Сьогодні, 19 листопада, минає 1000 днів повномасштабного вторгнення та 3 926 доба війни. Попри прогнози про те, що Україна не вистоїть та впаде — вже 1000 днів українські військові виборюють кожен сантиметр землі. За 1000 днів Бахмут змінився до невпізнаваності, змінилися і його люди.
До пам’ятної дати редакція публікує 10 особливих світлин з Бахмута.
Лютий 2022 року. Бахмутяни здають кров
27 лютого 2022 року. Минуло лише кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, але бахмутяни вже згуртовані. Біля дитячої поліклініки на Ювілейній утворилися черги охочих здати кров. Тих, кого не встигали прийняти, записували на наступний день за телефоном.
Серпень, 2022 року. Фермер розвозить молоко в Бахмуті
Щодня, розвозячи молоко на велосипеді чи машиною, Павло Товт проїжджав повз місця, де були авіаудари чи обстріли.
“У мене є одна адреса, там будинок на двох господарів. Половину будинку знесено взагалі, решта догоріла. А у другій половині люди живуть, молоко в мене замовляють”, — каже фермер.
Листопад 2022 рік. Бахмутяни, які залишаються в місті гріються буржуйками
Осінь 2022 року бахмутяни, які все ще лишаються в місті отримали допомогу від волонтерів. Їм привезли буржуйки, щоб люди мали чим зігрітися. В місті на той час все ще лишалось близько 15 тисяч людей.
Грудень 2022 рік. Оборонець Бахмута
Це фото порівнювали зі знімком Першої світової війни. Це бахмутські окопи та захисник Сергій. Тут відбивали російські штурми оборонці міста. Багнюка, холод, мороз та мокрий одяг — в таких умовах місяцями перебували військові, які тримали Бахмут.
Лютий, 2023 рік. Особлива виставка в Бахмуті
На фото особлива виставка в місті Бахмут 9 лютого 2023 року, тут представлені роботи студії образотворчого мистецтва “Колір”. На фото художник Микола Єрьомко, який організував виставку в той час, коли за лічені кілометри вже були росіяни. Цю виставку не мали можливість відвідати бахмутяни, вона зафільмувалась на фотографіях.
Березень 2023 рік. Бахмутянка набирає воду з калюжі
Бахмутська волонтерка Інна Гайдай опублікувала світлину, на якій видно, як бахмутяни добувають собі воду. Через російські обстріли води в Бахмуті не було, люди набирали воду з калюж, або топили лід.
Липень 2023 рік. На полях Бахмута пасуться кози
Росіяни окупували Бахмут весною 2023 року, та попри руйнацію у місті все ще вирувало життя. На зелених пасовищах помітили кіз, раніше вони були домашніми.
Вересень 2023 рік, бахмутяни висадили троянди в парку “Наталка”
Троянди, символ міста Бахмута, висадили у столичну парку “Наталка” на честь День народження міста. Бахмутяни зібралися в Києві, аби відзначити особливий день в календарі.
Червень та листопад, 2024 рік. У окупованому Бахмуті цвітуть троянди
У Бахмуті продовжують квітнути троянди, попри те, що більшість міста значно зруйнована, а частина дерев випалена російськими обстрілами — троянди проростають крізь бур’ян та уламки будівель.
Читайте також:
- “Звільнення Бахмута”: як виглядає свобода очима росіян
- 2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину
- Рік битви за Бахмут: як змінилися наші території
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!