Жителів Бахмута, які після окупації міста не захотіли виїжджати до України, росіяни вивезли в Шахтарськ. Тут їм обіцяли надавати всі необхідні послуги, в тому числі й оформлення документів. Та наразі бахмутяни стикаються з недоступністю деяких послуг. Причина відмови — прописка в Бахмуті.
На це бахмутяни поскаржилися на російських пропагандистських каналах.
Шахтарськ, відомова в послугах для бахмутян
У бахмутян, які переїхали до “днр” і “лнр” є проблема з доступністю послуг. У людей не приймають документи з пропискою в Бахмуті, вимагають мати прописку з колишньою назвою міста — Артемівськ.
Змінити прописку не можуть ні в “днр”, ні в “лнр”. Працівники так званих “відомств” кажуть людям, що не мають таких повноважень.
З подібними проблемами стикаються й інші жителі Бахмута. Ситуації, коли в людей не приймають документи з бахмутською пропискою, виникають і у Криму, і різних містах росії.
Без “потрібної” прописки люди не можуть отримати ні медичних, ні різних побутових послуг.
Скільки жителів Бахмута виїхали на окуповану територію
Згідно з даними пропагандистів, на підконтрольну російській федерації територію вивезли понад 7 тисяч людей з Бахмута. Якщо вірити цим даним і брати у відсотковому відношенні, то орієнтовно лише 8% бахмутян обрали росію. Такий відсоток отримуємо, якщо беремо цифру в 79 тисяч жителів, й близько 7 тисяч евакуйованих на ту сторону.
Перша людина у списку евакуйованих опинилася ще в 2022 році, потім тенденція вивезених почала рости. Відтак, списки періодично оновлюються, найбільше вивезених було навесні 2023 року, коли Бахмут окупували росіяни.
Читайте також:
- Немає світла, води і бензину: мешканці Горлівки розповіли про життя в окупації
- Невиконані обіцянки про відбудову і мародерство: як насправді живе окупована Авдіївка
- Пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупанти не можуть відбудувати Бахмут
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!