Поховання в Бахмуті: як працюють комунальні служби під постійними обстрілами

Семаковська Тетяна 16:43, 22 Лютого 2023

Screenshot 477 1d4e2В Бахмуті попри небезпеку продовжують працювати служби, які допомагають ховати людей. Щодня в місті обстріли, росіяни вбивають цивільних прямо на вулиці, коли люди виходять за продуктами чи за гумдопомогою. Редакція дізналася як зараз ховають людей в Бахмуті, а також чи можливо отримати фінансову допомогу, щоб поховати рідного.

Директор комунального підприємства Іван Войтенко повідомив, що в Бахмуті продовжують ховати людей. Родичі, загиблих, які не мають фінансової можливості поховати рідного — можуть звертатися до держструктур за допомогою.

“Середня ціна на сьогодні за похорон від 6800 до 7500 грн. Бригада поки ще є, але люди теж не залізні не витримують, хтось йде інші приходять та якщо врахувати що ми єдині хто виплачує зарплату без затримки, то поки що є з ким працювати”, — каже Іван Войтенко.

Очільниця Управлінні міського господарства та капітального будівництва Надія Трофімова в коментарі редакції повідомила, що бахмутяни, мають можливість отримати допомогу, щоб поховати загиблого.

“Якщо в людини немає рідних ми ховаємо її. Буває так, що хтось побачив тіло, телефонують мені, я пишу лист на поховання й зв’язуюсь з нашим похоронним бюро. Повідомляю, що потрібно поховати людину, що за певною адресою є тіло. Повідомляю дані померлого, дату народження, щоб потім, якщо хтось буде шукати, цю людину було легше ідентифікувати”, — пояснює Надія Трофімова.

Зараз ситуація у Бахмуті складна, тож інколи померлих людей підбирають навіть на вулиці, ховають, а потім пишуть лист. В Управлінні міського господарства та капітального будівництва зазначають, що зафіксувати смерть також повинна поліція, але в теперішніх умовах, не завжди правоохоронним органам це вдається, адже така поїздка може бути летальною для працівників.

“Посилати людей під обстріли ми не можемо. Буває, що тіло лежить 3-4 дні”, — каже  Надія Трофімова.

Бахмутяни повідомляють про померлого різними способами, інколи в поліцію, в поховальне бюро, а інколи дзвонять й на особистий номер, каже Надія Трофімова. 

Чи можуть бахмутян ховати в Костянтинівці?

Наразі можливості укладати договір із сусідніми підприємствами, які могли б ховати бахмутян не розглядали. За словами, представниці Управління, за умови такого поховання, комусь довелося б їхати в Бахмут з Костянтинівки, але люди бояться зараз це робити через обстріли.

“Буває так, що ми бахмутян забираємо навіть із Костянтинівки, щоб поховати. Їх вивозять в поганому стані, поранених, без свідомості, людей можуть навіть не довезти до лікарні, або вони там померли під час операції. Ми цих людей забираємо й хоронимо. Паталогоанатом ще є в Костянтинівці, він пише заключення й повідомляє нам про загиблого. В Бахмуті залишилося декілька людей, які хоронять й підбирають мертвих. Вони залишилися й не поїхали ще, можливо потім евакуюються”, — пояснюють в Управлінні.

Наразі померлих, ховають на кладовищі між Часів Яром і Бахмутом це єдине, де безпекова ситуація дозволяє це зробити.

Фото: ілюстративне, Фейсбук

Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]