
Протягом двох наступних тижнів в Україні повинні розробити програму підтримки для переселенців та переселенок. Це завдання доручили Міністерству фінансів та в Міністерству з відновлення.
Про це повідомляє Офіс Президента.
Програма підтримки для ВПО
Володимир Зеленський доручив міністру фінансів Сергію Марченку та віцепремʼєр-міністру з відновлення Олексію Кулебі протягом двох тижнів розробити програму підтримки для переселенців та переселенок.
“Має бути чітка програма – програма підтримки внутрішніх переселенців, ефективна й зрозуміла людям”, — написав очільник держави.
Зеленський зазначив, що розмовляв з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку, зокрема, про те, що треба підтримувати українських внутрішньо переміщених осіб.
“Треба допомогти цим людям на новому місці отримати нормальні квартири чи будинки: саме це питання є найбільш важливим для мільйонів українських переселенців – свій дім. І в наших партнерів точно є ресурс, щоб допомогти із цим”, — резюмував президент.
Як будуть презентувати програму підтримки для ВПО та чи будуть долучені до її розробки представники внутрішньо переміщених осіб, не повідомили.
В чому проблема?
Сьогодні, переселенці та переселенки в Україні постають перед фінансовими труднощами, чи не найбільшою проблемою для людей стає житло. Для мешканців та мешканок, чиї території наразі окуповані, отримати компенсацію за зруйноване житло наразі неможливо. Один із механізмів, який б дозволяв отримати кошти та придбати житло, це законопроєкт 11161. За нього проголосували депутати, тепер очікують підпису Володимира Зеленського. Закон передали на підпис 30 грудня 2024 року, протягом 4 місяців очільник держави може або підписати або не підписати закон.
Також переселенцям та переселенкам відмовляють у виплатах через різні майнові критерії. Брак коштів та відсутність житла значно ускладнюють можливість для ВПО жити в нових громадах. Дороговартісна оренда оселі стає викликом для ВПО.
Це підтверджує статистика від Міжнародної організації з міграції. Відтак, 60% опитаних переселенців та переселенок в Україні відповіли, що витрачають понад половину доходу своєї сім’ї на оренду житла.
Читайте також:
- Соцжитло в оренду та новий житловий фонд: що передбачає законопроєкт 12377
- Без громадського транспорту й роботи: чому переселенцям у селах не так легко адаптуватися до нових умов
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!