Юні бахмутяни взяли участь у мистецько-освітньому таборі в Карпатах

Валентина Твердохліб 14:41, 10 Вересня 2024
Учасники мистецько-освітнього табору в Карпатах / фото надане організаторами

У Карпатах відбувся другий мистецько-освітній табір для молоді з Донеччини NYCamp. Він є однією з ініціатив Нью-Йоркського літературного фестивалю, заснованого письменницею Вікторією Амеліною.

Як пройшов NYCamp у Карпатах

Мистецько-освітній табір NYCamp зібрав переможців та номінантів конкурсу есеїв від Нью-Йоркського літературного фестивалю (НЛФ) із фокусною темою “Деокупація майбутнього”. Усього на конкурс надійшло понад 50 текстів. Серед їхніх авторів журі відібрало понад 20 найкращих.

Переможці і номінанти конкурсу есеїв / фото надане організаторами

Конкурс есеїв для учнів 9-11 класів заснувала письменниця Вікторія Амеліна на першому Нью-Йоркському літературному фестивалі восени 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення, у 2023 році Вікторія хотіла зібрати підлітків та молодь Нью-Йорка на таборі в Карпатах. Та письменниця загинула від російського обстрілу Краматорська за місяць до запланованої подорожі з нью-йоркцями.

“Фокус-тема цьогорічного конкурсу есеїв  — “Деокупаця майбутнього”  — це гасло другого НЛФ, яке придумала Віка. Фестиваль був запланований на осінь 2022 року і через повномасштану війну, зрозуміло, не відбувся. Ми хотіли, щоб над цією темою натомість поміркували підлітки у своїх текстах. Крім цього, конкурс есеїв також розширили, згідно із задумом Віки. Перший конкурс стосувався тільки шкіл Нью-Йорка, але вже тоді були й інші заклади, які зверталися до неї з питаннями, чи зможуть взяти участь згодом. Тому до участі в конкурсі у 2024 році ми запросили учнів усіх шкіл Бахмутського району”,  — розповідає співорганізаторка конкурсу Христина Шевченко.

Учасники NYCamp / фото надане організаторами

На NYCamp приїхали підлітки з Нью-Йорка, Бахмута, Званівки, Торецька, Світлодарська та Соледара. Для них проводили лекції і майстер-класи з письменницької та акторської майстерності, музики, художньої терапії. Створені на майстер-класах малюнки учасники змогли перенести на авторські футболки і забрати з собою після завершення табору.

Діти зі своїми малюнками / фото надане організаторами

“Як і минулого року, на таборі були учасники з одного міста чи школи, які побачилися вживу уперше за весь час повномасштабного вторгнення. Для нас найважливіше на таких заходах — створити простір довіри та взаємопідтримки, дати підліткам можливість відчути себе ніби удома завдяки людям, з якими вони проводять ці кілька днів у горах. Лектори NYCamp завжди представляють дуже різні творчі професії, щоб учасники могли дізнатися максимум корисного для себе, мали можливість менторської підтримки і просто могли запитати у лекторів будь-що, що їх цікавить”,  — підсумовує співорганізаторка Оля Русіна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Валентина Твердохліб 09:45, 9 Жовтня 2024
Загарбники, штурми
106-та гвардійська дивізія ПДВ рф підтримує штурми на фронті / скриншот

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.

Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 9 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Ситуація на Покровському напрямку на 9 жовтня

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія захопила Цукурине. Росіяни відтіснили українські війська від птахофабрики у східному Цукуриному та захопили решту поселення.

Мапа DeepState / скриншот

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, найбільша концентрація ворожих атак на Покровському напрямку фіксується поблизу Селидового та Лисівки. 

Штурми біля Курахового: деталі

Аналітики DeepState повідомляють, що на Курахівському напрямку окупанти зосередилися на штурмах в сторону Острівського. Їхня мета — вийти до Курахового вздовж річки Вовча. Також можливі спроби прорватися північніше, щоб обійти Курахове зі сторони Курахівського водосховища в напрямку Іллінки та Бересток.

Мапа DeepState / скриншот

Окрім цього, окупанти атакують механізованими колонами через Гостре, в більшості випадків північніше вздовж залізниці. Паралельно з цим піхота закріпилася і продовжує накопичуватися в тюрмі західніше від Гострого. 

Продовжуються також постійні спроби прориватися в Максимільянівку, але тут росіяни не мають успіхів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Валентина Твердохліб 18:10, 8 Жовтня 2024
журналістики
Школа громадянської журналістики / фото “Східний Варіант”

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території.

Про це повідомляє медіа “Східний Варіант”.

Школа громадянської журналістики: як взяти участь

У межах Школи громадянської журналістики проведуть чотири онлайн-тренінгів. Вони відбудуться у жовтні-листопаді. Школа має закритий формат, тому за потреби можлива анонімна участь.

Тренінги мають на меті надати розуміння українцям та українкам, як безпечно та ефективно розповідати про реальність на окупованих територіях, обмінюватися інформацією або шукати її.

У межах школи лектори поділяться досвідом: 

  • як коректно висвітлювати тему тимчасово окупованих територій у своїх текстах?
  • як безпечно обмінюватися інформацією?
  • як шукати та перевіряти новини з окупованих або прифронтових територій України?
  • як безпечно підтримувати зв’язок з українцями та українками на ТОТ?

“Східний Варіант” активно висвітлює життя ТОТ сходу України, зокрема інформаційно допомагає українцям та українкам, які звертаються на “гарячу лінію” медіа. Команда поділиться своїм досвідом з людьми, які зацікавлені у тому, аби розкривати правду світові про життя в російській окупації.

Для кого ця школа:

  • для людей, які виїхали з ТОТ або з прифронтових територій і хочуть безпечно висвітлювати тему війни чи окупації;
  • для тих, хто живе на ТОТ і прагне безпечно передавати інформацію про реалії російської окупації; 
  • для всіх, хто прагне писати та працювати з темою тимчасово окупованих територій у своїх матеріалах.

Пройти навчання в межах Школи громадянської журналістики можна, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Заявки прийматимуть до 20 жовтня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загарбники

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]

журналістики

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території. Про це […]

школах

Нова шкільна програма “Захист України”: чи працює вона в бахмутських школах

З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати […]

Жінки чи чоловіки: хто переважає у керівництві Бахмутською міськрадою (Аналіз)

Редакція проаналізувала склад управлінь міськради міста Бахмут, комунальних підприємств та саму міськраду на дотримання щодо представленості чоловіків та жінок. Ділимося результатами з вами та пояснюємо, […]

виставка

“Безстидниці”: мисткиня з Бахмута анонсувала виставку в Києві

Мисткиня з Бахмута Машика Вишедська відкриє в Києві персональну виставку “Безстидниці”. На ній будуть представлені близько 300 робіт. Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила Машика […]