В Бахмуті попри небезпеку продовжують працювати служби, які допомагають ховати людей. Щодня в місті обстріли, росіяни вбивають цивільних прямо на вулиці, коли люди виходять за продуктами чи за гумдопомогою. Редакція дізналася як зараз ховають людей в Бахмуті, а також чи можливо отримати фінансову допомогу, щоб поховати рідного.
Директор комунального підприємства Іван Войтенко повідомив, що в Бахмуті продовжують ховати людей. Родичі, загиблих, які не мають фінансової можливості поховати рідного — можуть звертатися до держструктур за допомогою.
“Середня ціна на сьогодні за похорон від 6800 до 7500 грн. Бригада поки ще є, але люди теж не залізні не витримують, хтось йде інші приходять та якщо врахувати що ми єдині хто виплачує зарплату без затримки, то поки що є з ким працювати”, — каже Іван Войтенко.
Очільниця Управлінні міського господарства та капітального будівництва Надія Трофімова в коментарі редакції повідомила, що бахмутяни, мають можливість отримати допомогу, щоб поховати загиблого.
“Якщо в людини немає рідних ми ховаємо її. Буває так, що хтось побачив тіло, телефонують мені, я пишу лист на поховання й зв’язуюсь з нашим похоронним бюро. Повідомляю, що потрібно поховати людину, що за певною адресою є тіло. Повідомляю дані померлого, дату народження, щоб потім, якщо хтось буде шукати, цю людину було легше ідентифікувати”, — пояснює Надія Трофімова.
Зараз ситуація у Бахмуті складна, тож інколи померлих людей підбирають навіть на вулиці, ховають, а потім пишуть лист. В Управлінні міського господарства та капітального будівництва зазначають, що зафіксувати смерть також повинна поліція, але в теперішніх умовах, не завжди правоохоронним органам це вдається, адже така поїздка може бути летальною для працівників.
“Посилати людей під обстріли ми не можемо. Буває, що тіло лежить 3-4 дні”, — каже Надія Трофімова.
Бахмутяни повідомляють про померлого різними способами, інколи в поліцію, в поховальне бюро, а інколи дзвонять й на особистий номер, каже Надія Трофімова.
Чи можуть бахмутян ховати в Костянтинівці?
Наразі можливості укладати договір із сусідніми підприємствами, які могли б ховати бахмутян не розглядали. За словами, представниці Управління, за умови такого поховання, комусь довелося б їхати в Бахмут з Костянтинівки, але люди бояться зараз це робити через обстріли.
“Буває так, що ми бахмутян забираємо навіть із Костянтинівки, щоб поховати. Їх вивозять в поганому стані, поранених, без свідомості, людей можуть навіть не довезти до лікарні, або вони там померли під час операції. Ми цих людей забираємо й хоронимо. Паталогоанатом ще є в Костянтинівці, він пише заключення й повідомляє нам про загиблого. В Бахмуті залишилося декілька людей, які хоронять й підбирають мертвих. Вони залишилися й не поїхали ще, можливо потім евакуюються”, — пояснюють в Управлінні.
Наразі померлих, ховають на кладовищі між Часів Яром і Бахмутом це єдине, де безпекова ситуація дозволяє це зробити.
Фото: ілюстративне, Фейсбук
Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!