
З 1 червня в росії закривають пункти тимчасового розміщення біженців з України. Щоб люди могли і надалі перебувати там, до російської влади мають звернутися “посадовці днр” з проханням вирішити питання надання житла людям. Втім окупаційна влада не бажає вирішувати цю проблему.
Про це йдеться в росджерелах.
Пункти для біженців у росії
У російських джерелах з’явилась інформація про закриття пунктів тимчасового розміщення біженців. Тут мешкали люди, які самостійно виїхали чи були евакуйовані російськими військовими. Такі пункти працюють на тимчасово окупованих територіях і в росії.
Точного списку ПВР, які закриють з 1 червня, немає. Офіційні джерела рф їх не публікують. Однак, про це розповідають самі мешканці цих пунктів. Ймовірно, людей про це вже попередили.

Вирішити цю проблему має так “влада днр”. Окупаційні посадовці мають звернутися в федеральний центр, щоб вирішити питання з орендою житла, або до “регіонів-шефів”. Втім, вирішувати це питання в “днр” не поспішають.

Нагадаємо, що днями окупаційна влада “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, Авдіївку, Вугледар. Деякі квартали хочуть законсервувати і перетворити на “місця пам’яті про наслідки бойових дій”. Де житимуть мешканці зруйнованих районів, і що буде з тими, хто втратив домівки, окупанти не кажуть.
Скільки можна жити в тимчасовому житлі в Україні
Люди, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть отримати різноманітну допомогу. Всім, хто потребує прихистку, надають тимчасове житло, в якому можна мешкати скільки потрібно.
У квітні 2024 року Уряд вніс зміни до Порядку формування фондів житла, завдяки чому урегулював питання щодо недопущення виселення вразливих категорій ВПО із тимчасового житла. Мешкати в тимчасових прихистках родини переселенців можуть до кінця воєнного стану і протягом шести місяців після його скасовування. Виселити їх ніхто не має права.
Також у різних областях України працюють центри підтримки ВПО. Раніше редакція розповідала, як працюють центри підтримки ВПО з Селидового та осередки підтримки ВПО з Бахмута.
Читайте також:
- Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд
- Жителі Бахмута, які виїхали до “днр” і “лнр”, скаржаться на те, що у них не приймають документи
- Невиконані обіцянки про відбудову і мародерство: як насправді живе окупована Авдіївка
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!