Фейки на центральних каналах: продовжуємо розбирати брехню російського телебачення про Бахмут

Семаковська Тетяна 14:56, 23 Лютого 2023

37 main v1676607797 d9ae9Пропагандистський перший канал підготував порцію брехні для своїх глядачів про Бахмут та його мешканців.

Ведучий каналу розповідає, про важливу гуманітарну місію російських військових по евакуації населення Бахмута. А все через те, що українські військові, начебто, використовують людей, як щит та не випускають цивільне населення з Бахмута.

Screenshot 488 0ad9e

Пропагандист розповідає фейки. Фото: скріншот

Місцева мешканка Бахмута, обличчя якої не показують, розповідає, що для ЗСУ вони були смертники:

«Спали ми у підвалі з літа, діти майже місяць з підвалів не виходили. Коли світло відрізали нам, то сказали, що вам смертникам вже тут нічого не треба», – розповідає фейки бахмутянка.

Евакуація з Бахмута

Screenshot 483 9a7f3

В Бахмуті проходила евакуація. Фото: фотохудожник Олександр Дяченко

Вже майже рік, з моменту повномасштабного вторгнення, керівництво Донецької ОВА та поліція закликають евакуюватись мирне населення. В своєму недавньому інтерв’ю Павло Кириленко запевнив, що будуть проводитись роботи по евакуації всіх п’яти тисяч мешканців, які залишаються в Бахмуті й особисто відмовляються від евакуації.

Ще на початку повномасштабного вторгнення евакуація проходила масово. Автоколони з Бахмута їхали в Краматорськ, де люди пересаджувались на евакуаційні потяги. 

Коли в місті розпочались бойові дії та стало небезпечно, евакуацію в більш безпечні регіони  проводили волонтери, приїжджаючи за бахмутянами під двері будинків. 

Так, “Білі янголи” вивозили родини, рятували дітей та ризикували власним життям, щоб врятувати українців від обстрілів ворога.

Самі відмовлялись

Screenshot 481 72a29

Поліція проводить евакуацію дітей з Бахмута. Фото: Нацполіція

Частина населення, яка залишалась в місті, самостійно відмовлялись від евакуації. 

Так Денис Христов, волонтер, який проводить евакуації людей за заявками, та не один раз їздив в Бахмут, розповів, що часто люди відмовляються залишати свої будинки через “натоплені печі” й інші надумані причини, які вони ставлять вище за своє життя.

Це все підтверджує, що українські військові не прикривались цивільним населенням, а навпаки, захищали їх ціною власного життя, від атак ворога. Поки влада й волонтери вмовляли кожного покинути місто, й дати ЗСУ зробити свою роботу, й звільнити місто

Без світла

Screenshot 252 18fa6

Через російські обстріли люди змушені виживати в Бахмуті. Фото: Роман Потапенко.

В Бахмуті повністю зникло електропостачання, бо окупанти обстріляли високовольтні лінії. Відновити електропостачання наразі неможливо, але ще в грудні місяці працівники ДТЕК досі залишались в місті й відновлювали постачання електроенергії у ті населені пункти Бахмутського району, в яких було можливо.

Тож, українські військові ніяк не впливали на зникнення світла в Бахмуті, й не вважали, що бахмутянам воно не потрібно. Якби російська армія не вторглася на українські землі, то людям не доводилось би ночувати в підвалах і жити без світла.

Фото: Андрій Дубчак

Читайте також: Поховання в Бахмуті: як працюють комунальні служби під постійними обстрілами

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]