Поховання в Бахмуті: як працюють комунальні служби під постійними обстрілами

Семаковська Тетяна 16:43, 22 Лютого 2023

Screenshot 477 1d4e2В Бахмуті попри небезпеку продовжують працювати служби, які допомагають ховати людей. Щодня в місті обстріли, росіяни вбивають цивільних прямо на вулиці, коли люди виходять за продуктами чи за гумдопомогою. Редакція дізналася як зараз ховають людей в Бахмуті, а також чи можливо отримати фінансову допомогу, щоб поховати рідного.

Директор комунального підприємства Іван Войтенко повідомив, що в Бахмуті продовжують ховати людей. Родичі, загиблих, які не мають фінансової можливості поховати рідного — можуть звертатися до держструктур за допомогою.

“Середня ціна на сьогодні за похорон від 6800 до 7500 грн. Бригада поки ще є, але люди теж не залізні не витримують, хтось йде інші приходять та якщо врахувати що ми єдині хто виплачує зарплату без затримки, то поки що є з ким працювати”, — каже Іван Войтенко.

Очільниця Управлінні міського господарства та капітального будівництва Надія Трофімова в коментарі редакції повідомила, що бахмутяни, мають можливість отримати допомогу, щоб поховати загиблого.

“Якщо в людини немає рідних ми ховаємо її. Буває так, що хтось побачив тіло, телефонують мені, я пишу лист на поховання й зв’язуюсь з нашим похоронним бюро. Повідомляю, що потрібно поховати людину, що за певною адресою є тіло. Повідомляю дані померлого, дату народження, щоб потім, якщо хтось буде шукати, цю людину було легше ідентифікувати”, — пояснює Надія Трофімова.

Зараз ситуація у Бахмуті складна, тож інколи померлих людей підбирають навіть на вулиці, ховають, а потім пишуть лист. В Управлінні міського господарства та капітального будівництва зазначають, що зафіксувати смерть також повинна поліція, але в теперішніх умовах, не завжди правоохоронним органам це вдається, адже така поїздка може бути летальною для працівників.

“Посилати людей під обстріли ми не можемо. Буває, що тіло лежить 3-4 дні”, — каже  Надія Трофімова.

Бахмутяни повідомляють про померлого різними способами, інколи в поліцію, в поховальне бюро, а інколи дзвонять й на особистий номер, каже Надія Трофімова. 

Чи можуть бахмутян ховати в Костянтинівці?

Наразі можливості укладати договір із сусідніми підприємствами, які могли б ховати бахмутян не розглядали. За словами, представниці Управління, за умови такого поховання, комусь довелося б їхати в Бахмут з Костянтинівки, але люди бояться зараз це робити через обстріли.

“Буває так, що ми бахмутян забираємо навіть із Костянтинівки, щоб поховати. Їх вивозять в поганому стані, поранених, без свідомості, людей можуть навіть не довезти до лікарні, або вони там померли під час операції. Ми цих людей забираємо й хоронимо. Паталогоанатом ще є в Костянтинівці, він пише заключення й повідомляє нам про загиблого. В Бахмуті залишилося декілька людей, які хоронять й підбирають мертвих. Вони залишилися й не поїхали ще, можливо потім евакуюються”, — пояснюють в Управлінні.

Наразі померлих, ховають на кладовищі між Часів Яром і Бахмутом це єдине, де безпекова ситуація дозволяє це зробити.

Фото: ілюстративне, Фейсбук

Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро