Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні: історія небайдужої бахмутянки

Семаковська Тетяна 16:16, 9 Січня 2023

Screenshot 335 215b3Катерина Чернова — бахмутянка, працює в Мистецькій школі № 1 м.Бахмут, зараз жінка ще й волонтерка. Після онлайн-уроків, вона з допомогою друзів, переважно — це також колеги по роботі, виготовляє окопні свічки. Через війну, яку розпочала росія, Катерина евакуювалася до Дніпра, спочатку героїня думала, що це ненадовго, однак “ненадовго” розтягнулося на десять місяців. Бахмутянка не могла сидіти склавши руки й почала допомагати армії, спочатку імпровізувала невеликий гумштаб у себе вдома, а згодом на власній кухні розпочала виробництво окопних свічок.

Волонтерські організації без лиця

Screenshot 332 46b44

Свічки воготовлені волонтеркою. Фото: особистий архів героїні

Ця історія почалася ще давно, батько Катерини військовий, який з 2019 року захищає Україну від окупантів на Донецькому фронті. Героїня в цей час жила в Бахмуті, з початком повномасштабної фази війни жінка була змушена евакуюватися разом з сином до Дніпра, щоб зберегти життя рідних. Спочатку думали поїхати на два тижні, але згодом цей відрізок часу почав рости в геометричній прогресії. Жінка розповідає, що тривалий час займала себе роботою, щоб прогнати погані думки, а згодом вирішила присвятити себе волонтерству. Був час, коли жінка допомогу, яку надавали їй, разом з друзями віддавали на потреби військових.

Доля звела Катерину з людьми, які працювали у різних волонтерських центрах, саме вони надихнули героїню своєю працею. Стимулом стало ще й те, що в Катерину було багато знайомих, які хотіли б допомогти, але хвилювалися, щоб їхні кошти пішли в правильне русло:

«Зараз дуже багато волонтерських організацій без обличчя. Ти допомагаєш, відправляєш донат, але не розумієш кому саме. Один мій знайомий під час розмови розповів, що він б допомагав, але хотів б, щоб його гроші не потрапили в кишеню шахрая. Я тоді опублікувала пост, де написала, що було б класно, якби ми (ред. близьке оточення Катерини) зібрали якусь певну суму для допомоги».

Читайте також: «Ми привозимо хліб і люди його цілують»: як Людмила Біла допомагає ЗСУ та дітям в Бахмуті

Запит на українську тушонку та спальні мішки

Screenshot 333 82bc8

Допомога, яку разом з друзями Катерина відправила на фронт. Фото: особистий архів героїні

Спочатку жінка збирала різнопланову допомогу, загадує пані Катерина й про запити від військових. Жінка розповідає, що захисники часто просили саме української тушонки, бо вона смачніша. Літом 2022 року допомогою небайдужих Катерина зібрала 10 тисяч гривень, на ці кошти закупили засоби гігієни та провізію для військових. Також передали спальні мішки, за це, пані Катерина, дуже вдячна знайомим, які безплатно віддали 20 спальників.

Однак, тоді постала інша проблема — логістика, потрібно було довезти допомогу «на нуль».

«Просто дивом з’явилися волонтери, які возили допомогу на передову. Як зараз пам’ятаю ми були в Дніпрі, друга година ночі, комендантська година якраз, в під’їзді темно — а ми виносимо з друзями коробки з квартири із зібраною допомогою для ЗСУ. Ми думали, що сусіди подумають, що ми виносимо квартиру всю… Звісно, це не дрони, але по відчуттях було таке враження, що ми наближаємо повернення додому і Перемогу», — пригадує пані Катерина з посмішкою.

Затишшя перед світлом

Screenshot 330 ebafe

Пані Катерина з сином готують матеріал для свічок. Фото: особистий архів героїні

Після цього був період затишшя, каже пані Катерина. Однак, довго він не тривав, в оточенні людей, які щось роблять, важко всидіти на місці.

«Всі щось роблять, а ти нічого не робиш, значить Перемоги не буде. Ми з татом якось говорили і він мене спитав: “А у тебе є хтось знайомий, хто робить окопні свічки?”. Це був листопад місяць. Я через знайомого волонтера дізналася про свічки, він сказав, що може привезти, але запити в нього були більші зазвичай. Я знову опублікувала допис, мовляв, друзі, шукаємо свічки», — розповідає пані Катерина.

На цей пост відгукнулася давня знайома Катерини, ще з часів навчання в музучилищі. Жінка з чоловіком теж опинилися в Дніпрі, товаришка Катерина запропонувала разом робити свічки.

«Ось такі випадкові слова, які виявилися доленосними. В цей же вечір ми публікуємо допис, у якому оголошуємо про збір. Ми збирали залишки свічок, банки, картон і донати. Першу партію ми відправили згодом, 8 пачок, люди відправляли з Києва, з Сум», — пригадує бахмутянка.

Далі почали відбуватися дивовижні речі, люди допомагали, надходила допомога з різних куточків України. З Черкас, дівчата з волонтерського центру надіслали 25 кілограмів парафінових  свічок, це не прості свічки, вони ароматичні, різних кольорів, каже героїня. З особливим теплом згадує, пані Катерина, про пораненого військового, який разом з дітьми зробив свічки, юні українці також дали малюнки на фронт. Партію відправили Новою Поштою. Зараз окопні свічки Катерина відправляє на фронті із Дніпра, друга локація з виробництвом знаходитися у Харкові, де виробляє свічки тесть знайомої.

Читайте також: Шиють розпашонки для немовлят: як жінки популяризують українську культуру

Схема роботи

Screenshot 331 6c040

Свічки, які перетоплюють для окопних свічок. Фото: особистий архів героїні

На зібрані кошти жінки закупляли парафін і віск для виготовлення свічок. Ці складники далеко не бюджетні, відтак, щоб купити 50 кілограмів парафіну потрібно 6 500 гривень. Також потрібно врахувати доставку — це 120 грн/кг.

Катерина виготовляє свічки вдома. В чайнику плавить парафін та віск, допомагає їй в цьому мама та син. В новорічну ніч Катерина з родиною не мали настрою святкувати, але вирішили зробити свічки. 

Що потрібно захисникам зараз?

Потреба у свічках буде мінімум до квітня, каже Катерина, тому закликає всіх небайдужих доєднатися і спільними зусиллями допомогти захисника пройти цю зиму. Щоб допомогти Катерині, наші читачі, можуть задонатити кошти за реквізитами:

Отримувач: Катерина Чернова

Номер картки: 5375414137740311

Окрім цього, потрібні банки від тушонки, важливо, щоб баночка була чиста. Зараз захисникам також потрібен мед, також теплі шкарпетки. Якщо Ви хочете допомогти ЗСУ із цим — пишіть Катерині, щоб дізнатися деталі відправки на Нову Пошту.

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Вишиванка пасує навіть краще, ніж маленька чорна сукня»: краматорчанка про евакуацію, колекцію вишиванок та «лапки» для ЗСУ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Результати конкурсу дитячих малюнків “Бахмутська писанка миру”: оголошуємо переможців

Семаковська Тетяна 15:09, 8 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA / фото подарунків ілюстративне

До свята Великодня редакція “Бахмут IN.UA” провела конкурс малюнків серед дітей Бахмутської громади та міста Бахмута. Сьогодні ми оголошуємо імена переможців. Усі вони отримають подарунки від партнерів конкурсу.

Бахмутська писанка миру. Результати

З третього травня голосували за найкращі малюнки у межах конкурсу “Бахмутська писанка миру”, участь в якому брали діти з Бахмутського району. Учасники малювали до світлого свята Великодня писанку в своїй інтерпретації. Бахмутяни віддавали свій голос на сторінці Бахмут IN.UA у Facebook за вподобану ілюстрацію.

Найбільшу кількість голосів мають малюнки:

1). Максима Кісельова під №24 — 154;

2). Маргарити Івченко під №9 — 103;

3). Назара Сєріка під №6 — 94;

4). Софії Коноченко під №13 — 74;

5). Дмитра Глазиріна під №16 — 72;

6). Маргарити Слєпцової під №3 — 70;

7). Дар’ї Коноваленко під №25 — 63;

8). Анни Гаврющенко під №11 — 61;

9). Анни Токар під №26 — 59;

10). Олександри Токарєвої під №20 — 58;

11). Діани Дяченко під №4 — 55;

12). Романа Скиби під №15 — 55;

13). Голубенко Альони під №14 — 52;

14). Дар’я Танких під №5 — 45;

15). Богдана Нарижного під №28 — 44;

16). Соф’ї Павловської під №1 — 42;

17). Лізи Кудли під №7 — 40;

18). Анни Устич під №22 — 39;

20). Тетяни Єгурнової під №21 — 39;

21). Захара Куцакова під №19 — 38;

22). Ельміри Клейно під №12 — 38;

23). Тоні Пруденко під №10 — 38;

24). Владислава Скорікова під №18 — 35;

25). Софії Яковлєвої під №17 — 34;

26). Максима Нечипоренко під №8 — 34;

27). Анастасії Власової під №23 — 33;

28). Уляни Федорової під №2 — 32;

29). Олександра Черепня під №29 — 31.

Малюнки бахмутян/бахмутянок

Подарунки отримають усі учасники

Партнери конкурсу — “Антошка”, “Стимул”,  “Igroteco” та видавництво “Ранок” — підготували для учасників багато подарунків серед яких:

  • сертифікат в магазин “Антошка” на 1000 гривень;
  • деревʼяний конструктор від “Igroteco”;
  • книги та солодощі.

Важливо! Зверніть увагу, що перша учасниця, яка набрала найбільшу кількість голосів отримує сертифікат в магазин “Антошка” на 1000 гривень, друга учасниця отримує деревʼяний конструктор від “Igroteco”, а всі інші учасники/учасниці отримають солодощі та книги.

Просимо переможців конкурсу звʼязатися з нами, написавши на електронну пошту: [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пауерліфтери-юніори з Бахмута зайняли призові місця на чемпіонаті України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 8 Травня 2024
Спортсмени з Бахмута / фото Бахмутської міської ради

З 26 квітня по 2 травня 2024 року в Коломиї пройшов чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед юніорів та юніорок. В ньому брали участь й бахмутяни, які зайняли призові місця одразу в декількох категоріях.

Про це повідомили представники Бахмутської міської ради в Facebook.

Спорт у Донецькій області

В чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юніорів та юніорок брала участь збірна команда Донецької області, частиною якої стали й вихованці Бахмутської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ) №1.

За підсумками змагань, бахмутяни показали наступні результати:

  • Іван Трунов, який виступав у ваговій категорії до 105 кілограмів, зайняв 2 місце в присіданнях, жимі та силовій тязі. Загальний результат — 2 місце;
  • Володимир Пугач, який виступав у ваговій категорії до 83 кілограм, зайняв 2 місце в присіданнях, 3 місце в тязі. Загальний результат — 4 місце.

Підготовкою до змагань спортсменів з Бахмута та усієї Донецької області займалися тренери-викладачі:

  • Сергій Любченко; 
  • Анатолій Баранов; 
  • Катерина Любченко;
  • Сергій Дейнега;
  • Оксана Петренко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Конкурс до Великодня

Результати конкурсу дитячих малюнків “Бахмутська писанка миру”: оголошуємо переможців

До свята Великодня редакція “Бахмут IN.UA” провела конкурс малюнків серед дітей Бахмутської громади та міста Бахмута. Сьогодні ми оголошуємо імена переможців. Усі вони отримають подарунки […]

Пауерліфтери-юніори з Бахмута зайняли призові місця на чемпіонаті України

З 26 квітня по 2 травня 2024 року в Коломиї пройшов чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед юніорів та юніорок. В ньому брали участь й […]

14:00, 08.05.2024 Скопіч Дмитро
пошук тіл

“Повертаємо загублені душі додому”: як відбувається ексгумація тіл на ДОТ та лінії фронту

Після деокупації територій відбувається не тільки розмінування та в’їзд у місто української влади та правоохоронних органів, але й починається важливий етап — пошук та ексгумація […]

Вкрадені відкриття: десять видатних жінок-вчених, чия слава дісталася чоловікам

Наука — це сфера діяльності, яка сьогодні доступна як чоловікам, так і жінкам. Однак так було не завжди. Дуже багато корисних речей, які ми користуємося […]

12:00, 08.05.2024 Скопіч Дмитро

День пам’яті та примирення: чому в Україні відзначають саме 8 травня, а не 9

8 травня в Україні та цивілізованому світі відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Українці вшановуватимуть пам’ять жертв нацистського режиму вже […]