пригожин розплачується вагнерівцями за провалену обіцянку — захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:22, 13 Березня 2023

phpaxdosq 559x345 7d388Російське військове керівництво намагається помститися пригожину за конфлікт, який він створив у травні 2022 року. За оцінками Інституту війни від 22 січня та 26 лютого, Кремль надав пригожину підтримку, коли путін намагався поповнити свої війська добровольцями, щоб уникнути оголошення мобілізації.

Такі спостереження наводить Інститут вивчення війни.

пригожин переконав путіна, що він зможе захопити Бахмут, якщо отримає доступ до запасів боєприпасів Міноборони рф і зможе розширити кількість вагнерівців, включивши до них звичайних росіян та ув’язнених. 

путін надав пригожину доступ до цих ресурсів, бо він дедалі більше розчаровувався в російському військовому командуванні, яке не змогло захопити Київ і фактично розтратило резерви, не досягнувши відчутного результату. 

путін, ймовірно, сприйняв заклики російського військового командування до мобілізації як загрозу стабільності свого режиму і довірився пригожину, чиї сили вже допомогли захопити Попасну, Сєвєродонецьк і Лисичанськ у Луганській області.

Рішення путіна стати на бік пригожина розлютило шойгу і герасимова, яким було доручено поділитися обмеженим спорядженням і боєприпасами з найманцями Вагнера.

З травня 2022 року пригожин також веде невпинну кампанію, щоб дискредитувати звичайні війська рф. Пов’язані з Вагнером блогери почали вихвалятися успіхами найманців в штурмових операціях і навіть поширювали ідею про те, що пригожин може замінити шойгу на посаді міністра оборони у вересні 2022 року. 

пригожин переоцінив залежність путіна від сил Вагнера, він намагався отримати популярність після невдач російських військових під час масштабних контрнаступів України в Харківській області та під Лиманом у Донецькій області. 

Приблизно в цей час пригожин з’явився в російському інформаційному просторі на відео з вербуванням полонених 14 вересня, лише через три дні після втрати росією більшої частини Харківської області. Згодом фінансист ПВК скористався хвилею критики проти Міноборони рф та прорекламував набір до Вагнера. Очевидні військово-політичні амбіції пригожина занепокоїли путіна в жовтні, коли його режим був найбільш вразливим для громадського контролю. 

Зрештою, путін дозволив МО РФ повернути контроль над Бахмутським напрямком від Пригожина в січні, оскільки сили Вагнера не змогли здобути обіцяну перемогу над Бахмутом до кінця 2022 року.  путін в телеінтерв’ю 15 січня не визнав заслуги пригожина у захопленні Соледара, натомість приписав перемогу Міністерству оборони і Генштабу. путін і МО РФ можуть використати Пригожина як “цапа-відбувайла” для дорогого наступу на Бахмут, коли наступ досягне кульмінації. 

Значна частина російських і західних ЗМІ, які висвітлюють події в Бахмуті, вже зосереджені в основному на великих втратах “Вагнера”, тим самим це дозволяє замовчувати інші втрати, яких зазнали російські звичайні війська. 

Кремль створює нові збройні формування при державних енергетичних компаніях, ймовірно, в спробі замінити Вагнера. Падіння пригожина, ймовірно, налякає інших кремлівських чиновників, таких як кадиров, і змусить їх зменшити свої амбіції, щоб уникнути долі кухаря путіна. Крім того, пригожин заробив погану репутацію через те, що ставився до своїх військ як до гарматного м’яса.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Вагнерівців в Бахмуті використали, як гарматне м’ясо, щоб зберегти звичайну армію рф

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!