента, пані Верещук та уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. Бахмутяни хочуть звернути увагу влади до своєї подальшої долі. Наразі збирають підписи.

Про це стало відомо з каналу “Бахмут”, який веде Інна Гайдай.

За словами волонтерки, до неї звернулися керівники, підприємці, працівники підприємств, і прості мешканці Бахмута. Вони пропонують скласти лист, на ім’я Президента, на ім’я пані Верещук та на ім’я уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. 

“Суть листа полягає у безвихідному становищі та відчаї бахмутян. У питанні про нашу подальшу долю, про суму ВПО, про відсутність житла, роботи та про інші наболілі проблеми.  Я проконсультувалася з юристом, мені підтвердили, що потрібно брати наші долі у свої руки. У голові є текст звернення, є порядок подання, є поняття як, що і до чого.  Питання полягає в чому: для підтвердження намірів боротися за свої права і нашої “згуртованості”, мені потрібні підписи”, — пише Інна Гайдай.

Бахмутянка повідомила, що для петиції їй потрібні тисячі підписів земляків. Для збору підписів склали табличку, де потрібно вказати ПІБ, рік народження, серію і номер паспорта або ID, ІПН і обов’язково прописку в Бахмуті, а поруч поставити ваш підпис. 

“Ці таблички можуть роздрукувати керівники штабів або призначити когось відповідального у вашому місті, смт, селі тощо за збір цих підписів. Чим буде більше підписів, тим переконливішою буде наша позиція”, — запевняє волонтерка.

Інна Гайдай також наголосила, що частина людей її ініціативу про петицію сприйняла як шахрайство. Волонтерка зазначила, що підпис не є примусовим, а особисті дані потрібні для того, щоб було зрозуміло, що підписанти — це реальні люди з Бахмута.

“Електронну петицію подати можна паралельно, а не замість, бо якщо не назбирати 25 тис., її ніхто навіть не відкриє. А письмово буде достатньо й 1 тис., якщо підписувати її від імені реальних людей, які перебувають на тій чи іншій території. Живих людей. Петицію пишіть хоч зараз. Це не проблема”, — пише волонтерка.

Вона додає, що навіть якщо нічого не вийде, то можливо вдасться надати розголос такій ініціативі.

“Будь-який результат для нас – це результат. Під лежачий камінь вода не тече і багато хто просто не знає, що робити. Навчіться боротися і знати ваші права! Дуже зручно вас навчили, що ніхто нічого нікому не винен. Це хибна думка”, — вважає бахмутянка.

Вона наголосила, що для тих, хто готовий працювати, згодом повідомлять як відбуватиметься процес збору підписів. 

Фото: libkos/Instagram

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Майбутнє Бахмута”

Бахмут IN.UA запускає конкурс малюнків: діти отримають подарунки

День святого Миколая — особливе свято для дітей, адже вони з нетерпінням чекають чарівних моментів та дива. Тож на платформах Бахмут IN.UA ми запускаємо конкурс […]

19:30, 27.11.2023 Микола Ситник
Консультації

Для переселенців запустили цифрову платформу безоплатної юридичної допомоги

Фахівці Данської ради у справах біженців (DRC) створили цифрову платформу Edopomoha.org. На сайті ВПО зможуть отримати безоплатні юридичні консультації. Про це повідомляє Міністерство з питань […]

15:11, 27.11.2023 Микола Ситник
Поїзд

Евакуаційний поїзд із Донеччини: як курсуватиме в грудні

У Донецькій області продовжується евакуація цивільних мешканців. За рішенням Урядового Координаційного штабу, з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області. У грудні […]

14:55, 26.11.2023 Микола Ситник
бюджет Бахмута як дізнатися

Чи потрібно громаді знати про зарплати управлінців. Пояснення експертки

Чи повинна громадськість стежити за бюджетом свого міста? Чому це важливо, та що з опублікованими цифрами може зробити пересічний громадянин? Редакція дізнавалася у експертки з […]

Зарплати бахмутських чиновників

Яку зарплату отримують бахмутські керівники комунальних підприємств

У Бахмутській громаді до повномасштабної війни функціонувало кілька комунальних підприємств. На їх роботу за останній рік виділили близько 17 мільйонів гривень. Як пояснили у міськраді, […]