Гаага та фейкові виплати: як намагаються обдурити переселенців

Семаковська Тетяна 15:29, 19 Лютого 2024
Шахрайські схеми
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Переселенці — зараз одна із вразливих категорій населення, яка потребує допомоги та підтримки. Втім, на жаль, люди, які залишилися без дому, часто стають жертвами шахраїв, які намагаються ошукати ВПО.

Найпопулярніші схеми шахрайства, у які можуть втрапити ВПО — шукайте в матеріалі редакції.

Компенсація за зруйноване житло

Житло в Бахмуті
Житловий будинок в Бахмуті / фото росджерела

Зруйноване житло зараз одна із болючих тем для багатьох переселенців. Люди дізнаються, як подати заяву на компенсацію в Дії, адже сподіваються, що зможуть придбати власне житло, а не витрачати кошти на орендоване. Саме цим безпорадним становищем переселенців можуть користуватися шахраї, які за грошову винагороду обіцяють вам відновити втрачені документи чи пришвидшити отримання компенсації. Про такі випадки вже повідомляли мешканці Бахмута.

Попередження про шахрайські схеми / фото скриншот “Бахмут хоче жити”

За повідомленнями бахмутян, невідомі телефонують до переселенців та розпитають за їхнє соціальне становище, обіцяють допомогти отримати виплату розміром 35 тисяч євро (понад 1 мільйон гривень) на одну особу, але в обмін просять передати всі документи на власність в Бахмуті, а також заплатити їм від 7 до 15 тисяч гривень за послуги.

Такі повідомлення є шахрайством. Зараз отримати компенсацію українці можуть тільки через Дію, але наразі для мешканців ТОТ — ця послуга ще недоступна. Факт повідомлення про пошкодження чи руйнацію житла в Дію заносять безплатно.

Шахраї намагаються обдурити ВПО / скриншот

Допомога від ООН, ЮНІСЕФ та інших міжнародних організацій

Грошова допомога від УВКБ ООН
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото БФ “Право на захист”

Завдяки міжнародним організаціям таким як ООН чи ЮНІСЕФ тисячі українців отримали грошову допомогу. Часто шахраї користуються іменем відомої організації аби дізнатися персональні дані картки переселенця, щоб викрасти кошти з рахунку.

Для цього вони створюють фейкові анкети реєстрації, у яких можуть вимагати ваш CVV код та термін дії карти (ці дані не можна передавати сторонній особі). Зверніть увагу, що не можна показувати на картці ваші персональні дані, інакше шахрай може зняти кошти. Всі анонси грошової допомоги від ООН чи ЮНІСЕФ варто шукати на офіційних сайтах.

Редакція також публікує актуальну грошову та гуманітарну допомогу для переселенців, її можна знайти за тегом “допомога переселенцям”.

Нагадаємо, що ми писали, хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024 році.

Оренда квартир та будинків

житло переселенцям
Заміське житло / фото ілюстративне

Пошук квартири часто супроводжується десятками дзвінків та повідомлень від рієлтора. У цьому процесі важливо зняти житло без шахраїв. Якщо під час розмови з потенційним власником квартири, він переконує вас дати завдаток наперед, пропонує надто дешеву ціну (дослідити актуальні ціни у регіоні можна на ЛУН чи ОЛХ), квапить вас із рішенням чи не може відповісти на звичайні питання про свій дім — то з великою ймовірністю перед вами шахрай.

Переселенці, які часто перебувають у безвихідному становищі, можуть не побачити очевидних ознак злочинних схем, саме цим користуються шахраї. Тому в пошуку житла краще діяти обережно, беріть з собою родичів чи друзів на перегляд квартири, а також не забудьте питати власника за документи на майно.

Інформація про зниклих безвісти чи полонених

Ошук полонених
Інколи шахраї намагаються виманити гроші у родичів полонених або зниклих безвісти / скриншот

На жаль, у багатьох українців є рідні, які або зникли безвісти або перебувають у російському полоні. Списки українських полонених, яких повертають додому опубліковують офіційні ресурси, а щодо тих, хто знаходиться в полоні — рідні самостійно намагаються знайти дані про військового.

Важким становищем можуть скористатися шахраї, які за гроші обіцяють надати вам інформацію про полоненого, а потім отримавши кошти — зникають. Також цим можуть користуватися “ворожки” чи тарологи, які виманюють кошти.

Пам’ятайте, що з питань полонених звертатися потрібно до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, більше контактів можна знайти за посиланням. Всі звернення є безплатні.

Висока зарплата без досвіду роботи

Зарплата
Шахраї можуть заманювати людей високими зарплатами / фото ілюстративне

Чимало переселенців шукають роботу, щоб забезпечити себе та родину. Нерідко вам можуть траплятися вакансії із дуже високими зарплатами, умовно від 100 тисяч й вище за місяць, а ще без досвіду роботи.

Втім такі оголошення зазичай роблять саме шахраї, нерідко вони зазначають вже на самій співбесіді, що спочатку треба заплатити невеликий внесок у 4-5 тисячі гривень, а вже потім ви отримуватимете 100 тисяч гривень щомісяця. У порівнянні з такою великою сумою, людина може віддати свої кошти, але потім роботодавець перестає виходити на зв’язок та просто зникає.

Це популярна схема шахрайства. Пам’ятайте, що на будь-якій роботі ви не повинні платити за те, що вам візьмуть на ту чи іншу посаду, адже це шахрайство. Нагадаємо, що Бахмутський центр зайнятості допомагає знайти роботу або отримати консультацію через вайбер

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]

10:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]

13:00, 21.06.2025 Скопіч Дмитро

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд із Києва до Ужгорода

“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]

13:00, 07.06.2025 Скопіч Дмитро