Бахмутське ігристе: як працює підприємство Artwinery

Семаковська Тетяна 11:51, 14 Березня 2023

1280px Ремюаж неотъемлемый процесс в производстве классического игристого 28a38Підприємство Artwinery — найбільше у Східній Європі, а вина від компанії стали одними з найкращих в Україні. Через російське вторгнення бізнесу довелося пережити чимало трансформацій, проте він продовжує працювати й навіть випускає нові ексклюзивні вина. Про роботу Artwinery, новинки від підприємства та плани для Бахмута — читайте в матеріалі.

Новинами компанії з редакцією поділилася Олександра Чередніченко, маркетинговий директор Artwinery.

Нагадаємо, що до війни на підприємстві працювало близько 500 осіб, через вторгнення працівників евакували до безпечного місця. Через те, що було призупинене виробництво у Бахмуті, кількість співробітників зменшилася, зараз підприємство працює у скороченому складі, але керівництво сподівається незабаром розширити колектив. Подбали також й про продукцію заводу.

“Ми вивезли усю продукцію, придатну до продажу. Обладнання та продукція на витримці залишилися у Бахмуті. Поки що ми маємо можливості повністю оцінити масштаб ушкоджень та збитків. Віримо у ЗСУ, сподіваємося на краще”, — каже пані Олександра.

Стосовно виробництва, як і раніше Artwinery використовує сировину з винограду, вирощеного на Півдні України. 

“Це, переважно, Миколаївська та Одеська області. Зараз сировини вистачає”, — каже пані Олександра.

Виготовлену продукцію реалізують через інтернет-магазин www.artwinery.com.ua, доставку роблять в усі куточки України, крім тих, де ведуть активні бойові дії. Також є бар-магазин “Artwinery bubble space” у Києві на м. Почайна, де гості можуть спробувати ігристе. До слова, виготовлення продукції зараз відбувається на Одеських потужностях.

Плани на майбутнє та реліз продукції

326270114 1474336783094343 1863488020966889913 n fe591

Продукція бахмутського виробника. Фото: Фейсбук

Нагадаємо, що раніше редакції повідомляли про налагодження поставок ігристого в США та деякі країни Європи. Наразі в Artwinery вже активно працюють з експортним напрямком, підприємство має контракти більш ніж з 20 країнами світу.

“У березні цього року ми будемо презентувати наше ігристе виставці Pro Wein в Дюссельдорфі – однієї з знакових подій на ринку вин. Сподіваємося знайти нових партнерів та поціновувачів наших ігристих”, — кажуть в Artwinery.

Редакції також повідомили, що в розробці підприємства зараз багато проєктів, що допомагатимуть у відбудові країни і, зокрема, міста Бахмут. Нещодавно компанія представила особливе шампанське до Дня Перемоги, його ідея, кажуть в Artwinery, виникла ще минулого року.

“Це особливе ігристе для усіх нас, ідея виникла ще у лютому 2022 року, бо споживачі потребують дійсно особливе ігристе, щоб святкувати нашу неминучу перемогу. Артемівське — найулюбленіше ігристе українців, ми не з чуток знаємо про війну, тому глибоко відчуваємо весь біль та втрати цієї війни. Хто ж, як не ми, зможе зробити найкраще ігристе для святкування найочікуванішої зараз у світі події?”, — зазначає представниця компанії.

За словами пані Олександри зараз для українського бізнесу, як ніколи, важлива підтримка держави.

“В останні роки частка дешевого імпорту на полицях значно зросла завдяки скасуванню мит на ввезення імпортного алкоголю. Для української економіки, це означає скорочення робочих місць і зменшення частки якісної місцевої продукції, доступної для споживачів”, — наголошує маркетинговий директор.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Війна не зламає бахмутян: добірка інтерв’ю з підприємцями, які продовжили свою справу в евакуації

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Травня 2024
Мама з малюком / фото ілюстративне

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, то протягом 30 календарних днів від дня народження дитини, батьки можуть подати заяву до ЦНАПу, аби отримати допомогу.

Де отримати пакунок малюка пояснюють на Урядовому порталі.

Допомога на дитину

У 2024 році кожна сім’я, яка має новонародженого малюка, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді “пакунка малюка”. Загальна вартість такої допомоги на дитину складає 7 689 гривень, але якщо батьки вирішать самостійно закупляти речі, то це вийде дорожче. Тому більшість новоспечених татусів та мам обирають саме бебі-бокс.

Що входить у пакунок малюка

У пакунок малюка входить 90 якісних засобів та виробів:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані.

У 2023 році послугою скористалися майже 31,9 тисячі сімей. Найбільше комплектів малюка забирали у:

  • Дніпропетровській;
  • Одеській,
  • Вінницькій,
  • Житомирській;
  • Київській областях.

Хто може отримати пакунок малюка

Бебі бокс отримати
Опікуни чи прийомні батьки теж можуть отримати пакунок малюка / фото з відкритих джерел

Більшість батьків отримують такі бебі-бокси прямо в пологових будинках.

  • біологічні батьки новонародженої дитини;
  • усиновлювачі;
  • опікуни;
  • прийомні батьки;
  • батьки-вихователі;
  • патронатні вихователі.

Зверніть увагу, що пакунок доступний у пологовому будинку одразу після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-боксів, то протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи ЦНАПу за місцем проживання.

Чи можна отримати пакунок малюка, якщо дитина народжена не в пологовому

Якщо з певних обставин дитина була народжена не в пологовому будинку, то потрібно подати заяву про надання пакунка малюка, свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини.

Такий документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, або медична консультативна комісія. З цими документами вам нададуть бебі-бокс.

Чи можна отримати гроші замість “Пакунка малюка”

В Україні можна отримати грошову компенсацію замість “пакунка маляюка”. Вона становить 7 689 гривень.

Як оформити грошову компенсацію

Отримати грошову компенсацію за бебі-бокс можна:

  • через особисте звернення до управління соціального захисту або ЦНАПу за місцем проживання/перебування;
  • надіславши заяву з необхідними документами поштою до управління соціального захисту райдержадміністрації;
  • скориставшись послугою єМалятко на порталі Дія.

З документів знадобляться:

  • заява за зразком, який вам нададуть;
  • відомості щодо свідоцтва про народження дитини або його копія;
  • копія посвідки на постійне або тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства);
  • копія рішення про встановлення опіки (У разі здійснення опіки над дитиною);
  • код платника податків;
  • копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу або до прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
  • довідка з пологового, що не отримували “Пакунок малюка”;
  • особовий банківський рахунок зі спеціальним режимом використання.

Зазначимо, що подати заявку для отримання компенсації потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро