Чи відчувається на Донеччині оголошене росією перемир’я? Розповіли військовий і волонтер

Валентина Твердохліб 13:20, 9 Травня 2025
перемир'я

Опівночі 8 травня розпочалось так зване “триденне перемир’я”, оголошене президентом рф путіним. Воно має тривати до опівночі 11 травня. В ці дні рф обіцяла не обстрілювати територію України та не вести штурмові дії на фронті. Та чи так це насправді?

Чи відчувається на Донеччині оголошене рф перемир’я, редакції Бахмут IN.UA розповів речник 24 ОМБр імені короля Данила та волонтер Євген Ткачов.

Перемир’я до 9 травня: чи працює на Донеччині

Російський диктатор путін оголосив про триденне перемир’я, яке повинно тривати з 00:00 8 травня до 00:00 11 травня. Однак, своїх обіцянок рф не дотримується. На фронті продовжуються штурми та обстріли українських військових позицій і населених пунктів.

Речник 24 ОМБр імені короля Данила, яка тримає оборону на Часовоярському напрямку, розповів, що режиму тиші зі сторони ворога так і не було.

“Ми не відчуваємо ніякого перемир’я. Штурмові дії зі сторони противника були як вчора, так і сьогодні продовжуються із застосуванням дронів та піхотні штурми. Атаки не зменшились, цього не відчувається. За останню ніч було близько шести штурмів”, — заявив речник бригади.

Волонтер Євген Ткачов, який займається евакуацією населення, зазначає, що ситуацією на лінії фронту не володіє, оскільки останніми днями не бував там. Наразі евакуація продовжується, однак заяви про так зване “перемир’я” змушують залишатися в небезпеці.

“Вздовж лінії фронту ні вчора, ні сьогодні ми не були. Але бачили, що в Мирнограді був прильот КАБів. У Костянтинівці сьогодні зранку по місту тихо-спокійно, десь чутно вибухи з боку Торецька, там гучно. Наскільки я знаю, вчора було багато відмов від евакуації з Шахового. Це розповіли колеги, які їздили туди. Було зареєстровано 15 людей, а виїхала, начебто, тільки одна бабуся, тому що ж “перемир’я”. А так сьогодні вивозили людей з Костянтинівки, з Родинського, там тихо”, — розповідає волонтер.

Раніше аналітики заявляли, що в районі Костянтинівки є ділянки, де спостерігається тиша, але фіксувалася активність авіації. На стику Торецького і Покровського напрямків російська армія продовжує розвивати просування, тож там активно використовують дрони, проводять обстріли та штурми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]