Люди під завалами: як працюють служби в Бахмуті та чи можливо врятувати рідного?

Семаковська Тетяна 12:22, 9 Лютого 2023

243345 34e0fСитуація в Бахмуті щодня змінюється, через шквальні російські обстріли гинуть цивільні люди. Служби в місті працюють, втім в певних районах, зокрема в Забахмутці, і в деяких інших районах, які обстрілюються з висот контрольованих окупантами, ситуація вкрай небезпечна і ДСНС не можуть виїжджати на всі виклики, адже ризкують втратити людей. Редакція зв’язалася з бахмутянкою, батько якої перебував під завалами дому. Служби не змогли туди дістатися через безпекову ситуацію.

Що сталося?

Будинок батька бахмутянки Карини було зруйновано російськими обстрілами під час обстрілу 6 лютого. Жінка з надією, що її батько живий просила допомогу у всіх служб та місцевих мешканців Бахмута. За словами Карини вона зверталася до місцевого ДСНС та поліції.

«‎Я прошу допомогти, щоб прийшли на провулок третій Красносільський будинок 3 допомогли потихеньку розібрати завали, за відомістю сусідів там мій тато. Звичайно не за безкоштовно. У мене є надія, що він живий. Будь ласка, якщо можете відгукніться», – написала Карина в місцевих чатах днем раніше.

Карина дізналась від дружини батька, яка зараз мешкає в іншому місті про приліт, далі інформацію почали підтверджувати сусіди:

«‎Батько мешкав в будинку один з двома собаками. Виїжджати він не хотів саме через них. Також, як і багато інших людей, він не хотів покидати рідний дім і постійно казав “кому я потрібен в 50 років”. Також, у батька інвалідність і йому важко було б влаштуватись на роботу, тому як ми його не вмовляли, він не захотів виїжджати», – пояснює Карина.

В ДСНС жінка зверталась, і їй повідомили, що в будинок ходили й батька не знайшли, а завали вони, ймовірно, не розбирали. 

Карина впевнена, що батько був у будинку, бо його намагався врятувати хлопець, коли побачив перший приліт:

«На допомогу батьку прибіг хлопець після першого прильоту, але під час другого удару хлопець зазнав серйозних травм руки й втратив ногу. Він ще продовжував повсти й кричати “Вова” намагаючись допомогти батьку».

Що кажуть в ДСНС та поліції?

328928264 1346845429425612 8048901283863258151 n 98382

Окупанти щодня обстрілюють Бахмут. Фото: Олексій Рева

У пресслужбі міської ДСНС нам підтвердили, що наразі не мають можливості виїжджати на такі виклики.  У поліції кажуть, що все залежить від району. У Східну частину — на м’ясокомбінат, та Забахмутку не їздять, наразі додалися райони, які добре прострілюються окупантами з цих висот. 

Ми спробували дізнатися в поліції та ДСНС як наразі відбувається пошук людей. Ситуація зовсім не втішна, якщо у вас приймуть заяву в поліції та ДСНС, не зможуть гарантувати того, що беруться до місця. 

Вже 9 лютого Карина дізналася від сусідів, що батько все ж таки загинув під завалами. Бахмутянка просить про допомогу. Жінка хоче, щоб її батька дістали з-під завалі й поховали. 

Для того, щоб розібрати завали необхідна спеціальна техніка, якої тепер немає в місті. Крім того, потрібні люди, які могли б попри ризик для життя погодитися розібрати завали та знайти тіло батька, шоб поховати його.

Важливо розуміти, що сьогодні в Бахмуті знаходитися вкрай небезпечно, всі служби, які виконують свою роботу щодня ризикують життям своїх працівників, щоб вмовити евакуюватися бахмутян та надати їм необхідну допомогу.

Контакти для евакуації за посиланням — https://bahmut.in.ua/26-korusne-old/3809-evakuatsiia-z-bakhmuta-korysni-kontakty

Фото: ДСНС

Читайте також: «Другий дім»: як працюють бахмутські рятувальники

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що робити, якщо не прийшла тисяча від Зеленського: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 24 Січня 2025
Тисяча від Зеленського / фото ілюстративне, iStock

З 1 грудня 2024 року в Україні з’явилася можливість отримати державну грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень, яку прозвали “тисячею Зеленського”. Багато людей вже отримали свої гроші, проте значна частина українців досі очікує грошові виплати.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому можуть виникати затримки при отриманні грошової допомоги та як їх усунути.

Коли приходить “1 000 Зеленського”

Програма нової державної програми “Зимова єПідтримка” має на меті допомогти українцям упродовж зимових місяців. В її межах надають 1 000 гривень, яку можна витратити на купівлю товарів українського виробництва чи оплату послуг, зокрема, комунальних.

Для того, щоб отримати гроші, потрібно мати картку “Національного кешбеку” та подати заявку через мобільний застосунок “Дія”. 

Що робити, якщо не приходить 1 000 від Зеленського

Заявки розглядаються протягом 10 днів. Якщо цей термін сплинув, а громадянин не отримав кошти на рахунок, то спершу варто перевірити правильність всіх введених даних. Відсутність виплат можуть бути наслідком помилки під час заповнення форми.

Далі треба переконатися, що на телефоні встановлена остання версія додатка “Дія”. Застаріла версія може спричинити збій в обробці заявки.  

Також можна перевірити прив’язку картки “Національний кешбек” до додатка.

Якщо всі дані правильні, то необхідно звернутися до служби підтримки “Дія”. Фахівці допоможуть з’ясувати причину затримки та запропонують можливі рішення.

Зазначимо, що, якщо громадянин подав заяву на отримання коштів через один з банків-партнерів програми, то варто звернутися до служби обслуговування клієнтів саме вашого банку.

Чому не приходить 1 000 від Зеленського на дитину

Програма “Зимової Підтримки” передбачає виплати не тільки для дорослих, але і для їх дітей. Проте дуже часто виникає проблема, коли оформленню допомоги заважають різні прізвища батьків та дітей.

Після зміни прізвища виникає розбіжність між даними про матір, що вказані у свідоцтві про народження дитини, та актуальними даними в реєстрі.  

Ця невідповідність викликає збій системи, через що вона не може автоматично підтягнути необхідну інформацію. У результаті громадянин не може оформити виплату. Таким чином зміна прізвища матір’ю є серйозною перешкодою для отримання державної допомоги в цьому випадку.  

Рішенням може стати батько, який має те ж прізвище. Якщо він не позбавлений батьківських прав, то саме він може оформити заявку на отримання грошей для власної дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

НМТ у 2025 році: коли варто розпочинати підготовку до екзаменів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 23 Січня 2025
Підготовка до НМТ / фото ілюстративне, Freepik

В Україні затвердили порядок проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Відтак державний екзамен проходитиме із 14 травня до 25 червня.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли проходитиме НМТ у 2025 році та коли варто розпочинати підготовку до екзаменів.

НМТ 2025

За даними Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч НМТ проходитиме у форматі основних і додаткових сесій: перша проходитиме із 14 травня та до 25 червня, а друга — із 14 та до 25 липня.

Обов’язковими для будь-якого майбутнього абітурієнта будуть іспити з математики, української мови та історії України. Також треба буде обрати один предмет на вибір, серед яких:

  • українська література;
  • біологія;
  • хімія;
  • фізика;
  • географія;
  • іноземна мова.

Коли варто почати підготовку до НМТ

Реєстрація для участі в НМТ у 2025 році буде відкрита в період із 6 березня до 3 квітня включно.

Підготовка до складання іспитів — це обов’язковий атрибут успішного складання. Термін та тривалість повторення програми залежить від рівня знань, умінь та навичок учня. Чим він кращий, тим менше часу потрібно для підготовки до мультипредметного тесту.

В ідеалі, починати готуватися та повторювати матеріал краще за рік до тестування або протягом одинадцятого класу. Таке рішення дозволить учню сформувати найбільш зручний графік роботи, який не буде шкодити психоемоційному стану. До того ж отримані знання будуть залишатися у пам’яті.

У крайньому разі, підготовку можна розпочати за пів року до основної сесії НМТ, тобто за шість місяців.

Варто зазначити, що деякі навчальні програми вимагають від учня тривалішої підготовки, адже в ній потрібно засвоювати важкі формули. До них належать математика, хімія та фізика.

Підготовка до іспитів у бахмутських школах

Бахмутські заклади освіти пропонують своїм учням безоплатну підготовку до складання НМТ. Вона проходить у різних форматах в бахмутських закладах освіти та на освітніх локаціях в осередках підтримки бахмутян. Першочергово це проходження на уроках основних тем, які містяться в тестових завданнях. Такий формат підготовки починається з 10 класу.

Детальніше про те, як саме проходить підготовка школярів до НМТ, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити, якщо не прийшла тисяча від Зеленського: пояснення

З 1 грудня 2024 року в Україні з’явилася можливість отримати державну грошову допомогу в розмірі 1 000 гривень, яку прозвали “тисячею Зеленського”. Багато людей вже […]

10:25, 24.01.2025 Скопіч Дмитро

НМТ у 2025 році: коли варто розпочинати підготовку до екзаменів

В Україні затвердили порядок проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2025 році. Відтак державний екзамен проходитиме із 14 травня до 25 червня. Редакція Бахмут IN.UA […]

16:20, 23.01.2025 Скопіч Дмитро

Чи змінилась сума виплат від NRC: пояснення

Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати грошову допомогу громадянам та громадянкам України. Наразі триває реєстрація на нові виплати. Утім, у багатьох виникає питання, […]

10:25, 23.01.2025 Скопіч Дмитро

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

23 січня відбудеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська міська […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]