“Кільце для ЗСУ в Бахмуті”: як російські медіа чинять психологічний тиск на військових?

Семаковська Тетяна 10:45, 2 Березня 2023

331381277 1295422754347444 4164198784450239585 n 6bc41Ситуація довкола Бахмута міняється майже щодня. Окупанти кидають на захоплення міста тисячі своїх солдатів, не рахуючись з втратами. Однак, така тактика не дала очікуваного швидкого результату. Тож, останніми днями в російському інформпросторі все більше намагаються чинити психологічний тиск на оборонців Бахмута.

Російські джерела видають малі тактичні успіхи за великі перемоги, як це було з селищем Ягідне. Окупанти, попри великі втрати продовжують видавати дійсне за бажане, чимало говорять про кільце для Бахмута, хоча українське командування вкотре наголошує, що ЗСУ мають можливість провести контрольований вихід з Бахмута, якщо вважатимуть за потрібне. Про ніяке оточення наразі не йдеться.

Пропагандисти навіть  прогнозують для Бахмута сценарій оборони “Азовсталі” в Маріуполі. Кілька російських джерел раніше відзначили, що група Вагнера наближається до металургійного заводу “АЗОМ” (ред. завод по обробці кольорових металів) на півночі Бахмута. На їхню думку, бойові дії в Бахмуті можуть зосередитися на території заводу, оскільки Вагнер намагається просунутися в центр міста.  

Окупанти порівняли завод “АЗОМ” з українськими оборонними зусиллями на заводі “Азовсталь” у Маріуполі та металургійному заводі “Азот” у Сєвєродонецьку в 2022 році. Інститут вивчення війни вважає, що окупанти можуть спробувати оточити Бахмут найближчими тижнями.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський наголосив, що Україна продовжить утримувати Бахмут, але “не за будь-яку ціну”, маючи на увазі життя воїнів. 

Заступниця міністра Міноборони Ганна Маляр повідомила, що ситуація в Бахмуті “дійсно напружена”

«Зараз епіцентром бойових дій є Бахмут. Ми це спостерігаємо вже декілька місяців. Ворог сконцентрував там свої ключові зусилля, оскільки має мету вийти на кордони Донецької області. Ситуація там дійсно напружена»

Також, у пропагандистських джерелах почали активно звинувачувати ЗСУ в своїх злочинах, зокрема в мародерстві, нещодавно пропагандисти створили черговий, нашвидкуруч зліплений, відеоролик, в якому вони розповідають, що наша армія, начебто, мародерить, забирає собі всю гуманітарну допомогу та краде в своїх же. Втім, насправді це відео створене з нарізаних частин знятих українськими воїнами. 

Таким чином, російська пропаганда намагається компенсувати невдачі власної армії та дискредитувати ЗСУ і посилити психологічний тиск на воїнів, які боронять Бахмутський напрямок.

Зазначимо, що Радник президента України Олександр Роднянський заявив 28 лютого, що українські війська можуть стратегічно відступити з позицій у Бахмуті, якщо це буде необхідно, але відхід українських військ з Бахмута не означатиме, що російські війська зможуть швидко взяти Бахмут.

Фото: 93 ОМБР

Читайте також: Що означатиме відступ ЗСУ з Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]