Як зараз виглядає Святогірськ: фоторепортаж

Семаковська Тетяна 18:16, 27 Липня 2023

Святогірськ — це невеличке місто на півночі Донеччини, найпівнічніше місто області, воно розташоване на березі річки Сіверський Донець. За час повномасштабного вторгнення місто постійно обстрілюють росіяни, 7 червня 2022 року його окупували загарбники, а вже 1 жовтня Святогірськ відбили Сили Оборони України.

Як сьогодні живе місто після деокупації зазнімкував відеооператор «Бахмут. IN.UA» Роман Потапенко.

Далі великий фоторепортаж з місця подій.

Святогірськ: фото

Святогірськ після деокупації все ще оговтується від “русского мира”. Фото: Роман Потапенко

«В місті 5 багатоповерхівок, все решту приватний сектор. Виглядало досить депресивно. Єдина радість там – чисте повітря, але відчувається похмурість. Місто було в російській окупації, там залишалося 500 людей. Вони дуже схудли. Три місяці люди не їли хліба», – говорить Роман Потапенко.

Обгоріла від обстрілів споруда. Фото: Роман Потапенко

Лавочки у Святогірську без людей. Фото: Роман Потапенко

«Місто поволі відновлюється, там працює лише 15 підприємств, ці люди платять податки. Немає можливості швидко відновити місто через брак фінансування. Там немає води, але комунальні служби працюють, вивозять сміття, проводять електрику. Дитячі майданчики охайні, підстрижені. Ті землі, які належать туристичним базам вони не прибрані», – каже Роман.

Самотня вивіска поруч з руїною. Фото: Роман Потапенко

Продірявлений дах в Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Після російської окупації. Фото: Роман Потапенко.

«Людей на вулиці мало. Все життя кипить в обмеженому районі, де відновила роботу пошта та поліція, магазини. Таке враження, що в місті живе людей 100. Цивільні ходять пішки, на велосипедах пересуваються. Після 14:00 Святогірськ пустіє», – згадує поїздку відеооператор.

Міни. Святогірськ. Фото: Роман Потапенко

Житлова будівля у Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Монумент у Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Храм у Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Святогірськ сонячний, але безлюдний. Фото: Роман Потапенко

«В місті є соціальний транспорт, щоб люди могли поїхати в Слов’янськ за покупками. Він двічі їздить, рано їде, а ввечері повертається. Святогірськ він ж розтягнутий до річки, ця частина дуже розбита. Там танки в городах стоять, ліс усипаний мінами. Є деякі сміливці, які в ліс йдуть по дрова, але люди сподіваються на соціальну допомогу або просто на те, що вони можуть купити ті дрова», – каже журналіст.

Ліхтарі у Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Крісло посеред двору залитого сонцем, за дверми валяються уламки скла. Фото: Роман Потапенко

Модерністська споруда у Святогірську після деокупації. Фото: Роман Потапенко

Крізь уламки видніється ліс та монумент. Фото: Роман Потапенко

Калькулятор залишений на порозі. Фото: Роман Потапенко

«Я проїхав кілька кілометрів в сторону Лиману, там теж не бачив мешканців. Дома стоять залишені, розбиті. Хтось собі полагодив, вікна й дах заколотив плівкою, яку роздавали благодійники. Може люди просто поховалися від спеки, була перша година дня», – говорить відеооператор.

Святогірськ, будинки. Фото: Роман Потапенко

Березовий ліс майже цілий. Фото: Роман Потапенко

Жилим будівлям пощастило менше, вони розбиті. Фото: Роман Потапенко

Люди на вулицях Святогірська. Фото: Роман Потапенко

Рідкі перехожі на вулицях міста. Фото: Роман Потапенко

Ліс в Святогірську поблизу кладовища. Фото: Роман Потапенко

«Турбази, які залишилися тут з часів Радянського Союзу – зараз ще більш вбого виглядають, вони закинуті, заросші травою. В центрі я побачив город маленький, там огірки були помідори. В місті тихо, лише біля 4 дня почув залпи», – каже Роман.

Покинутий танк. Фото: Роман Потапенко

Церква на фоні танку, Святогірськ. Фото: Роман Потапенко

Храм у Святогірську. Фото: Роман Потапенко

Руїни після росії. Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Як виглядав Бахмут до війни: фотопідбірка

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Юлія Левченко з Бахмута — третя в Досі. Українка виборола бронзу на What Gravity Challenge

Семаковська Тетяна 20:26, 9 Травня 2025
Юлія Левченко / фото Вікіпедія

Українська легкоатлетка Юлія Левченко, спортсменка з Бахмута, виборола третє місце у змаганнях жіночих стрибків у висоту на турнірі What Gravity Challenge. Турнір пройшов у Досі, столиці Катару. Перше місце у турнірі посіла також українка, Ярослава Магучіх.

Про це повідомляє Суспільне Спорт.

Українки з медалями: Магучіх і Левченко на п’єдесталі What Gravity Challenge 2025 у Досі

У катарській Досі відбулися змагання з жіночих стрибків у висоту в рамках міжнародного турніру What Gravity Challenge 2025. У змаганнях взяли участь одразу дві українські спортсменки — Ярослава Магучіх з Дніпра та Юлія Левченко з Бахмута.

Перед стартом у Досі Магучіх підходила в статусі переможниці двох етапів Діамантової ліги 2025 — у китайських Сямені та Шанхаї. Своєю чергою, Левченко зупинялася за крок до медалей, показавши найкращий сезонний результат у Шанхаї — 1.91 м.

У фіналі турніру What Gravity Challenge українки боролися з сильним складом суперниць, серед яких бронзова призерка Олімпіади в Парижі Елеанор Паттерсон, німкені Крістіна Гонзель і Імке Оннен, а також британка Морган Лейк.

На висоті 1.94 м лише троє спортсменок подолали планку з першої спроби — Левченко, Магучіх і Лейк. Саме на цій висоті Юлія Левченко встановила свій новий найкращий результат сезону, востаннє такий показник (1.95 м) вона демонструвала у 2023 році.

Після двох невдалих стрибків на 1.96 м, Левченко ризикнула і перенесла третю спробу на 1.98 м, де змагалися вже Магучіх, Паттерсон та полька Марія Жодзік. Через організаційну помилку Магучіх спершу виконала стрибок на 1.96 замість 1.98 м. Однак українка впевнено подолала 2.00 м, а згодом — і 2.02 м, встановивши найкращий результат сезону у світі.

Підсумкові результати What Gravity Challenge 2025, Доха

  • Ярослава Магучіх (Україна) — 2.02 м;
  • Елеанор Паттерсон (Австралія) — 1.96 м;
  • Юлія Левченко (Україна) — 1.94 м.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

15 закупівель на 14 мільйонів: Бахмутська МВА відзвітувала про закупівлі 2025

Семаковська Тетяна 16:35, 9 Травня 2025
Олексій Рева під час засідання робочої групи “Прозорість та підзвітність” / фото Донецька ОДА

9 травня провели засідання робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Цього тижня про закупівлі, здійснені Бахмутською міською територіальною громадою, звітував Олексій Рева, начальник Бахмутської МВА. У планах громади 15 закупівель вартістю понад 14 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Донецькій ОДА.

Закупівлі Бахмутська громада

Ігор Бойко заступник голови Донецької облдержадміністрації провів засідання робочої групи “Прозорість та підзвітність”, де звітував за закупівлі Олексій Рева.

Як повідомили у звіті, з 1 січня по 7 травня 2025 року Бахмутська громада запланувала 15 закупівель товарів та послуг на загальну суму 14,5 мільйона гривень.

За словами Ігоря Бойка, у робочій групі є представники правоохоронних органів, група буде моніторити закупівлі у громадах області, щоб забезпечити прозорість та ефективність використання бюджетних коштів.

Нагадаємо, що редакція аналізувала статки та нерухомість Олексія Реви у єдиному державному реєстрі декларацій за 2024 рік.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Юлія Левченко з Бахмута — третя в Досі. Українка виборола бронзу на What Gravity Challenge

Українська легкоатлетка Юлія Левченко, спортсменка з Бахмута, виборола третє місце у змаганнях жіночих стрибків у висоту на турнірі What Gravity Challenge. Турнір пройшов у Досі, […]

15 закупівель на 14 мільйонів: Бахмутська МВА відзвітувала про закупівлі 2025

9 травня провели засідання робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Цього тижня про закупівлі, здійснені Бахмутською міською територіальною громадою, звітував Олексій Рева, начальник Бахмутської МВА. У […]

500 атак дронами за 24 години: як виглядає травневе “перемир’я” на Новопавлівському напрямку

На Новопавлівському напрямку росіяни, як й на інших ділянках фронту не дотримують ініційованого ними ж перемиря. За 8 травня росіяни запустили 500 дронів-камікадзе та провели […]

Безплатна професія під час війни: у Харкові вчать виноградарству з нуля

Харківський центр професійно-технічної освіти (ПТО ДСЗ) анонсував запуск безплатного навчання за професією “Виноградар”. Старт занять — уже 16 травня. Долучитися можуть й переселенці та переселенки. […]

14:45, 09.05.2025 Скопіч Дмитро
евакуація

“Ситуація погіршується через навалу дронів”: волонтер Євген Ткачов про евакуацію з Донеччини

На Донеччині триває евакуація населення. Люди можуть виїхати з небезпечних територій, звернувшись до місцевої влади чи волонтерських організацій. Евакуація для людей безоплатна, однак сам процес […]