Нове життя у Франції: історія бахмутянки Наталії, яка наважилась кардинально змінити своє життя 

Семаковська Тетяна 15:52, 13 Січня 2023

IMG 20230113 144312 549 c20aaНаталія Радіонова — бахмутянка, жінка розпочала нове життя у Франції зі своїм чоловіком іноземцем. Героїня поділилася з редакцією своєю історією, розповіла чи складно дається їй переїзд та чим українські чоловіки відрізняються від французів?

Шлях до Франції

Пані Наталія родом з міста Торез, що в Донецькій області, до Бахмута переїхала працювати у 2013 році. Тоді вона зайняла посаду головного спеціаліста спортуправління. 

Рішення про переїзд з Бахмута за кордон жінка прийняла на початку лютого минулого року, тоді вона ще не знала, що чекає на її рідну Донеччину:

«Я спочатку поїхала в Київ, щоб зібрати всі необхідно документи, саме тут мене застала війна. Виїхати вдалось лише в березні, але я дуже переживала за Україну та особливо за свого сина, який був у Харкові від початку повномасштабного вторгнення».

Українці за кордоном

У вересні син Наталії виїхав за кордон за програмою навчання, тому матері стало легше. Однак, події які відбуваються в Бахмуті довго не давали спати:

«Я тільки нещодавно почала спати, бо приймаю заспокійливі. Серце розривається коли бачу новини про Бахмут. Декілька років тому я придбала там квартиру, а зараз навіть не знаю в якому вона стані. На відео в соціальних мережах я бачила, що будинок понівечено, але в якому стані квартира досі не знаю». 

Наталія запевняє, що люди за кордоном дуже переживають за українців і завжди готові допомогти: 

«Тут, у Франції часто підходять і запитують чи необхідна якась допомога, всі переймаються, це дуже приємно, що про нас не забувають».

Спортивна кар’єра

IMG 20230113 144306 569 24e8c

Наталія разом з жінками займається спортом. Фото: особистий архів героїні

Наталія, професійна спортсменка, тренувала з легкої атлетики дітей в Бахмуті. Зараз жінка планує продовжувати пов’язувати своє життя зі спортом, та тренувати у Франції, та для цього треба вивчити мову. А поки спортсменка волонтерить і проводить для українських та місцевих жінок заняття в фітнесу:

«Влітку ми займались прямо на вулиці на стадіоні. Зараз холодно, я намагаюсь знайти приміщення щоб продовжувати заняття. Гроші я не беру, бо зараз не у всіх українок вони є. Тут, за кордоном, не таке гарне життя як комусь може здатись. Без знання мови, без чоловіка та без грошей, жінкам буває дуже важко»

Щасливий шлюб

IMG 20230113 144312 395 3e791

Подружжя. Фото: особистий архів героїні

У Наталії є чудовий чоловік, до якого вона переїхала з України:

«Ми одружились й підписали договір про майно. Навіть перекладачка сказала, що це велика рідкість, коли француз підписує договір з жінкою, тим паче з іноземкою». 

Жінка поділилась з нашою редакцією, що усі гроші які їй з чоловіком подарували на весілля, вони вирішили передати на допомогу Україні:

«Ми ще не вирішили куди саме передамо гроші й на які потреби, але я точно знаю, що саме в Бахмут».

За словами героїні, так щастить далеко не кожній з іноземцями, бо у них є свої правила, які наші жінки можуть не зрозуміти:

«Вони якщо зустрічаються, то майже ніколи не одружуються. Підписують договір про співжиття й про поділ всього 50на50».

Тож, нашим українкам погляди іноземців можуть бути незвичними, розповідає жінка, тому необхідно не раз подумати, перш ніж пов’язувати життя з людиною. 

«Наша Україна набагато простіша, краща й гарніше, ніж інші країни. Я зрозуміла це все зараз. Тому чекаємо на перемогу й все буде Україна!»

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Як українські мігранти піднімають економіку в Європі?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Гранти до 500 тисяч гривень: для жителів з 8 областей стартував набір

Валентина Твердохліб 13:11, 20 Травня 2025
податків гранти
Гроші / ілюстративне фото Pexels

Уряд збільшив ліміти на гранти для бізнесу в прифронтових і прикордонних регіонах. Тепер підприємці можуть отримати до 500 тисяч гривень на власну справу. При цьому необхідно створити 1-2 робочих місця.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Гранти на власну справу: ліміти

Уряд розширив підтримку бізнесу в прикордонних та прифронтових регіонах. Збільшено максимальний розмір грантів за програмою “Власна Справа” для підприємців, які ведуть або планують розпочати там діяльність. Отримати можна до 500 тисяч гривень.

Збільшені ліміти тепер діють у таких областях:

  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Запорізька;
  • Миколаївська;
  • Херсонська;
  • Чернігівська;
  • Сумська;
  • Харківська.

Українці віком до 25 років можуть отримати грант розміром до 150 тисяч гривень із зобов’язанням зареєструватись як ФОП. Вимога створити робочі місця для них необов’язкова. 

Власна справа: як отримати грант

Для отримання гранту підприємці повинні створити 1-2 робочих місця залежно від суми гранту. Подати заявку можуть як діючі підприємці, так і люди без досвіду ведення бізнесу.

Грантові кошти можна витратити на:

  • придбання або лізинг обладнання;
  • закупівлю сировини та матеріалів;
  • оренду приміщення.

Заявки на отримання гранту можна подавати через портал Дія разом з бізнес-планом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Темпи евакуації з тилових міст збільшились: волонтер Євген Ткачов про ситуацію на Донеччині

Валентина Твердохліб 12:32, 20 Травня 2025
евакуація
Евакуація під наглядом медпрацівників / фото гуманітарна місія “Проліска”

На Донеччині триває евакуація населення. Люди можуть виїхати з небезпечних територій, звернувшись до місцевої влади чи волонтерських організацій. Мешканців області закликають не відкладати евакуацію на потім, оскільки лінія фронту підходить ближче. Ускладнює процес вивезення населення і активність ворожих дронів.

Яка наразі ситуація з евакуацією на Донеччині, редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Євген Ткачов.

Евакуація на Донеччині: як проходить

Євген Ткачов, який працює у складі гуманітарної місії “Проліска”, проводить евакуацію людей з різних напрямків Донеччини. На сьогодні евакуація проводиться у два способи:

  • звичайними авто з небезпечних місць, а потім мікроавтобусами або автобусами з Добропілля та Дружківки;
  • евакуація спеціалізованим медичним транспортом під наглядом медпрацівників для людей похилого віку, хворих, мало- або немобільних, поранених.

Втім з часом процес евакуації ускладнюється. Наразі на це впливає активність ворожих FPV-дронів. Через погіршення безпекової ситуації їздити в деякі населені пункти волонтери більше не можуть.

“Наразі евакуація ускладнена розвиненням технології FPV-дронів. Вони стали літати набагато довше і на довші дистанції, тому в деякі населені пункти наші співробітники вже не ризикують їхати. Раніше це були населені пункти за 5-6 кілометрів від лінії фронту, а тепер це вже десь 10-12 кілометрів”, — розповідає Євген Ткачов.

Наразі найбільше заявок на евакуацію надходить з Костянтинівки та Олексієво-Дружківки.

“На це впливає те, що в Олексієво-Дружківці оголосили примусову евакуацію дітей. Через почастішання масованих обстрілів збільшилась кількість бажаючих виїхати і з більш тилових населених пунктів у Шахівській та Іллінівській громадах”, — каже волонтер.

Якщо говорити про Часовоярську та Торецьку громади, заїзд волонтерів для евакуації там неможливий вже досить довгий час. Єдиний спосіб виїхати звідти — це або звертатися до військових, або йти пішки до населених пунктів, куди є доступ міської влади чи волонтерів.

Контакти для евакуації

Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

податків

Гранти до 500 тисяч гривень: для жителів з 8 областей стартував набір

Уряд збільшив ліміти на гранти для бізнесу в прифронтових і прикордонних регіонах. Тепер підприємці можуть отримати до 500 тисяч гривень на власну справу. При цьому […]

евакуація

Темпи евакуації з тилових міст збільшились: волонтер Євген Ткачов про ситуацію на Донеччині

На Донеччині триває евакуація населення. Люди можуть виїхати з небезпечних територій, звернувшись до місцевої влади чи волонтерських організацій. Мешканців області закликають не відкладати евакуацію на […]

братську могилу

Росіяни стверджують, що в Бахмуті облаштували братську могилу українських військових

Російські окупанти розповіли, що вони, нібито, спорудили братську могилу воїнів ЗСУ в Бахмуті. Тіла військових, нібито, були знайдені під завалами. Їх поховали біля будинків у […]

троїцьке

Росіяни намагаються взяти під повний контроль село Троїцьке

Російські окупанти продовжують штурмові дії на Покровському напрямку. Наразі активність ворога спостерігається в районі селища Котлярівка. Атаки окупантів фіксують в бік селища Троїцьке, яке вони […]

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки. Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у […]