ФІФА позбавила Україну можливості прийняти чемпіонат світу в 2030 році

Семаковська Тетяна 17:12, 15 Березня 2023

action ball field game 274506 e1594893304952 8790aУкраїна втратила місце у спільній заявці з Іспанією та Португалією на проведення Чемпіонату світу з футболу-2030.

Про це повідомив журналіст “Sky Sports” Роб Харріс.

Місце України у заявці займе Марокко. Король африканської країни Мохаммед VI підтвердив це у своєму зверненні.

Зазначимо, що Україна була близька до втрати місця у заявці через повномасштабне вторгнення росії. Також причиною відмови могли стати проблеми керівництва Української асоціації футболу. Як відомо, президент УАФ Андрій Павелко є фігурантом цілої низки кримінальних справ, пов’язаних із корупцією. Але остаточне рішення Міжнародна федерація футболу ухвалила на тлі продовження активних бойових дій в Україні.

Українці пам’ятають, як влітку 2012 року приймали Чемпіонат Європи з футболу. До того ж для самої збірної України домашнє Євро стало першим в її історії.

Турнір не мав аналогів, адже до цього країни Східної Європи не проводили спільний чемпіонат. Господарями були Польща та Україна. Матчі чемпіонату проходили на восьми стадіонах: чотирьох у Польщі та чотирьох в Україні (Львів, Київ, Харків і Донецьк). Фінальний матч відбувся на НСК “Олімпійському” в Києві. 

Багатьом простим українцям і навіть іноземцям запам’яталося гасло чемпіонату “Творимо історію разом” та талісмани брати-близнюки Славек і Славко. Продовженням цього футбольного свята могло стати проведення у себе вдома Чемпіонату світу з футболу в 2030 році. Це однозначно пішло б на користь нашій футбольній інфраструктурі, міжнароднародним, спортивним зв’язкам та іміджу країни в цілому.

До слова, раніше марокканці п’ять разів намагалися здобути право провести мундіаль. Міжнародна федерація футболу спочатку відхилила одиночну заявку марокканців на ЧС-2026 через вартість будівництва необхідної інфраструктури – близько 16 мільярдів доларів. Тепер витрати знизяться з огляду на спільне проведення турніру. Також у ФІФА були питання до африканської країни щодо законів, спрямованих проти ЛГБТ. Географічно Марокко знаходиться близько до Іспанії, а спільна заявка країн Європи та Африки матиме більше шансів на перемогу у голосуванні. 

За проведення майбутнього турніру змагатимуться Саудівська Аравія, Єгипет та Греція (спільна заявка), а також Уругвай, Аргентина, Чилі та Парагвай (спільна заявка). Господарів Чемпіонату світу 2030 року оберуть на Конгресі ФІФА наступного року.

Фото: фотосток

Читайте також: Бахмутянка здобула нагороду на Кубку Європи з легкої атлетики

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]