“Запусти власну справу”: для жінок Миколаївщини (зокрема й ВПО) анонсували навчання

Семаковська Тетяна 10:15, 15 Листопада 2024
Жінкам Миколаївщини допоможуть відкрити власну справу / фото ілюстративне, Pexel

Для жінок з Миколаївщини, які мріють відкрити власну справу запускають 4-денну програму, де допоможуть скласти бізнес-план та залучать інвестиції. Участь у програмі можуть взяти жінки з вразливих категорій, зокрема це переселенки та дружини військових.

Про це повідомляє портал SILab Ukraine.

Гранти для жінок

Навчання для жінок Миколаївщини передбачає 4-денну програму під час якої жінок навчать писати бізнес-план та втілити його в реальність. Навчання розраховане на жінок, які зараз на етапі ідеї про свій бізнес, а також тих, хто вже має його, але потребує розвитку. Учасниці отримають теоретичні знання й практику від досвідчених менторів. Крім того, передбачена вечірня програма для психологічного розвантаження і рефлексії.

За час 4-денної програми жінки освоять:

  • lean-підхід для планування та запуску бізнесу;
  • дослідження цільової аудиторії; аналіз ринку;
  • створення мінімально життєздатного продукту;
  • правові та податкові аспекти підприємницької діяльності;
  • фінансове моделювання;
  • складання бізнес-плану;
  • пошук партнерів;
  • залучення інвестицій.

Хто може взяти участь у програмі?

  • жінки, які проживають в Миколаєві чи Миколаївській області, у тому числі жінки, чиї бізнеси/родини постраждали від військових дій;
  • жінки-ВПО;
  • дружини військових або ветеранів;
  • жінки, які проживають у сільській місцевості;
  • представниці вразливих соціальних груп.

Програма вібудеться 12-15 грудня 2024 року в Києві. Проїзд, проживання та харчування оплачують організатори. Якщо ви хочете спробувати втілити бізнес-план в реальність, заповнюєте анкету до 27 листопада 20:00 за посиланням.

Тренерами програми виступатимуть Анна Гулевська-Черниш (співзасновниця та Голова правління SILab Ukraine, Голова правління Ukrainian Social Venture Fund), Марія Романова (CEO Radar Tech, координаторка проєктів SILab Ukraine), та Сергій Корнилюк (консультант з фінансового моделювання діяльності підприємств).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Королева Евересту, Менендеси та Аферисти: топ-7 нових документальних фільмів, які не можна пропустити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 15 Листопада 2024
Головні ролі в драмі про братів Менендесів зіграли Ніколас Чавес, Купер Кох та Хав’єр Бардем в ролі їхнього батька Хосе / скриншот

Кінематограф багатий не тільки на художні фільми, але й документальні стрічки. Вони покликані надавати власним глядачам нову та цікаву інформацію про події й ситуації, які оточують нас.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з семи цікавих документальних фільмів, які розкажуть про цікаві події та процеси у світі.

Нові документальні фільми українською

Документальні фільми — це особливий вид кінематографа, який відрізняються від художніх тим, що зосереджуються на реальних подіях, людях і явищах, а не на вигаданих сюжетах. Їхня основна мета — це дослідження реальності, інформування глядача та передача соціально важливих меседжів, котрі спонукають до роздумів або дій. 

Королева Евересту: Сходження Лакпи Шерпи, 2024

Постер до фільму “Королева Евересту: Сходження Лакпи Шерпи” / фото з відкритих джерел, Netflix

Драматичний документальний фільм для перегляду після роботи, який вже доступна на платформі Netflix. 

Кінострічка розповість історію Лакпи Шерпи — громадянки Непалу, яка самостійно намагається виховувати своїх дітей та працювати звичайною посудомийкою, заробляючи на життя собі та власним дочкам. Проте, за цією звичайністю прихована інша сторона буття — альпіністка-рекордсменка, яка змогла подолати тисячі кілометрів та досягти вершини найбільшої гори у світі.

Брати Менендеси, 2024

Документальний фільм часто посиається на очевидців / скриншот

Кримінальні документальні фільми — це інша категорія, котра має шалену популярність. Зазвичай, вони розповідають про деталі різноманітних резонансних злочинів. І фільм “Брати Менендеси” не є виключенням.

Стрічка має на меті розкрити деталі вбивства Хосе та Кітті Менендес у їхньому будинку в Беверлі-Хіллз, що призвело до гучного судового переслідування їхніх синів Лайла та Еріка, яким було по 21 і 18 років відповідно. Братів визнали винними. Утім, самі вони стверджують, що не мали іншого виходу, адже регулярно були жертвами жорстокого поводження з боку свого батька. І саме в цій стрічці розкривається цей аспект життя братів з “дорослим монстром”, який і підштовхнув їх на кримінальні дії.

Аферист із Tinder, 2022

Люди в інтернеті часто бувають такими, якими вони не є. Саме про це фільм “Аферист із Tinder” / скриншот

Документальні фільми бувають не тільки розповіддю про далекі події, але й такими, що здатні повчати. “Аферист із Tinder” — яскравий приклад такого, який можна переглянути на платформі Netflix.

Стрічка розповідає історію життя Сесіль та Пернілли, які намагалися знайти своє щастя за допомогою застосунку для знайомств Tinder. Утім, їх романтичні стосунки з харизматичними особистостями завершились тим, що хлопці використали жінок для власної фінансової вигоди. Тепер же обманутим героїням потрібно поділитися власною історією та не допустити, щоб інші допустили їх помилки.

Милий Боббі: кошмарний кетфішинг, 2024

Герої стрічки / фото з відкритих джерел, Netflix

Взаємодія з людьми в соціальних мережах часто може стати фатальною помилкою, адже в них можуть приховуватися дійсно небезпечні для соціуму люди. Кінострічка “Милий Боббі: кошмарний кетфішинг”, яку вже можна переглянути українською в онлайн, саме про це.

Фільм розповідає історію жінки на ім’я Кірат, яка вже давно втратила віру в те, що зможе коли-небудь відшукати в цьому світі дійсно підходящу людину, з якою зможе розділити все своє подальше життя. Утім, вона вирішила продовжити власну боротьбу та познайомитися з кимось у соціальних мережах. Згодом в неї розпочинається спілкування з чоловіком, який здається Кірат ідеальним у всьому.

Поки жінка продовжує жити своїми фантазіями, з часом лише більше закохується в цього незнайомця, життя потрохи перетворюється на реальний хаос. Причиною того стають ті ж самі почуття, які роблять з Кірат заручницю.

Згодом ситуація змінюється та призводить до більш страшних та непередбачуваних життєвих випробувань, адже “ідеальний” чоловік має власні, досить зловісні, мотиви.

Ми, наші улюбленці та війна, 2024

Постер до фільму / фото з відкритих джерел, Multiplex

Соціальна драма “Ми, наші улюбленці та війна”, яку вже можна переглянути на платформах Netflix чи Megogo, створив ведучий Антона Птушкіна.

Цей проєкт в деталях розкриває одну зі сторін війни в України, коли громадяни, втікаючи від вибухів, залишали власних домашніх улюбленців вдома. Ця стрічка про припнутих на ланцюги собак, замкнених у порожніх квартирах котів та тварин з зоопарків, зачинених у надійних клітках. Усі вони хотіли жити та потребували допомоги людей.

Олівці проти Пікселів, 2023

2D анімація часто створюється вручну / скриншот

Документальне кіно “Олівці проти Пікселів”, який можна переглянути онлайн увечері. Воно розповість про революційні зміни у створенні мультфільмів, який виник з переходом від 2D зображень до ЗD-графіки у 80-х та 90-х роках ХХ століття. І все це з перших вуст, адже у створенні стрічки брали участь люди, які створювали різні відомі проєкти, як “Русалочка”, “Король Лев”, “Спіріт” та багатьох інших.

Чистий гламур, 2022

Косметична імперія Abercrombie & Fitch / фото з відкритих джерел, Netflix

Незвичайна документальна стрічка, яка вийшла у 2022 році, досліджує феномен американського бренду Abercrombie & Fitch, що був близьким до створення власної попкультури наприкінці 90-х та на початку 2000-х. Утім, за цим приховувалися величезні проблеми, зокрема, постійна дискримінація представників різних культурних груп.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Чорні дошки” та золото в обмін на хліб: як Донеччина переживала Голодомор

Безмен Микита 13:15, 15 Листопада 2024

Голодомор забрав життя багатьох невинних людей в різні часи існування СРСР. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Згідно зі статистичними даними народжуваність на Донбасі в часи великого голодомору 1932-1933 років знизилася в 4 рази.

Про те, яким був Голодомор на Донеччині — розповідаємо в матеріалі.

Голодомор на Донеччині

Не дивлячись на те, що Донбас важливий промисловий регіон втрати від голоду були колосальні – до 27% всього населення. Особливий вид покарання “Чорні дошки” на Донбасі були запроваджені раніше ніж в інших регіонах України – у 1931 році.

“Чорна Дошка” / фото Музей Голодомору

Підпасти під “Чорну дошку” означало припинення будь-якого продовольчого постачання, повернення хліба, розданого на трудодні, скорочення кредитів – повна ізоляція. Села могли бути повністю ізольовані від зовнішнього світу більше ніж півроку-рік. Смертність у таких селах переважала за 50% населення.

Донеччина була областю промислових гігантів, а тому постраждала трохи менше ніж Полтавщина та Дніпропетровщина. Водночас регіони Донеччини мали великі втрати. Грецька діаспора, що проживала в районі біля Маріуполя зазнала 30% втрат від всього населення.

Хто винен у Голодоморі

Ми говоримо про жертв Голодомору, але часто забуваємо про те, що Голодомор спровокував спалахи соціально небезпечних хвороб. Недоїдання та канібалізм сприяли розповсюдженню малярії, туберкульозу, інших небезпечних інфекцій, чоловіки і жінки ставали бездітними.

Хто ж були катами українського народу? Хліб вилучали уповноважені, призначені від ЦК партії, загони міліції, хлібозаготівельні бригади тощо. Участь брали етнічні українці, євреї, росіяни та представники інших народів. Люмпенізована свідомість людей через пропаганду змушувала одних людей пригноблювати інших.

На Донеччині внутрішня міграція дозволяла у такий спосіб або зберегти життя, або відкласти дату смерті. Якщо у селян було побутове золото, вони могли принести і обміняти його на крупу, хліб. У 1933 році було заготовлено 45 тонн побутового золота для продажу за кордон.

З півтори тисячі повстань в СРСР понад 900 припадає на Україну. Масова частка робітників на Донбасі вимерла, але радянська влада завезла в промисловий регіон табірних в’язнів, росіян-переселенців (цим коштом відбувалася русифікація).

У третій рік повномасштабної війни ми відчуваємо, як ніколи актуально, злобу та безжалісність росіян стосовно українців. Ідея геноциду не пішла в історію, вона живе на період сьогодення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Королева Евересту, Менендеси та Аферисти: топ-7 нових документальних фільмів, які не можна пропустити

Кінематограф багатий не тільки на художні фільми, але й документальні стрічки. Вони покликані надавати власним глядачам нову та цікаву інформацію про події й ситуації, які […]

14:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

“Чорні дошки” та золото в обмін на хліб: як Донеччина переживала Голодомор

Голодомор забрав життя багатьох невинних людей в різні часи існування СРСР. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових […]

13:15, 15.11.2024 Безмен Микита

УВКБ ООН у Кіровоградській області: як ВПО отримати нову грошову допомогу

УВКБ ООН анонсували реєстрацію ВПО на отримання нової грошової допомоги у Кіровоградській області. Скористатися можливістю можуть жителі Світловодської громади, скориставшись послугами мобільної бригади. Про це […]

12:10, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Росіяни скинули дрон на цивільне авто, яке рухалося дорогою в Покровській громаді

Вчора, у Покровській громаді близько 22:00 російська армія вдарила дроном у цивільне авто, яке перебувало у русі. На момент удару в автівці знаходився чоловік. Про […]

Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію. Які […]