Main menu

«Другий дім»: як працюють бахмутські рятувальники

znimok ekrana 2022 11 21 o 16.49.39 1 89869До повномасштабного вторгнення у пожежно-рятувальній частині Бахмута працювало понад 100 людей, через війну зараз їх залишилося близько 30. Переважно це місцеві чоловіки, їхні будинки зруйновані росіянами або ж окуповані, тож пожежна частина стала для цих рятувальників другом домом.

Щодня Бахмут обстрілюють російські окупанти, гасити пожежі та рятувати людей беруться бахмутські рятувальники ДСНС. Про те, як вони працюють зараз дізналися журналісти «Слідства.Інфо», які відвідали місто.

Силами цих людей намагаються закрити потреби міста, рятувальникам доводиться гасити вогонь під обстрілами, а поняття «вихідних» у них дуже розмите. Людей в частині мало, тож працюють день через день. За ніч не встигає висохнути робоча форма, тож доводиться одягати мокрий одяг на голе тіло, каже Михайло Тимчак, командир рятувального відділення пожежно-рятувальної частини Бахмута.

В деякі райони Бахмута ДСНС вже не можуть дістатися, бо це надто небезпечно. Мова йде про Забахмутку.  Люди, які живуть у наближених до фронту районів залишилися майже без допомоги волонтерів, рятувальників і медиків.

«На Забахмутку не виїжджаємо, тому що там міст підірваний, а переправа така, що тільки проїжджає військова техніка. Можна їхати через дамбу, але вона вся прострілюється», — каже у розмові з журналістами начальник пожежно-рятувальної частини Євгеній Євтушенко.

volodymyr nadvornyj 1 ea9edВолодимир Надворний — водій пожежно-рятувальної частини. Фото: «Слідство.Інфо»

Володимир Надворний — водій пожежно-рятувальної частини, чоловік вже близько десяти років працює у ДСНС. За цей час Володимир бачив немало, чоловік пригадує свою роботу на завалах. 

«Завали — це дуже страшно. Ми в Часовому Яру, коли розбирали будинок, то там 50 людей під завалами залишилися. І з них тільки 10 вдалося врятувати. У нас є такий момент «хвилина тиші» називається, коли ми вимикаємо будь-які шуми і кричимо в завали: «Є живі?», «Люди, Відгукніться!» і слухаємо завали», — розповідає Володимир.

За словами рятувальника у Часовому Яру якось довелося три доби відкопували з-під завалів хлопця Назара. Сам Володимир неодноразово розмовляв з хлопцем, щоб підтримати його.

«Не всіх вдається врятувати. І я на 3-й день не зміг навіть через силу туди підійти, бо боявся, що щось піде не так, а я людині пообіцяв, дав надію, що все буде добре. Це от мій особистий досвід, мені було дуже важко. Але, дякувати богу, все минуло добре, врятували», — згадує ДСНСник.

mykajlo tymchak 1 c32c4

 Михайло Тимчак — командир рятувального відділення пожежно-рятувальної частини Бахмута

Рятуючи інших ДСНСники не повинні забувати й за себе, ворожі удари в місті часті. Попри те, вони їдуть на виклики.

«Ну а хто, як не ми? Я присягу давав. Я виїхав спершу у Чернівці, жив там з дружиною певний час. Сам я місцевий, з села Верхньокамʼянського, села вже немає, то я і живу в частині. Лишив жінку з дитиною у Чернівцях, хай живуть у мирі та спокої, а сам приїхав сюди — допомагати хлопцям», — говорить Михайло Тимчак, командир рятувального відділення пожежно-рятувальної частини Бахмута.

Під час розмови з журналістами до служби надходить дзвінок, повідомляють про пораненого. На виклик виїжджають й журналісти, їдуть у район Собачівки, це неподалік від селища Опитне, за яке точаться запеклі бої. На вулиці рятувальники бачать тіло чоловіка, перевіряють пульс, але той вже мертвий. Починається повторний обстріл і ДСНС разом з журналістами їдуть.

Фото: «Слідство.Інфо»

Читайте також: З Бахмута евакуювали вівчарку, яка охороняла місцеве СІЗО

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!