Наслідком повномасштабного вторгнення росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, але й розвиток української мови, адже з кожним днем все більше громадян України починають вивчати її та розмовляти тільки солов’їною. ‘
Редакція Бахмут IN.UA підготувала декілька порад для російськомовних українців, які допоможуть почати говорити українською.
Як з російської перейти на українську
Вивчення української та перехід на неї в повсякденному житті може допомогти розвинути самоідентичність та закріпити факт належності до української нації. Однак, цей процес не моментальний. Він може зайняти кілька місяців
Порада 1. Обов’язково говоріть
Як і при вивчені іноземних мов велику роль грає регулярна практика. Поки ви не почнете говорити — не отримаєте “правильної” вимови або не позбавитесь русизмів. Почніть тренувати українську самостійно в сімейному колі з близькими, де будете відчувати себе комфортно й не боятися осуду. Згодом вже можна перейти до спілкування усюди, де є можливість так робити.
Порада 2. Знайдіть особисту причину переходу
Сядьте й просто подумайте: навіщо ви реально хочете розмовляти українською? Це може здатися безглуздим, але це пошук особистої мотивації, яка надалі буде штовхати вас вперед.
Порада 3. Поповнюйте свій лексичний запас
Самостійне вивчення мови можна почати з оточення себе україномовним простором за допомогою пісень, фільмів, блогерів на YouTube тощо. Таким чином ви зможете свідомо вивчати нові слова, а також долучатися до розвитку україномовного продукту.
Порада 4. Читайте українською
Це не обов’язково повинні бути книжки або твори невмирущої класичної літератури. Почніть з чогось легкого: медіа, статтей чи гумористичних розповідей. Вже згодом появиться звичка шукати українську версію літератури.
Порада 5. Підтримуйте тих, хто починає розмовляти українською
Наразі багато людей змінює свою повсякденну мову спілкування й майже кожна людина має особисті страхи, упередження на цей рахунок. Подумайте про те що б вам хотілось почути від оточуючих, коли ви починаєте щось нове. Й просто протягніть руку допомоги, якщо маєте на це сили.
Україномовні клуби
Україномовні клуби — це спеціальні об’єднання, які допомагають зробити перехід на українську або її вивчення з нуля стали більш комфортними. Клуб “Будьмо” — одне з таких. Щонеділі, о 19:00, вони організовують годинку спілкування між українцями, які теж намагаються перейти на державну мову. На таких заходах можна поспілкуватись на будь-яку тему й гарно провести час.
Засновницею проєкту стала активістка й тренерка з міста Запоріжжя, Інна Бойко. Зрозумівши, що її спеціальність вчителя української мови може стати в пригоді у такий нелегкий час, Інна створила простір для небайдужих до української. Долучитися до нього можна за посиланням.
Як встановити українську мову на телефон
Для того, щоб вивчення або перехід на українську був ще більш ефективним, варто подбати про мову власних електроних пристроїв. Для зміни мови на телефоні Android потрібно:
- відкрити “Налаштування”;
- обрати “Система”. Якщо розділ “Система” відсутній, то варто знайти розділ “Особисте”
- виберіть “Мова” та “Введення мови”;
- натисніть значок і виберіть потрібну мову;
- перетягніть потрібну мову вгору списку.
Читайте також:
- Заборонена буква “ґ” й перша згадка: 15 цікавих фактів про українську мову, які ви не знали
- ТОП-7 платформ для навчання: переваги та недоліки
- Як громадам порозумітися з ВПО: поради психологині
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!