“Золота” малина: сім’я ексголови Донецької ОВА пояснила, звідки неї з’явилися 300 000 доларів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:30, 29 Серпня 2024
Павло Кириленко / фото ілюстративне

Сім’я колишнього очільника Донецької ОВА та нинішнього голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка, яку підозрюють у розкраданні 56 мільйонів гривень, стверджує, що їм всі ці гроші вдалося заробити на продажу малини.

Про це розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook.

Справа Павла Кириленка

Як пишуть представники Центру протидії корупції (ЦПК), посилаючись на засідання суду над Павлом Кириленком, тесть голови Антимонопольного комітету спробував пояснити, звідки ж у сім’ї взялися 56 мільйонів гривень.

За його словами, у 1991 році у нього залишився спадок, а ще вони з друзями мали бізнес з автобусами та таксі. Основний же дохід сім’ї йшов від обмінників.

Після того, як родина переїхала до Ужгорода, чоловік нібито не хотів, щоб гроші лежали без діла, а тому вони з сім’єю придбали 4 квартири та 4 паркомісця у новобудові. Все це було зроблено за гроші, зароблені ним та дружиною.

Як зазначає ЦПК, ця версія має досить неточностей. Зокрема, виходить, що лише на торгівлі малиною тесть Кириленка заробив 300 тисяч доларів, які були інвестовані у квартири.

Павло Кириленко та малина / ілюстрація Віталія Шабуніна

Сам голова ЦПД написав, що таке пояснення можна назвати справжньою “пургою”, свій пост він доповнив згенерованою фотографією Павла Кириленка в хустці під час продажу малини за 300 тисяч доларів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

МАНІПУЛЯЦІЯ: “Щоб не розвинулась залежність”: Міністерка соцполітики про виплати українцям

Лідія Гук Гук Лідія 14:00, 29 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

У мережі поширюють скриншот матеріалу із нібито цитатами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, де вона начебто заявила: “Ми не міністерство виплат. Україна не повинна все виплачувати людям, щоб у них не розвинулась залежність”.

Це маніпуляція. Оксана Жолнович дала інтерв’ю медіа “Укрінформ”, де розповіла про роботу міністерства, зокрема пояснивши, що функції органу полягають не лише у виплатах. Утім, міністерка не заявляла про ймовірний розвиток залежності українців від державної допомоги, як це подають пропагандисти.

Допомога міністерства українцям

25 серпня пропагандистський Telegram-канал “лев щаранский” опублікував скриншот матеріалу із нібито цитатами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович. На світлині не видно назву медіа, яка розмістила такий матеріал, однак ми знайшли першоджерело. Проосійське медіа “ctrana.news” вперше розмістила маніпулятивний матеріал із таким заголовком.

Ми знайшли справжню публікацію інтерв’ю з міністеркою за 20 липня, яке містить підзаголовок “Ми не «міністерство виплат», ми – міністерство, яке формує стійкість кожної людини”. Прямих слів міністерки про те, що, мовляв, Україна не повинна “все виплачувати людям, щоб у них не розвинулась залежність” немає в матеріалі. Це спотворена теза, навмисно вирвана пропагандистами з контексту та подана в негативному ракурсі.

Насправді в оригінальному інтерв’ю Жолнович сказала: “Завдання держави – створити умови, щоби кожна людина почувалася впевнено, самостійно, мала можливості для розвитку. Ні в одній державі не є метою, щоб 100% населення отримувало від держави якусь підтримку. Тоді виникають відносини залежності. Такі відносини формував Радянський Союз, коли всі були бідні, стояли в черзі на житло, і держава постійно маніпулювала – дати допомогу чи не дати.”

Маніпулятивна публікація про виплати українцям / скриншот

Загалом Оксана Жолнович в інтерв’ю наголосила, що головним завданням її міністерства є допомога людям у подоланні кризових моментів життя, а не просто перерахування виплат. Міністерка підкреслила важливість створення середовища, в якому розв’язання проблем не обмежується лише фінансовою допомогою, а не менш необхідним також надання сервісної підтримки потребуючим. Крім того, Жолнович поділилась пріоритетами щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб, плани на майбутнє, зокрема впровадження нових універсальних форм соціальної допомоги.

Російські медіаресурси навмисно створюють викривлені формулювання міністерки соцполітики України. Так вони прагнуть поширювати нові причини для недовіри до роботи державних органів влади, які розпоряджаються коштами, зокрема бюджетними, що частково формуються податками громадян.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобільні крематорії для спалення тіл, бізнес органів та “справжні” власники території України: комбо-фейк від пропагандистів

Лідія Гук Гук Лідія 15:00, 28 Серпня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Пропагандисти поширюють інформацію, що Україна нібито спалює тіла загиблих воїнів у мобільних крематоріях у Сумах, оскільки, мовляв, компанія Blackwater не дозволяє поховання на українській землі, яка буцімто належить їй. За іншою версією — це не пересувні крематорії, а начебто спецобладнання для збереження “товарного вигляду” органів при транспортуванні.

Утім, це фейк. Україна не користується мобільними крематоріями, натомість росія їх використовує роками. Також, компанія Blackwater не володіє українською землею. Цей, як і наратив про нібито бізнес людськими органами, рф поширює на пропагандистських каналах у видозміненому вигляді з різною періодичністю.

Фейк від пропагандистів / скриншоти

Мобільні крематорії в Сумах: чому це фейк

Кремлівський Telegram-канал “лев щаранский” поширює колаж скриншотів, у кому якому користувач lexa_crim у Х (ред. — колишній Twitter) стверджує про нібито використання Україною мобільних крематоріїв. До тексту із заявою автор допису прикріпив фотографію начебто однієї з таких машин. Через погану якість світлини ми припустили, що це скриншот з відео. За ключовими словами “mobile crematoriums” ми знайшли відео, яке було завантажено дев’ять років тому на YouTube-каналі “Free Donbas”. Це відеоогляд мобільного крематорію. На початку відео вказано, що це модель ИН-50.1К, а наприкінці наводяться контактні дані ймовірного виробника: індекс 194044, санкт-петербург, вул. пироговська 21, (бізнес-центр “нобель”), офіс 300, www.turmalin.ru, [email protected]. За ключовими словами “мобильный крематорий ИН-50.1К” ми також знайшли YouTube-канал компанії-виробника “турмалин”, яка вперше розмістила відеоогляд цього мобільного крематорію у 2013 році. У описі вказано, що під час запису прилад проходить “випробування унікальної установки для термічного знищення (спалювання) біологічних відходів – мобільного крематорію ІН-50.1К, що пройшов капітальний ремонт та глибоку модернізацію”. 

За інформацією на сайті, “турмалін” — це санкт-петербурзька компанія, вважається №1 в росії у галузі технологій та обладнання для термічного знешкодження, знищення відходів. Заснована 16 червня 1993 року, коли путін підписав свідоцтво про реєстрацію.

Знайдена інформація свідчить, що машина на фото ніяк не стосується України. Саме росію вперше звинуватили у використанні приладів для спалювання біологічних відходів для знищення тіл своїх воєнних. У статті Blomberg за 2015 рік журналіст Джош Рогін зазначив, що під час інтерв’ю з колишнім головою комітету Палати представників із питань збройних сил Америки Маком Торнберрі, політик сказав: «росіяни намагаються приховати свої втрати, беручи з собою пересувні крематорії», та «вони (російський уряд) намагаються приховати не тільки від світу, але й від російського народу свою причетність». За словами журналіста, Торнберрі бачив докази існування крематоріїв як з американських, так і з українських джерел, які підтримуються розвідкою США. Це не єдина заява американських високопосадовців у 2015 році. 

Про використання росією мобільних крематорій також заявив конгресмен США Сет Моултон на своїй офіційній сторінці у X. Відсутність у дописі згаданих джерел інформації Моултон пояснив для Bloomberg тим, що не може розголошувати секретні дані розвідки США. Щодо українських заяв, які підтримуються американською розвідкою, Торнберрі ймовірно мав на увазі оприлюднену інформацію від СБУ щодо спалювання російських військових у камазах, які були помічені наприкінці 2014 року в ростовській області біля українського кордону. За словами конгресменів, тоді мобільні крематорії стали для путіна інструментом приховування справжньої кількості загиблих російських воєнних в Україні. 

Рік після початку повномасштабного вторгнення росії, тодішній міністр оборони Великої Британії Бен Волес в інтерв’ю для Telegraph озвучив, що російські війська володіють мобільними крематоріями, які можуть бути використані в цій війні. У матеріалі розміщено відео із пересувним приладом для спалювання біологічних відходів ИН-50.1К виробника компанії “турмалін”. Під час облоги Маріуполя, Міністерство оборони України повідомило про перебування тринадцяти мобільних крематоріїв для здійснення зачистки вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Також, було зафіксовано використання мобільних крематоріїв на Чернігівщині та у м. Новоайдар Луганської області.

Немає жодних доказів, що Україна використовує пересувні крематорії у Сумах. Подібний фейк про нібито наказ “організувати мобільний крематорій” для українських військових у Херсоні рік тому вже спростувало авторитетне видання Reuters.

Транспортування органів: чому неможливо

Іншу версію того, що розміщено на скриншоті, пропонує коментатор m_strannik у соціальній мережі X. За його словами, прилад на фотографії не є мобільним крематорієм, а нібито спеціальним обладнанням наданим Швецією, Німеччиною, Італією та іншими країнами для збереження товарного вигляду людських органів під час транспортування.

Однак, як ми вже виявили, саме російська інсинераторобудівна компанія “турмалін” є виробником обладнання, яке, за їхніми словами, призначене для знищення біологічних відходів. У той час, як процес транспортування органів потребує протилежного, а саме умов для збереження анатомічних механізмів людини. У місцях ведення боїв неможливо належно здійснити трансплантацію органів для транспортування, як і замороження тіл для подальшого вилучення. Позаяк органи для трансплантації необхідно вилучити зразу, як тільки в людини була оголошена смерть мозку. Без необхідного постачання киснем органи перестають нормально функціонувати, відтак стають непридатними для пересадження.

Навіть за належних умов вилучення анатомічних механізмів людини, їх транспортування у Швецію, Німеччину, Італію із Сум є неможливим через витрачений час на дорогу. Як відомо, серце і легені є придатними для пересадження 4 години після вилучення від донора. Печінка може зберігатися від 12 до 18 годин, підшлункова залоза 8-12 годин, кишки можуть зберігатися приблизно 8 годин, нирки 24-48 год. На додачу, кожна операція трансплантації триває мінімум 6 годин залежно від анатомічного матеріалу людини.

Також, пересадження органів осіб, які загинули під час воєнних дій, не дозволяє українське законодавство. За Законом України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», стаття 17, пункт 4: забороняється вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів у загиблих військових. 

Уряд Німеччини та Швеції публікують на своїх офіційних сайтах всю допомогу, яку надали Україні під час війни. Поміж всього не зафіксовано передачі ні мобільних крематоріїв, ні іншого спецобладнання для транспортування органів. Уряд Італії досі не оприлюднював точний список всієї допомоги, яку відправив до України.

Blackwater та українська територія

ПВК “Blackwater” — американська приватна військова компанія. До січня 2010 року більш відома як “Xe Services LLC”, до лютого 2009 року — як “Blackwater”.  Вони починали як приватна охоронна фірма, яка надавала підтримку в навчанні для правоохоронних органів, департаменту юстиції та військових організацій. Наразі має назву Academi і є охоронним підприємством, що займатиметься підготовкою військових і правоохоронців. 

Blackwater з Україною пов’язували плани щодо придбання українського авіапідприємства «Мотор Січ» у 2019 році. А згодом засновник Blackwater Ерік Прінс хотів створити приватну військову компанію, куди могли б найматися українські військові з досвідом участі в АТО на Донбасі. Крім того, як повідомляє американське медіа Time, Прінс розглядав можливість створення фабрики з виробництва боєприпасів в Україні та консолідації провідних авіаційних і аерокосмічних фірм країни в консорціум для конкуренції з Boeing і Airbus. Однак жодні плани не були здійснені.

Blackwater є приватною військовою компанією, яка ніколи не цікавилась купівлею території України. Заявляти про це без серйозних доказів — безглуздо. Ймовірно, автор коментаря переплутав Blackwater з іншою компанію, яка має схожу назву — BlackRock. Пропагандисти неодноразово публікували безпідставні заяви про начебто купівлю сільськогосподарської землі України та заборону керівника фірми BlackRock проводити поховання українських військових на цій території. Раніше ми вже спростували таку інформацію. 

Заяви пропагандистів щодо володіння BlackRock українською територією не містять жодних доказів. Натомість факти свідчать протилежне. Згідно з  українським законодавством, іноземцям, фізичним особам без громадянства та юридичним особам заборонене придбання акцій та часток у статутному капіталі або бути членами організацій, які володіють землями сільськогосподарського призначення. У законі також зазначено, що обмеження власності на землю можна зняти лише шляхом референдуму. Однак його проведення забороняється під час воєнного стану. Відтак, жодна іноземна компанія не може володіти українською територією.

На те, що всі звинувачення у Х створені з метою дезінформації, вказує вміст поширюваної інформації на сторінках авторів фейку. Новини про Україну від російських медіа, карикатури на українських політиків, звинувачення в нацизмі, неетичні коментарі під інтерв’ю офіційних осіб країн-партнерів України та інша брехня, яка поширюється майже щодня. Усі звинувачення на адресу України є бездоказовими та нелогічними, що визначає акаунти lexa_crim, rucolonel, m_strannik інструментами кремлівської пропаганди.

Читайте також:

доплати

Старшокласники з Бахмута можуть безоплатно підготуватись до НМТ

Школярі та школярки з Бахмута, які навчаються в 11 класі, можуть пройти безоплатну підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Заняття відбуватимуться офлайн у місті […]

алкоголю

“Алкоголю в області не буде”: Філашкін розповів, скільки триватиме “сухий закон”

З 2022 року в Донецькій області введена заборона на продаж алкоголю. Її встановлено обласною владою спільно з військовим командуванням. Мета обмежень — не допустити скоєння […]

доріг

У 2024 році в Донецькій області відремонтували понад 200 км доріг: з якою метою

У Донецькій області продовжують ремонти доріг попри російський наступ. У 2014 році в регіоні було відремонтовано 240 кілометрів автошляхів. Про ремонт доріг на Донеччині під […]

комунальні

Чим займаються комунальники Донеччини та чи готові КП до евакуації

У Донецькій області продовжують працювати комунальники, попри складну безпекову ситуацію. Комунальні підприємства продовжують надавати людям світло, газ, тепло і воду, а також залучені до оборонних […]

Допомога ВПО в Мукачево: як отримати гуманітарну підтримку

Міський центр допомоги у місті Мукачево видає гуманітарну допомогу переселенкам, які ще не отримали її взагалі. Також допомогу можуть отримати ті люди, які востаннє отримували […]