Звернулися понад 500 людей: бахмутяни подають заяви на компенсацію за електроприлади

Валентина Твердохліб 16:10, 18 Листопада 2024
електроприлади
Електрообігрівач у квартирі / ілюстративне фото Unsplash

Переселенцям з Бахмута виплачуватимуть компенсацію за придбання електроприладів для обігріву. Цю ініціативу запровадило Управління соцзахисту. З моменту оголошення старту прийом заявок до управління звернулися близько 500 людей.

Про це в коментарі “Бахмут IN.UA” повідомила представниця Бахмутської міськради.

Компенсація за електроприлади

Прийом заявок на отримання компенсації за електроприлади для обігріву стартував 15 листопада. З цього часу на гарячу лінію Бахмутської МВА надійшло понад 500 звернень про отримання компенсації. Можливість отримання коштів за придбані прилади викликала великий ажіотаж.

“Дуже багато дзвінків приймаємо. За минулий і за цей тиждень прийняли приблизно більш ніж 500 дзвінків. Це неочікувано велика цифра, і я думаю, що вона буде лише збільшуватися. Виявилося, щоб багато бахмутян купують прилади для обігріву. Люди дуже цікавляться цим питанням і кажуть, що задоволені можливістю отримати компенсацію”, — зазначили в міськраді.

Розгляд заявок щодо отримання компенсації триватиме 15 діб з моменту отримання необхідних документів. У разі погодження заявки,кошти мають прийти на банківську картку. Одна родина може отримати компенсацію лише за один електроприлад.

“Гроші надходитимуть людям тільки на банківську картку. Готівкою нікому її (компенсацію — ред.) не видаватимуть. Тому наявність банківського рахунку обов’язкова для отримання компенсації. Серед умов отримання коштів — надання реквізитів розрахункового рахунку в банку, де людина отримує соціальні або інші виплати. Згідно затвердженого положення про надання компенсації за придбання електрообігрівачів, компенсація надаватиметься за один електрообігрівач на одне домогосподарство”, — розповіли в коментарі “Бахмут IN.UA”.

Компенсація за електрообігрівач, як подати заявку

Щоб отримати компенсацію, необхідно надати такі документи:

  • заяву на компенсацію (у довільній формі);
  • оригінал документа, що підтверджує факт придбання електроприладу: фіскальний чек, товарний чек чи видаткова накладна, що містить інформацію про товар, ціну, дату та місце придбання товару;
  • копію паспорта громадянина України з інформацією щодо зареєстрованого місця проживання;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копію довідки про взяття на облік ВПО;
  • копію документа з реквізитами банківського рахунку.

Копії документів мають бути завірені особистим підписом заявника. Для цього на копіях треба зробити напис — “Копія вірна”, дата, підпис, прізвище та ініціали заявника.

Зібрані документи потрібно відправити на відділення Нової Пошти №251 у місті Київ. Отримувач — Наталія Коваленко, +380 (99) 713 3980. Доставку оплачує відправник.

    Прийом документів триватиме до 15 квітня 2025 року.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Діти з Бахмута можуть оздоровитися на Хмельниччині: редакція дізналася деталі

    Валентина Твердохліб 18:00, 19 Листопада 2024
    Діти у санітарно-оздоровчому центрі “Смарагдове місто” / фото Facebook-сторінка СОЦСР “Смарагдове місто”

    У селі Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельниччини працює релокований з Лиманської громади санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації “Смарагдове місто”. Тут протягом року приймають на оздоровлення дітей з Донеччини, зокрема й з Бахмута.

    Про можливості оздоровлення бахмутських школярів редакції “Бахмут IN.UA” розповіла начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

    Оздоровлення дітей з Бахмута

    Діти з Бахмута мають можливість оздоровитися в центрі “Смарагдове місто”, який зараз працює в селі Оринин Кам’янець-Подільського району. На відпочинок в цей заклад дітей з Бахмута відправляють щомісяця. Батькам в навчальних закладах Бахмута повідомляють про можливість оздоровити дитину.

    17 листопада відбувся черговий заїзд у центр. Серед дітей, які поїхали на відпочинок, є семеро школярів з Бахмута. Загалом такі заїзди відбуваються цілорічно.

    “Щомісяця до нас приходить запит від Департаменту освіти Донецької ОВА про те, скільки ми бажаємо направити дітей на відпочинок. Наші заклади вже знають цю процедуру, щомісяця з батьками відпрацьовується це питання і робиться запит чи є бажаючі. Щомісяця ми відправляємо до “Смарагдового міста” близько 4-5 дітей. Наприклад, 17 листопада почався заїзд у цей табір, і від нас поїхали семеро дітей”, — розповідає Оксана Карпець.

    У санаторно-оздоровчому центрі діти відпочивають, розважаються та беруть участь у різних заходах. Паралельно тут проходить і навчання. Це дозволяє дітям пройти реабілітацію, поспілкуватися з однолітками, отримати нові знання і відчути необхідну під час війни підтримку.

    На оздоровлення можуть розраховувати діти пільгових категорій. Втім, в Управлінні зазначають, що бахмутяни зі статусом ВПО також мають на це право.

    “На оздоровлення відправляємо дітей пільгових категорій. Це багатодітні родини, діти, які позбавлені батьківського піклування тощо. Хоча ми зараз вважаємо, що всі наші діти є пільговими категоріями, бо вони мають статус ВПО. Тому ми подаємо списки бажаючих в Департамент освіти і жодної відмови ще не було, всіх беруть”, — каже очільниця Управління освіти Бахмутської міськради.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Допомога на 124 тисячі гривень: які діти з Бахмута отримали підтримку

    Валентина Твердохліб 16:59, 19 Листопада 2024
    Допомога, соціальні виплати
    Матеріальна допомога / фото Мінсоцполітики

    Управління освіти Бахмутської міськради відзвітувало про надання матеріальної допомоги дітям. На ці потреби виділили понад 124 тисячі гривень.

    Куди були спрямовані кошти, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

    Матеріальна допомога школярам з Бахмута

    Згідно зі звітом про роботу Управління освіти за жовтень 2024 року, 26 учнів/ниць з Бахмута отримали матеріальну допомогу на суму 124 664 гривні. За словами Оксани Карпець, таку грошову допомогу отримують діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування.

    Гроші отримали опікуни дітей, а витратити їх вони можуть на одяг дітям. Порядок цих виплат затверджений сесією Бахмутської міської ради. Згідно з ним, кошти на одяг дітям виділяють щорічно на початку навчального року, виплати відбуваються у вересні-жовтні.

    “Таку допомогу діти отримують щорічно. Вона передбачена дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються в наших закладах освіти”, — зазначила Оксана Карпець.

    Після отримання допомоги опікуни мають відзвітувати за витрачені кошти.

    “Процедура надання допомоги проходить спільно з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей, бо це статусні діти. Тобто всі вони стоять на обліку Служби у справах дітей і навчаються в наших закладах освіти. Після отримання допомоги опікуни мають подати підтверджуючі документи, що вони на ці кошти купили саме одяг”, — каже Оксана Карпець.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    бахмута

    Діти з Бахмута можуть оздоровитися на Хмельниччині: редакція дізналася деталі

    У селі Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельниччини працює релокований з Лиманської громади санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації “Смарагдове місто”. Тут протягом року приймають на оздоровлення дітей з Донеччини, […]

    Допомога, соціальні виплати

    Допомога на 124 тисячі гривень: які діти з Бахмута отримали підтримку

    Управління освіти Бахмутської міськради відзвітувало про надання матеріальної допомоги дітям. На ці потреби виділили понад 124 тисячі гривень. Куди були спрямовані кошти, редакції “Бахмут IN.UA” […]

    Карітас Полтава: яку фінансову допомогу надають постраждалим від війни

    Благодійна організація “Карітас Полтава” надає фінансову допомогу постраждалим від війни. Це не лише виплати вразливим категоріям, а й грошова допомога в побутових і правових питаннях. […]

    Троянди, молоко та виставка без відвідувачів: символічні фото Бахмута за 1000 днів війни

    Сьогодні, 19 листопада, минає 1000 днів повномасштабного вторгнення та 3 926 доба війни. Попри прогнози про те, що Україна не вистоїть та впаде — вже […]

    загиблих

    Грошова допомога для родин загиблих військових Бахмута: як отримати

    Управління соцзахисту населення Бахмутської міськради виплачує одноразову матеріальну допомогу членам родин загиблих захисників і захисниць. Розмір допомоги складає 5 тисяч гривень на кожного члена родини. […]