Що таке ПВК «Редан» і чому українським батькам слід уважніше ставитися до підлітків?

Семаковська Тетяна 08:00, 5 Березня 2023

Screenshot 524 e559bВ Україні прокотилися хвиля масових зібрань підлітків в чорному, доєднуються до цього й молоді люди. Всі члени ПВК називають себе приналежними до так званого руху “ПВК “Редан”. На цих зібраннях діти влаштовуються масові бійки та протести. В кінці лютого 2023 року поліція завадила таким зібранням у Києві, Львові, Харкові, Івано-Франківську та Луцьку. ПВК “Редан” бере коріння з росії, детальніше про цей рух, небезпеку, яку він несе та поради психолога — читайте в матеріалі. 

В чому проблема?

Redan PWC 8bd89

Знак “ПВК Редан”. Фото: Вікіпедія

Вперше про “ПВК Редан” почули в росії в 2023 роцію. Там підлітки в чорному одязі із символами павука на спині влаштовували масові бійки на вулицях у людних місцях, про точки зібрання вони домовлялися зазделегідь. Великий розголос угрупування отримало після масових бійок молоді в великих ТРЦ, зокрема у москві затримали близько 300 підлітків.

Жертвами підлітків ставали мігранти або ж футбольні фанати. Згодом ця субкультура почала з’являтися й в Україні. Угруповання агресивних підлітків по Україні вважають себе приналежними до субкультури “ПВК Редан”, а от сутички влаштовують з так званими «АнтиРедан». 

Організатори бійок створюють телеграм-канали, де закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Згідно з даними Національної поліції “ПВК Редан” є російською ІПСО (інформаційно-психологічна операція). До слова, саме абревіатура ПВК має посилання до приватних військових компаній, зокрема ПВК “Вагнер”

Сутички в Україні

Як відомо “Редани” домовляються про збори на вулицях в соцмережах: подібні збори були зафіксовані у Харкові, Полтаві, Києві, Черкасах, Одесі, Луцьку, Івано-Франківську, та інших містах України; часта ціль таких зборів — бійки з так званими «офниками» та іншими субкультурами, які проти індивідуального стилю інших, зокрема стилю «реданів». В більшості випадків поліція попередила сутички між підлітками, зокрема масову в Харкові.

Так ПВК “Редан” виглядає в росії. Фото: скріншот медіа “Ґрунт”. 

Полковник Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко повідомив, що тільки в Харкові на зібранні неповнолітніх до відділку поліції запросили 257 осіб, тільки 30 з них досягли повноліття. Діти мали з собою ножі та кастети.

“Добре те, що добре закінчується. За задумом ФСБ недодержави, яка шляхом маніпулювання та обману «зібрала» в групи всіх цих людей, вони повинні були вчинити масову бійку в центрі міста, щоб ТВ недодержави могло посмакувати з цього. У багатьох вилучено балончики з газом, ножі, кастети! І це в нашому багатостраждальному, незламному місті! МАЛО ГОРЯ БУЛО? Всі неповнолітні будуть передані батькам, за участю повнолітніх будуть проведені слідчі дії, направлені на встановлення організаторів. Для батьків це повинно стати уроком, приводом звернути увагу на поведінку дітей!”, – зазначив Володимир Тимошко.

Підлітки на зібранні в Харкові. Фото: Нацполіція

Він також наголосив, щоб батьки були уважніші до своїх дітей, підтримували з ними довірливий зв’язок дорослих.

“Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей”, — наголосив Тимошко.

До чого тут аніме?

Японське аніме “Hunter x Hunter”. Фото: фотосток

Борис Мороз, викладач японської мови зауважує, що першоджерелом для руху стали  японські аніме “Hunter x Hunter”. Водночас російський рух, каже викладач тільки запозичив цю естетику, а згодом “створив власну революційну ідеологію”.

“В її серці лежить ідея про те, що неформали, які отримували люлів від гопників та ультрас, можуть зібратися гуртом та самі виписати люлів будь-кому. Тепер купа українських підлітків носить одяг з павуком та цифрою 4 (бо саме такий номер був у героя аніме, якого наслідують) і урізноманітнюють собі дозвілля”, – пише він.

Борис Мороз додає, що наразі українська аніме-спільнота поки що не створила власної ідеології, яка б передбачала “щось круте в очах підлітків”

“Українська аніме-спільнота вже рік концентрується лише на війні. І тут з’являється російська група “Редан” і пропонує ідею, яка допомагає зануритися у романтичне довоєнне життя з розбірками офників та нефорів в естетиці аніме. Вибір 14-річної людини з Франківська чи Полтави тут зрозумілий”, – підсумовує він.

Поради психолога

Наша редакція поспілкувалась з психологинею ГО ХОЦ «Успішна жінка» Ганною Сердюковою, щоб дізнатись, як не допустити, щоб дитина потрапила в подібні угрупування та що робити, якщо це вже сталось.

Багато батьків дивуються, коли дізнаються, що їх діти входять в подібні угрупування. Це говорить про відсутність довіри у родині:

«Я скажу можливо банальні речі, але перш за все треба бути близьким із дитиною, зробити так, щоб підліток вам довіряв. Треба цікавитись його життям, а не тільки питати про оцінки та як справи. Часто батьки втрачають зв’язок із нащадком у його вік бунтарства, непокори та руйнування всіх правил та канонів».

photo 2023 01 24 15 39 28 aba07

Психологиня «Успішна жінка» Ганна Сердюкова. Фото: особистий архів героїні

Анна рекомендує, спробувати створити фейковий профіль у соцмережах та подружитися зі своєю дитиною, якщо ви вже розумієте, що дитина щось приховує. Можливо це здасться комусь неприйнятним, але такі дії можуть врятувати від багатьох неприємних наслідків. Спробуйте знайти баланс між контролем та довірою

Якщо підліток вже вступив в угрупування подібні “Редану”, перше, що треба зробити, це поговорити. Завжди потрібно починати з бесіди, але не з криків, залякувань та покарань:

«Поговоріть. Спокійно. Без істерик та криків. Спробуйте довідатись, наскільки все серйозно. Головне показати, що ви завжди будете на боці своєї дитини, щоб вона вам не сказала. І після почутого справді бути».

Також, слід наголосити на причинно-наслідкові зв’язки: за кожне правопорушення буде покарання. Треба пояснити підлітку, що доведеться відповідати за свої вчинки, якими б вони не були. Казати, що він/вона вже дорослі. Підлітки це люблять. Але при цьому зазначити, що для вас він/вона завжди буде маленькою дівчинкою/хлопчиком. Незважаючи на показну жорсткість та байдужість, діти цього віку дуже потребують проявів любові батьків, наголошує психологиня.

Зараз, в такі тяжкі часи для країни, коли йде війна, діти влаштовують такі масові бійки та безлад. Цей виглядає жахливо та обурює багатьох людей. Чому вони це роблять?

«Нам би дуже хотілось, щоб наші діти були слухняними та дарували нам тільки радість та позитив. Але так відбувається не завжди, нажаль. Підлітковий вік-один з найскладніших у житті людини. А якщо він припав на найскладніший період в історії твоєї країни, хто знає, що з цього вийде. Часто перехідний вік супроводжується підвищеною агресивністю, бажанням знайти свою «зграю» та яскраво ідентифікуватися у ній».

Тому популярність , яку отримала ПВК «Редан» за короткий час, може бути реакцією на події, які відбуваються у країні. Страшить велика кількість неповнолітніх, яких затримали правоохоронні органи. Потреба самовираження в цьому випадку змішалась із загальним високим рівнем агресії у країні. І ми отримали таке викривлене підліткове «бунтарство», каже фахівчиня. 

Фото: росЗМІ

Читайте також: Конфлікти ВПО: як у французькому гуртожитку українці влаштували пиятику на річницю вторгнення

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 21 Червня 2025
Розрахунок виплат / фото Міністерство соціальної політики України

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не впливають на виплати.

Детальніше про те, чи припиняють в Україні виплати ВПО після продажу житла або авто, розповіли представники Юридичного порадника для ВПО.

Чи припиняють виплати ВПО після продажу житла або авто у 2025 році

За словами представників Юридичного порадника для ВПО, згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, до доходів зараховуються всі задекларовані особою кошти, а також відомості, які Державна податкова служба (ДПС) або Пенсійний фонд України (ПФУ) отримують автоматично. Це стосується, зокрема, доходів від продажу рухомого або нерухомого майна.

Водночас у законі передбачено особливі винятки, коли дохід від таких операцій не враховується. Це відбувається тоді, коли переселенець:

  • продає єдиний автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований на одного з членів сім’ї;
  • продає єдине житлове приміщення або його частину, розташовану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, для яких не встановлено дату завершення бойових дій.

Такі операції не впливають на виплати ВПО за умови, що дохід отримано одноразово протягом календарного року.

Також зазначається, що, якщо особа має кілька об’єктів нерухомості, але один із них розташований на тимчасово окупованій території, то інший — навіть у підконтрольному регіоні — вважається єдиним житлом. Наприклад, якщо сім’я має квартиру в Харкові та Луганську й продає харківську, це не призведе до припинення допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро

Дітям військових компенсуватимуть вартість навчання: хто може отримати

Держава повністю покриє витрати на контрактне навчання у 2024-2025 навчальному році для дітей українських захисників і захисниць. Перші тисяча сертифікатів уже передаються цьогорічним випускникам бакалаврату […]

15:00, 05.06.2025 Скопіч Дмитро