На Svidok.org вже зареєстровані понад 4 000 українців та українок, які діляться своїми спогадами про пережите. Зокрема, серед підписників – жителі Донецької області.
“Торецьк – місто Бахмутського району, Донецької області. росія вже раз окупувала місто, проплативши проросійські мітинги. Збройні Сили звільнили місто. І ось, минуло менше 10 років, росія знову намагається захопити місто. Але цього разу знищуючи його так само, як і десяток інших міст України… Торецьк кожного дня, кожної години, кожної хвилини під обстрілом авіації, танків, РСЗВ та мінометів. Як і більшість прифронтових міст України. росії байдуже, що обстрілювати (лікарню, житловий будинок, дитячий садок, школу). Вони хочуть смерті українців байдуже якої національності (тобто під час обстрілів вони можуть вбити навіть тих, хто їх чекає)”, – ділиться користувач Svidok.org.
Що таке Svidok.org?
Svidok.org – надійна та безпечна платформа, де українці можуть анонімно описувати свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це можуть бути нотатки про те, як людина пережила обстріли, стала свідком руйнування інфраструктури, отримала поранення, пережила окупацію, або ж про вимушену евакуацію, волонтерство, адаптацію до життя без електроенергії, чи просто роздуми і творчість, натхненну війною.
“Повномасштабна війна змінила життя кожного з нас, і якщо це зітреться з пам’яті нації, у майбутньому є ризик, що історія знову повториться. Одна з наших цілей – зберегти спогади кожного українця у надійному місці, на платформі, яка на відміну від соцмереж, понесе ці історії не лише по світу, а й до наступних поколінь”, – розповідає директорка з контенту і комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.
Як розповісти історію?
Щоб зберегти своє свідчення, потрібно зареєструватись на Svidok.org або ж скористатись телеграм-ботом – @SvidokNoteBot. Робіть власні дописи, до яких можна додавати фото та відео.
Читайте також:
- “Так гарно, як вдома, не буде ніде”: бахмутянка Каріна Тренбач поділилась історією життя в Гадячі
- “Мені хотілося, щоб хоча б мої діти побачили відбудовану Донеччину”: відеосюжет з донеччанкою
- Дівчина із Забахмутки: як бахмутянка запустила бренд у столиці
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!