Поховання в Бахмуті: як працюють комунальні служби під постійними обстрілами

Семаковська Тетяна 16:43, 22 Лютого 2023

Screenshot 477 1d4e2В Бахмуті попри небезпеку продовжують працювати служби, які допомагають ховати людей. Щодня в місті обстріли, росіяни вбивають цивільних прямо на вулиці, коли люди виходять за продуктами чи за гумдопомогою. Редакція дізналася як зараз ховають людей в Бахмуті, а також чи можливо отримати фінансову допомогу, щоб поховати рідного.

Директор комунального підприємства Іван Войтенко повідомив, що в Бахмуті продовжують ховати людей. Родичі, загиблих, які не мають фінансової можливості поховати рідного — можуть звертатися до держструктур за допомогою.

“Середня ціна на сьогодні за похорон від 6800 до 7500 грн. Бригада поки ще є, але люди теж не залізні не витримують, хтось йде інші приходять та якщо врахувати що ми єдині хто виплачує зарплату без затримки, то поки що є з ким працювати”, — каже Іван Войтенко.

Очільниця Управлінні міського господарства та капітального будівництва Надія Трофімова в коментарі редакції повідомила, що бахмутяни, мають можливість отримати допомогу, щоб поховати загиблого.

“Якщо в людини немає рідних ми ховаємо її. Буває так, що хтось побачив тіло, телефонують мені, я пишу лист на поховання й зв’язуюсь з нашим похоронним бюро. Повідомляю, що потрібно поховати людину, що за певною адресою є тіло. Повідомляю дані померлого, дату народження, щоб потім, якщо хтось буде шукати, цю людину було легше ідентифікувати”, — пояснює Надія Трофімова.

Зараз ситуація у Бахмуті складна, тож інколи померлих людей підбирають навіть на вулиці, ховають, а потім пишуть лист. В Управлінні міського господарства та капітального будівництва зазначають, що зафіксувати смерть також повинна поліція, але в теперішніх умовах, не завжди правоохоронним органам це вдається, адже така поїздка може бути летальною для працівників.

“Посилати людей під обстріли ми не можемо. Буває, що тіло лежить 3-4 дні”, — каже  Надія Трофімова.

Бахмутяни повідомляють про померлого різними способами, інколи в поліцію, в поховальне бюро, а інколи дзвонять й на особистий номер, каже Надія Трофімова. 

Чи можуть бахмутян ховати в Костянтинівці?

Наразі можливості укладати договір із сусідніми підприємствами, які могли б ховати бахмутян не розглядали. За словами, представниці Управління, за умови такого поховання, комусь довелося б їхати в Бахмут з Костянтинівки, але люди бояться зараз це робити через обстріли.

“Буває так, що ми бахмутян забираємо навіть із Костянтинівки, щоб поховати. Їх вивозять в поганому стані, поранених, без свідомості, людей можуть навіть не довезти до лікарні, або вони там померли під час операції. Ми цих людей забираємо й хоронимо. Паталогоанатом ще є в Костянтинівці, він пише заключення й повідомляє нам про загиблого. В Бахмуті залишилося декілька людей, які хоронять й підбирають мертвих. Вони залишилися й не поїхали ще, можливо потім евакуюються”, — пояснюють в Управлінні.

Наразі померлих, ховають на кладовищі між Часів Яром і Бахмутом це єдине, де безпекова ситуація дозволяє це зробити.

Фото: ілюстративне, Фейсбук

Читайте також: Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 29 Травня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними онлайн-сервісами або традиційними способами.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Житлові субсидії для українців

Для перепризначення житлової субсидії громадянам необхідно подати заяву, декларацію про доходи та певні супровідні документи залежно від обставин:

 • договір оренди житла (якщо орендується);
 • копія договору реструктуризації боргу за комунальні послуги (за наявності);
 • довідки про фактичне проживання без реєстрації та ін.

Документи для поновлення пільг 

Для продовження отримання житлової пільги вимагається:

 • заява;
 • декларація (якщо пільга призначається з врахуванням доходу);
 • за потреби: договір оренди, довідка про пічне опалення (для пільги на тверде паливо), посвідчення про категорію пільговика.

Як подати документи до Пенсійного фонду

Заяву та документи можна подати одним із таких способів:

 • онлайн через вебпортал e-послуг ПФУ, мобільний застосунок або Портал Дія;
 • поштою на адресу Головного управління ПФУ;
 • особисто у сервісних центрах ПФУ, представників місцевої влади або ЦНАП

Як подати документи онлайн

Пенсійний фонд України закликає користуватись електронними сервісами для подання документів, ось покрокова інструкція як це можна зробити:

 • авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • обрати послугу “Заява на субсидію/пільгу”;
 • заповнити поля заяви, додати скановані документи;
 • перевірити, сформувати, підписати КЕП і відправити заяву;
 • відстежувати статус опрацювання у розділі “Мої звернення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]