“Є райони, куди ми вже не можемо прорватися”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:56, 9 Вересня 2024
Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.

Яка зараз ситуація в місті, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: ситуація в місті на 9 вересня

За інформацією Сергія Чауса, наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли у громаді не припиняються.

“У місті щоденні, я би навіть сказав щогодинні обстріли. Від них потерпає вся територія громади, наразі немає якихось районів, куди б не прилітало. На даний момент ворог використовує фактично весь свій арсенал — від авіації до мінометів і гармат”, — каже Сергій Чаус.

Попри важку ситуацію, місцева влада намагається регулярно надавати допомогу людям, які тут лишаються. Та все ж є райони, куди доїхати просто неможливо.

“Базові потреби мешканців закриті. У місті частково є водопостачання: в деякі мікрорайони вода подається погодинно, також працює скважина. Людям роздають і гуманітарну допомогу. Складніша ситуація лише з медикаментами і медичними послугами. Також у нас є деякі райони, де дуже складно, і туди ми вже прорватися не можемо. Робота ворожих дронів не дозволяє цього зробити. Але давайте відверто — ми попереджали людей, що може прийти момент, коли вже ніхто не зможе до них доїхати і надати допомогу. Ми з самого початку повномасштабного вторгнення закликаємо до евакуації. Але багато людей так і не зробили для себе висновків. Згодом вони кричать про допомогу, і ми вже вимушені ризикувати своїм життям, щоб допомогти їм, якщо є така можливість. Але я наголошую: допомога в будь-який момент може зупинитися, адже передбачити подальшу ситуацію ніхто не може. Єдиний шлях порятунку — евакуація”, — зауважує начальник Часовоярської міської військової адміністрації.

Часів Яр: евакуація

На сьогодні у Часовому Яру лишаються близько 490 осіб. Нагадаємо, що 28 серпня в місті проживали 502 людини. Тобто, за майже 2 тижні з міста виїхали лише трохи більше десятка людей.

“Я би не робив висновки про те, чи активно люди виїжджають, адже зараз це поняття відносне. Іноді тиждень може минути без єдиної евакуації, а потім люди самостійно, або телефонуючи до нас, їдуть невеличким потоком. Це може бути 2, 3, 5 осіб. Наприклад, сьогодні самостійно виїхали 3 особи. На цей тиждень у нас також запланована евакуація, і, дай Боже, вона буде не одна”, — каже Сергій Чаус.

За словами посадовця, в Часовому Яру є люди, які категорично проти евакуації. Та точно сказати їхню кількість Сергій Чаус не береться, адже ситуація змінюється, як і рішення людей.

“Є люди, які кажуть: “Я буду до останнього тут, це мій дім, і я його не покину”. Але ж завтра цього будинку може не стати, і триматися вже буде ні за що. На жаль, і я, і мої колеги не раз бачили подібні ситуації. Люди казали: “Я ніколи звідси не виїду”, а потім через певний час прильот і все — ні будинку, ні речей. І тоді все одно доводиться виїжджати, але без нічого, дай Боже, аби з документами”, — каже Сергій Чаус.

Очільник міста вкотре закликає людей до евакуації. Допомогти в цьому їм може місцева влада. Евакуація для мешканців Донеччини повністю безоплатна.

“Є кілька варіантів, як лишити заявку на евакуацію. Перший варіант — це звернення на Часовоярську гарячу лінію, яка працює з початку повномасштабного вторгнення. Другий варіант — подзвонити на єдиний номер евакуації від Донецької ОВА. У разі отримання на цей номер інформації про мешканців Часового Яру, її моментально передають нам, і ми на неї оперативно реагуємо. І останній варіант — для людей, які не мають зв’язку. Вони можуть передати інформацію про бажання виїхати в пункт незламності, через пункти підзарядки чи пункти видачі гуманітарної допомоги”, — каже Сергій Чаус.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни вивезли в Шахтарськ чотирьох мешканців Бахмутського району

Валентина Твердохліб 17:50, 23 Жовтня 2024
вивезли
Окупанти вивезли мирних жителів / фото росджерела

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Днями вони вивезли людей з населених пунктів Бахмутського району.

Про це повідомляють росіяни на своїх пропагандистських каналах.

Росіяни вивезли людей у Шахтарськ

Чотирьох мешканців Бахмутського району росіяни вивезли в окупований Шахтарськ. Звідки ці люди не повідомляється. Окупанти кажуть, що вони або з Часового Яру, або з Сіверська. Всі вони прибули в Шахтарськ 16 жовтня.

На своїх ресурсах окупанти поділилися даними “евакуйованих”. Серед них:

  • Бородич Наталія Владленівна, 1961 рік народження;
  • Кучеренко Микола Прокопійович, 1960 рік народження;
  • Лукін Олег Сергійович, 1973 року народження;
  • Лукін Сергій Миколайович, 1951 рік народження.
Дані “евакуйованих” / таблиця з росджерел

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів

Валентина Твердохліб 16:40, 23 Жовтня 2024
Концепція житла для переселенців
Концепція житла для ВПО / фото KYB Architects

Міська влада Бахмута спільно з компанією “Метінвест” розробила проєкт, що передбачає будівництво житла для ВПО з Бахмута. Презентують його у Варшаві під час виставки-конференції ReBuild Ukraine.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила начальниця Управління муніципального розвитку Бахмутської міськради Наталя Отюніна.

Житло для ВПО з Бахмута: проєкт

13-14 листопада у Варшаві відбудеться виставка-конференція ReBuild Ukraine, присвячена темі відбудови України. На заході буде присутня і делегація з Бахмута. Головна мета участі громади — презентувати проєкт будівництва житла для переселенців-бахмутян.

“Минулого року ми також брали участь у даній виставці і завдяки цьому в нас з’явилися певні напрацювання по проєкту “Сталева мрія Бахмут”. Також це сприяло тому, що проєктний офіс “Метінвесту” додатково і безоплатно розробив для нас концепцію будівництва житла на територіях інших громад. Саме з цим проєктом ми будемо їхати на виставку. Наша мета — зацікавити в ньому громади України, представники яких будуть брати участь у виставці, а також знайти донорські організації, які можуть допомогти реалізувати проєкт”, — розповідає Наталя Отюніна.

Новий проєкт полягає в забезпеченні житлом переселенців із соціально незахищених верств населення.

“Цей проєкт також має назву “Сталева мрія”, оскільки будівництво планується зі сталевих конструкцій. Його концепція полягає в тому, щоб збудувати житло на територіях інших громад, де проживають бахмутяни. І щоб якомога швидше найбільш соціально незахищені з них могли отримати житло на якийсь час”, — розповідає посадовиця.

У яких саме громадах буде реалізовано проєкт ще не визначено.

“Поки що перемовини тривають. Протягом цього року очільник нашої громади мав багато зустрічей і з бахмутянами, і з керівниками інших громад, щоб розказати їм про долю Бахмута. Поки що перелік громад, у яких можна буде реалізувати проєкт, у розробці, ми в пошуках”, — зазначає Наталя Отюніна.

Виставка-конференція ReBuild Ukraine триватиме два дні. За цей час делегація з Бахмута матиме можливість розповісти про новий проєкт громадам України і міжнародним компаніям. У такий спосіб намагатимуться знайти інвесторів, які б могли профінансувати реалізацію ініціативи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вивезли

Росіяни вивезли в Шахтарськ чотирьох мешканців Бахмутського району

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Днями вони вивезли людей з населених пунктів Бахмутського району. Про це повідомляють росіяни на своїх […]

Концепція житла для переселенців

Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів

Міська влада Бахмута спільно з компанією “Метінвест” розробила проєкт, що передбачає будівництво житла для ВПО з Бахмута. Презентують його у Варшаві під час виставки-конференції ReBuild […]

Бензин, ремонт автівок та адвокатські послуги: що купували для Званівки за останні місяці

Що купує керівництво села Званівка в останні місяці. Розбираємо найбільші закупівлі відомств на порталі Прозорро.  Званівка — село у Бахмутському районі, адміністративний центр Званівської об’єднаної […]

16:00, 23.10.2024 Носуля Марина

В “Дії” з’явилися нові військові облігації, присвячені Донеччині

У застосунок “Дія” додали нові військові облігації, які назвали в честь двох міст Донеччини — Дебальцеве та Авдіївка. Вони вже доступні для купівлі. Детальніше про […]

15:15, 23.10.2024 Скопіч Дмитро

У Краматорську встановили нові свердловини для потреб мешканців

У Краматорську пробурили і встановили дві нові свердловини. Це має вирішити проблеми з постачанням води для побутових потреб жителів міста. Про це повідомив голова Донецької […]