Фейки від росіян: як окупанти виставляють ЗСУ мародерами

Семаковська Тетяна 12:57, 1 Березня 2023

Screenshot 508 6d7b1Пропагандисти створили черговий, нашвидкуруч зліплений, відеоролик, в якому вони розповідають, що наша армія, начебто, мародерить, забирає собі всю гуманітарну допомогу та краде в своїх же. Відео створене з нарізаних частин знятих українськими воїнами. Тож розберемось, що ці кадри несли в собі насправді та чому це російський фейк.

 «ЗСУ — армія мародерів. Відступаючи, українські військові грабують мирне населення. Виносять з покинутих будинків все цінне», — пишуть в пропагандистському матеріалі. 

Цікаво, що армія, яка прославилась крадіжкою унітазів та всього, що знаходилось в українських будинках, звинувачує нашу армію в мародерстві. 

Перше, що приводять як доказ росіяни, відео наших військових, де боєць каже:

«Війна війною, а солярку треба. Мародеримо трохи. Забираємо все, що можна забрати». 

Це відео було опубліковано українським військовим, який розповідає, що вони забирають все, що у них лишилось, бо окупанти сильно обстріляли місто й розбили всі машини, які у них були. Саме тому бійці зливають солярку з побитих машин. 

«Машина навантажена холодильниками, пральними машинами, матрацами. І видно, шо це не з магазинів, бо це з квартир людей», — розповідає мешканець Соледару, а як доказ показують кадр з відео Мадяра, де він начебто радіє вкраденому холодильнику.

Насправді, це відео було опубліковано Мадяром, 20 лютого. У ньому він спростовує теорії про хімічну зброю, й показує наповнення свого холодильника снарядами, який слугує йому як шафа. Ніякого відношення до мародерства ні це відео, ні Мадяр не мають. 

«Солдати крадуть в своїх же в окопах. Командування забирає всю гуманітарну допомогу собі», — розповідають у відео. 

У всіх великих українських фондів шляхи постачання гуманітарної допомоги проходять через командування. Та надалі про всі поставки звітують благодійникам, а вони своєю чергою звітують людям. Те, що не відео командири несуть коробки з гуманітарною допомогою, не означає, що вони несуть її собі. 

При цьому, є багато волонтерських організацій, які допомагають хлопцям напряму й особисто передають їм допомогу за потребами. .

Відео зроблене з окремих фраз та нарізаних шматочків відео різних часів. Окупанти не залишають спроб підривати довіру українського народу до ЗСУ та показувати росіянам, що Україна — це погано. Втім, цими відеороликами окупанти тільки підтверджують теорію про власну недолугість, відсутність критичного мислення та перекладання своїх злочинів на інших.

Фото: REUTERS

Читайте також: Фейки на центральних каналах: продовжуємо розбирати брехню російського телебачення про Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро