“Зробимо все, щоб окупанти не захопили Часів Яр”, — боєць НГУ

Микола Ситник 12:20, 10 Березня 2024
Захисник України
Воїн Сил оборони на фронті / фото бригада “Рубіж”

На Бахмутському напрямку росіяни підтягнули потужні резерви. Окупанти прагнуть захопити Часів Яр, скидають на місто авіабомби та продовжують цілодобові масовані штурми. Сили оборони роблять усе необхідне для того, щоб війська рф не дійшли до Часів Яру.

Про це командир екіпажу БПЛА “Кара Небесна” 4-ї бригади оперативного призначення НГУ “Рубіж” Андрій Отченаш розповів у коментарі телеканалу Еспресо.

Часів Яр: бої на околицях Бахмута

Андрій Отченаш зауважив, що війська рф дуже хочуть захопити Часів Яр. Окупанти щодня обстрілюють місто авіаційними бомбами та активно застосовують піхотні підрозділи в цьому районі.

“Вони (ред. росіяни) підтягнули надзвичайно великі й потужні резерви. Окупанти намагатимуться знищити чи захопити Часів Яр. Сили оборони роблять усе можливе для того, щоб цього не трапилося. Наразі рф продовжує використовувати керовані авіаційні бомби, щоб знищувати місто та посилає величезну кількість особового складу. Інколи на 1 військовослужбовця йде від 15 до 20 росіян”, — повідомив Андрій Отченаш.

За його словами, наразі найбільший вплив на війну мають інновації, прицільність і роботизована техніка. Він впевнений, що саме це у комплексі з іншими факторами допоможе ЗСУ перемогти.

Все залежить від кількості боєприпасів, технологій, мотивації особового складу та морально-психологічного стану особового складу. Ми готові боронити наш край і знищувати ворога. Ми зробимо все для того, щоб росіяни не захопили Часів Яр,

резюмував // Андрій Отченаш

Мапа боїв
Ситуація на фронті в районі Бахмута / інфографіка ISW

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ почали застосовувати більше FPV-дронів поблизу Бахмута. Поступового перевага російської армії у кількості БПЛА зменшується.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]