Житло для ВПО у Києві: де шукати

Семаковська Тетяна 14:00, 26 Червня 2024
Київ / фото з відкритих джерел

Де знайти житло для ВПО? Це одне з найпоширеніших питань серед переселенців, коли вони вирішують евакуюватися з прифронтових зон. Багато переселенців шукають житло для ВПО у Києві, адже у столиці є багато гуманітарних хабів та центрів підтримки. Сьогодні безкоштовне житло для переселенців знайти не легко, але можливо. Актуальні пропозиції у матеріалі.

Житло для ВПО гуртожиток

Лисичанська міська військова адміністрація та Український державний університет ім. Михайла Драгоманова підписали меморандум про співпрацю. Тож, тепер ВПО можуть жити в гуртожитку університету, який має місця для 400 осіб. Переселенці можуть проживати тут рік, але за потреби договір продовжать.

Звернутись за житлом можна за номерами телефону +380 (99) 490 0225 або +380 (50) 259 4267

Адреса: місто Київ, вулиця Левка Лук’яненка 2 з (станція метро “Оболонь”).

Загалом, Київ, житло для переселенців пропонує досить часто, але попит на нього чималий, тож потрібно не зволікати.

Житло для переселенців Київська область

Містечка Хансена, подати заявку на безкоштовне житло можуть внутрішньо переміщені особи з:

  • Донеччини;
  • Херсонщини;
  • Луганщини;
  • Запоріжжя;
  • Сумщини;
  • Харківщини.

Заповнити реєстраційну форму на отримання тимчасового житла на Київщині, в селі Колонщина. Цього разу пріоритет надають людям старшого віку, які втратили житло.

Надам житло безкоштовно Київ

Оголошення з таким змістом варто шукати на платформі Dopomagai.org, цей сервіс пошуку безоплатного житла створили волонтери ІТ-спільноти України. Тут власники житла та переселенці можуть додавати та відповідно шукати оголошення. Отримати консультацію щодо житла можна на гарячій лінії: 0 (800) 33 2238.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заговорили про “відбудову” Авдіївки: що обіцяють

Валентина Твердохліб 10:35, 21 Листопада 2024
Авдіївка
Авдіївка під час боїв / фото Костянтина і Влади Ліберових

Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його прикладі відбудує все місто.

Про це йдеться в російських пропагандистських джерелах.

Відбудова Авдіївки, плани окупантів

Росіяни окупували Авдіївку 17 лютого 2024 року. Внаслідок активних боїв місто зазнало значних руйнувань. Окупанти обіцяли швидко відновити місто, але ці обіцянки вони так і не виконали.

Днями в росджерелах заговорили про “відновлення” Авдіївки. За словами віцепрем’єра рф марата хуснулліна, спочатку в Авдіївці відновлять один житловий квартал. Далі за його прикладом, нібито, буде відновлено все місто.

Чітких планів і термінів виконання робіт окупаційна влада не дає. Комунальні послуги будуть повертати людям “за можливості”.

марат хуснуллін про “відбудову” Авдіївки / скриншот

Разом з цим росіяни невтомно продовжують просувати наративи про швидку відбудову захоплених міст. За словами хуснулліна, гроші на це в росії є. Та чому не стартують роботи в зруйнованих і захоплених містах Донеччини чиновник не каже. “Відбудова” є лише на папері.

Про “відбудову” захоплених міст / скриншот

Раніше окупанти заявляли і про “відбудову” окупованого Бахмута. Росіяни планують повністю знести місто, а потім збудувати на його місці нове. Про відновлення і збереження частково вцілілих та історичних будівель не йдеться. Будівельники, нібито, використовуватимуть досвід “відновлення” знищеного Маріуполя.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро
Авдіївка

Окупанти заговорили про “відбудову” Авдіївки: що обіцяють

Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його […]

Часів Яр

У Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові бої: яка ситуація в місті

Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові […]

Немовля ae00a

Допомога вагітним жінкам ВПО в Києві: як і що можна отримати

Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві. Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”. Допомога вагітним жінкам ВПО Вагітні […]

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро