Жителі восьми областей можуть отримати гранти на відкриття ферм, пасік і теплиць

Валентина Твердохліб 10:48, 19 Вересня 2024
Допомога, гранти
Допомога фермерам ВПО / фото ілюстративне, agrotimes.ua

Естонська рада у справах біженців запускає в Україні програму екстреної підтримки засобів до існування. Її мета — надати гранти для запуску чи відновлення господарської діяльності родинам, які постраждали внаслідок війни, та створити нові джерела доходу для людей.

Про це повідомляє Естонська рада у справах біженців.

Гранти на господарську діяльність: на які цілі даватимуть

Відібрані в межах програми домогосподарства отримають гранти в розмірі до 36 тисяч гривень. Ці кошти можна витратити на запуск або відновлення таких видів господарської діяльності: 

  • тваринництво: виробництво яєць або будь-яких видів м’яса;
  • виробництво молочної продукції;
  • птахівництво;
  • городництво: вирощування овочів та фруктів у теплицях чи на городі;
  • бджолярство;
  • інші види сільського господарства;
  • виробництво харчової продукції: випічка, виготовлення напівфабрикатів, хліба, тортів, тощо;
  • надання послуг: пошив або ремонт одягу, ремесла, будівництво або ремонт, побутові послуги, послуги краси, тощо.

Гранти можна витратити на придбання товарів і послуг за умови, що очікувана діяльність збільшить виробництво продуктів харчування та/або отримання прибутку.

Заявки, які пропонують лише покращення умов роботи, або ті, що вимагають лише покриття витрат на навчання, не підтримуються в межах цієї програми.

Гранти на господарську діяльність: хто може отримати

Подати заявку на участь у програмі можуть вразливі родини, які втратили засоби для забезпечення внаслідок війни. Це можуть бути і переселенці, і люди, які повернулися додому після тимчасової евакуації, і місцеві жителі громад.

Програма реалізується у громадах восьми областей:

  • Дніпротеровська область: Покровська і Васильківська громади Синельниківського району;
  • Донецька область: Добропільська громада Покровського району;
  • Запорізька область: Вільнянська і Біленьківська громади Запорізького району;
  • Кіровоградська область;
  • Миколаївська область: Шевченківська і Ольшанська громади Миколаївського району;
  • Полтавська область: Кременчуцька і Миргородська громади;
  • Харківська область: Зміївська і Новопокровська громади Чугуївського району та Барвінківська і Слобожанська громади Ізюмського району;
  • Черкаська область.

Пріоритетні вразливі групи, які можуть претендувати на гранти:

  • родини, де дітей виховують одинокі мати або батько;
  • родини, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
  • родини з вагітними жінками;
  • родини з трьома і більше дітьми до 18 років;
  • родини з дітьми до 2 років; 
  • родини з людьми з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • родини з людьми, які мають тяжкі захворювання та потребують дороговартісного лікування;
  • родини, які складаються з людей похилого віку;
  • родини, чиє житло повністю або частково зруйноване;
  • родини, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок війни.

Перевагу надатимуть заявникам, які не мають постійного доходу чи працевлаштування.

Всі вразливості повинні бути підтверджені документами. Наявність категорії є необхідною умовою для участі у програмі, але не є гарантією отримання грошової допомоги.

Подати заявку на отримання гранта можна за посиланням. Після заповнення форми фахівці переглянуть надану Вами інформацію та, за необхідності, поінформують про надання додаткової інформації на електронну пошту, зазначену в онлайн-формі. Після фінального підтвердження з Вами зв’яжуться для підписання грантової угоди.

Розгляд заявки триває до трьох тижнів з моменту її подання. Результати розгляду заявки обов’язково повідомляють кожному.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Ніхто не хоче жити на купі бруду й сміття”: як переселенка зі Званівки навчає молодь екосвідомості

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:38, 3 Липня 2025
ЕКОстарт можливий для кожного у Дніпрі / фото ГО “Чарівні Руни”

Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково робити глобальні речі, все починається з малого. Наприклад, у Дніпрі юнаки та дівчата протягом травня та червня вчилися виготовляти екологічні шопери, які замінять їм пластикові пакети у супермаркетах.

Детальніше про проєкт “ЕКОстарт можливий для кожного!” нам розповіла Юлія Тимчак, керівниця ГО “Чарівні Руни”, більше читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

“ЕКОстарт можливий для кожного”

Учасники проєкту зі створення чашок / фото ГО “Чарівні Руни”

В Україні активно реалізовується проєкт “ЕКОстарт можливий для кожного!” в межах програми ЮНІСЕФ у Донецькій області. За словами керівниці ГО “Чарівні Руни” Юлії Тимчак, котра виступила партнером ініціативи, головна мета, це розвиток екологічної свідомості громадян, особливо молоді.

Йдеться про формування навичок за правилом 3Р (Reuse, Recycle, Reduce), де ключовим є перероблення енергоцінних відходів, тобто їх попереднє сортування. Мотивацією для людей, вважає вона, може бути фінансова вигода: посортовані відходи можна здати за гроші, а також зменшити витрати на вивезення сміття, адже оплата за несортоване сміття є платною опцією.

Ми якраз говоримо про те, що еко-старт можливий для кожного, бо часто чуємо: я б хотів рятувати планету. Звісно, всі ми хочемо жити на чистій планеті. Ніхто ж не хоче жити на купі бруду й сміття. Але що для цього робити конкретно сьогодні, конкретно зараз? Розуміють не всі. Тому ми працюємо, щоб показати: еко-старт можливий для кожного вже сьогодні — починаючи із себе“, — зазначає Юлія Тимчак.

Що пропонують в межах проєкту

Шопери / фото ГО “Чарівні Руни”

У межах проєкту організовуються не лише просвітницька та інформаційна кампанії, а й практичні заняття, що популяризують екозвички. Наприклад, протягом травня та червня молодь мала змогу виготовити власні шопери з екологічних матеріалів.

Наші майстер-класи були практичними. Це абсолютно прикладна складова: пошили сумку, розмалювали її, створили собі чашку й забрали річ додому. Тобто вона несе практичну користь, адже тоді людина з цим шопером ходитиме до супермаркетів і не братиме пластикові пакети“, — каже Юлія Тимчак.

Створення шоперів та навчання / фото ГО “Чарівні Руни”
Процесс розмальовки шоперів / фото ГО “Чарівні Руни”

За словами керівниці ГО “Чарівні Руни”, молодь — не завжди активна категорія громадян, однак охоче долучається до ініціатив із практичним змістом. Наприклад, до занять зі швейною технікою для створення особистих речей — шоперів, фруктових сіток, термочашок і навіть повноцінних термосів.

Хочу змінювати свідомість молоді щодо збереження довкілля через прості, але яскраві приклади. Кожен із нас здатен зробити свій внесок — і саме з цього починається зміна!” — ділиться один з учасників майстер-класу з розпису шоперів, 13-річний Матвій.

Плани на майбутнє та перспективи

Активна фаза ініціативи в Дніпрі вже завершилася. Проте очікується продовження інформаційної кампанії, у межах якої відбудуться 4 онлайн майстер-класи та ще 6 офлайн-заходів.

Сортувальні баки поблизку соціального гуртожитку “ЯМаріуполь” / фото ГО “Чарівні Руни”

Крім того, у межах проєкту “ЕКОстарт можливий для кожного” проводитиметься встановлення сортувальних баків, зокрема в соціальному гуртожитку “ЯМаріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

СБУ викрила двох жінок у Краматорську, які працювали на російську розвідку

Семаковська Тетяна 13:40, 3 Липня 2025
СБУ затримала місцевих агенток рф у Краматорську / фото СБУ

Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через соцмережі. Обох підозрюють у держзраді.

Про деталі затримання агенток повідомили в СБУ.

Краматорськ, у місті викрили агенток рф

За даними СБУ, одна з агенток, це місцева безробітна, яка підтримувала окупантів та чекала на “прихід руського міра”. Її завербували співробітники фсб через сина, бойовика одного з незаконних збройних формувань, який воює проти України на сході.

Жінка передавала координати українських укріплень і запасних командних пунктів. Також фіксувала результати російських обстрілів і передавала інформацію окупантам.

Друга затримана агентка в Краматорську / фото СБУ

Інша затримана, це жителька Краматорська, яка працювала на воєнну розвідку росії, її завербували через соцмережу “Одноклассники”, де вона розміщувала антиукраїнські пости. Адміністратор прокремлівської спільноти, кадровий офіцер гру, запропонував їй гроші за шпигунство.

Після цього жінка активно збирала геолокації українських підрозділів у прифронтовому місті та відмічала їх на Google Maps.

Слідчі СБУ повідомили обом фігуранткам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України, це державна зрада в умовах воєнного стану та виправдовування збройної агресії рф та глорифікація її учасників

Зараз обидві жінки перебувають під вартою без можливості внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історії

“Ніхто не хоче жити на купі бруду й сміття”: як переселенка зі Званівки навчає молодь екосвідомості

Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково […]

15:38, 03.07.2025 Скопіч Дмитро

СБУ викрила двох жінок у Краматорську, які працювали на російську розвідку

Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через […]

Нічний удар по Харцизьку: СБУ знищила військовий склад окупантів, відео

У ніч на 3 липня Служба безпеки України завдала точкового удару по складу боєприпасів армії рф у селі Велике Оріхове, розташованому поблизу тимчасово окупованого Харцизька […]

Росія обстріляла Костянтинівку: під удар потрапила жінка на зупинці

3 липня зранку російські війська обстріляло Костянтинівку на Донеччині. Зафіксовано обстріл із реактивної системи залпового вогню “Ураган”. Внаслідок атаки постраждала мирна мешканка, яка в момент […]

Відео

Як виглядає Бахмут у липні: росіяни опублікували відео

У липні в мережі з’явилися нове відео з тимчасово окупованого Бахмута. На знімках видно центральні вулиці міста, пересування російських військових на мопедах, а також масштаби […]