Які критерії для отримання виплат ВПО встановлені у 2025 році

Валентина Твердохліб 15:30, 15 Січня 2025
Допомога, соціальні виплати
Виплати для ВПО / фото Мінсоцполітики

В Україні продовжують виплачувати матеріальну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. При цьому критерії для оформлення виплат вперше і для їх продовження суттєво відрізняються.

Які критерії для отримання виплат ВПО встановлені у 2025 році, редакції “Бахмут IN.UA” розповіли у благодійному фонді “Право на захист”.

Критерії для оформлення виплат ВПО вперше

Допомогу на проживання призначають тим, хто за нею звернувся вперше, у разі якщо:

  • родина перемістилася (у тому числі повторно) з територій бойових дій чи тимчасово окупованих територій або її житло знищене чи пошкоджене до ступеня непридатного для проживання;
  • родина відповідає так званим “майновим критеріям”, зокрема не придбала житло, транспортні засоби, не здійснювала операцій на суму в понад 100 тисяч гривень.

При цьому непрацюючі працездатні члени родини повинні сприяти своїй зайнятості. Зокрема, працевлаштуватися або стати на облік у центр зайнятості. Якщо цього не зробити, виплати припинять через 3 місяці.

Загалом допомога призначається на шість місяців. Після цього її треба продовжувати.

Продовження виплат ВПО: критерії у 2025 році

Для продовження виплат після спливу перших шести місяців встановлюються специфічні правила. Держава повторно підтримує лише тих ВПО, які належать до найбільш вразливих груп:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю;
  • діти з інвалідністю або важкими захворюваннями;
  • діти-сироти;
  • діти, переміщені без супроводу дорослих;
  • вагітні з 30-го тижня;
  • люди пенсійного віку, які не мають права на пенсію;
  • сімʼї з дітьми за особливих обставин із урахуванням середньомісячного сукупного доходу, зайнятості працездатних дорослих, формату навчання дітей тощо.

Цієї зими для сімей-ВПО, які раніше вже отримували виплати, допомогу продовжать автоматично на шість місяців. Додатково звертатися в органи соцзахисту не потрібно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Є випадки, коли дітей ховають у підвалах”: голова Донецької ОВА розповів про повернення дітей на небезпечні території

Валентина Твердохліб 18:00, 15 Січня 2025
дітей
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій області фіксують випадки, коли батьки повертають дітей на небезпечні території, звідки їх евакуювали раніше. Повертаючись додому, батьки нерідко переховують дітей від поліції. Подібні випадки фіксували в різних містах Донеччини.

Про це під час брифінгу повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Повернення дітей на небезпечні території

У деяких громадах Донецької області оголошена примусова евакуація дітей. Вона діє в населених пунктах, які розташовані поблизу лінії фронту і в яких йдуть бойові дії. Мета цих заходів — убезпечити життя і здоров’я дітей.

Евакуацією дітей разом з їхніми батьками чи законними представниками займаються підрозділи ДСНС і поліції. Вони вивозять родини в більш безпечні населені пункти. Втім, на Донеччині фіксують непоодинокі випадки, коли родини з дітьми повертаються на небезпечні території. Нерідко батьки ще й переховують дітей від поліції.

“Є випадки, коли діти повертаються на лінію фронту. Їх завозять батьки окремими під’їзними шляхами. Місцеві знають усі дороги, а на кожну з них поставити блокпост просто неможливо. Такі випадки фіксувалися в місті Торецьк, місті Часів Яр. У місті Курахове, на жаль, було дві дитини, коли окупант майже захопив місто. Люди не відповідають за свої дії і завозять дітей. На жаль, були й такі випадки, коли дітей ховали в підвальних приміщеннях. Коли приходили представники влади, поліції і підрозділів ДСНС, вони не могли знайти дітей, тому що вони знаходились під замками в підвальних приміщеннях. Що керує цими людьми важко зрозуміти”, — сказав Вадим Філашкін.

Вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють виїхати в більш безпечні міста.

“З кожною дорослою людиною, з кожною літньою людиною ми працюємо окремо. І це дуже важко, дуже складно переконати людей. Наприклад, зараз у місті Костянтинівка знаходиться 4 дитини, ми працюємо з їхніми батьками. Але у відповідь чуємо: “Ні, ми не поїдемо”. З міста Покровськ поки ми вивезли всіх 18 дітей, які перебували там останні кілька місяців, це було дуже складно. Мама говорить: “Так”, дитина говорить: “Так”, а батько говорить: “Ні”. І таких випадків дуже багато”, — каже голова Донецької ОВА.

На жаль, через безвідповідальність батьків на Донеччині вже неодноразово фіксували трагічні випадки. Один з останніх — загибель 14-річного хлопчика в селищі Шевченко Покровського району. Два місяці тому хлопчика разом з його родиною евакуювали за межі Донецької області, але згодом родина повернулася у рідне селище і переховувалась від поліції. 11 грудня дитина загинула внаслідок російського обстрілу.

Донецька область: контакти для евакуації

Звернення про евакуацію з Донецької області приймають на гарячих лініях: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Дружківці видаватимуть гігієнічні набори для ВПО: як зареєструватися

Валентина Твердохліб 17:00, 15 Січня 2025
набори
Видача гуманітарної допомоги / ілюстративне фото Pexels

У місті Дружківка видаватимуть допомогу для переселенців і переселенок. Вони можуть отримати гігієнічні набори.

Про це повідомляє Управління соцзахисту населення Дружківської міськради.

Дружківка, гігієнічні набори для ВПО

У місті Дружківка видаватимуть гігієнічні набори родинам ВПО. Їх надає громадська організація “Аваліст”.

На допомогу можуть розраховувати люди, які мають категорію вразливості. Приналежність до категорій вразливості має бути підтверджена відповідним документом.

Перевагу надаватимуть:

  • родинам, у складі яких є не менше трьох людей;
  • людям, які мають статус ВПО з вересня 2024 року.

Реєстрація на гігієнічні набори для ВПО

Зареєструватися на отримання допомоги можна за посиланням. Заповнення анкети не гарантує отримання набору.

Якщо ваша родина пройде попередню реєстрацію, вам зателефонують на номер, який ви вказали при реєстрації. Дату, час і місце видачі допомоги також повідомлять телефоном.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

дітей

“Є випадки, коли дітей ховають у підвалах”: голова Донецької ОВА розповів про повернення дітей на небезпечні території

У Донецькій області фіксують випадки, коли батьки повертають дітей на небезпечні території, звідки їх евакуювали раніше. Повертаючись додому, батьки нерідко переховують дітей від поліції. Подібні […]

набори

У Дружківці видаватимуть гігієнічні набори для ВПО: як зареєструватися

У місті Дружківка видаватимуть допомогу для переселенців і переселенок. Вони можуть отримати гігієнічні набори. Про це повідомляє Управління соцзахисту населення Дружківської міськради. Дружківка, гігієнічні набори […]

полонених

25 захисників повернули додому, серед них оборонці “Азовсталі”: фото

Сьогодні, 15 січня, відбувся обмін військовополоненими між Україною та рф. Додому повернулися 25 українців. Серед колишніх полонених — військові і один цивільний. Про це повідомляє […]

Рада ВПО при Бахмутській МВА: хто туди входить та що робили за 2023-2024 роки

Рада ВПО — це консультативно-дорадчий орган. Ради почали активно створювати з 2023 року. Вони об’єднують між собою внутрішньо переміщених осіб з проактивною громадянською позицією, відповідними […]

таксі

У Донецькій області працює соціальне таксі: хто і як може скористатися

У Донецькій області працює соціальне таксі. Скористатися ним можуть маломобільні люди. Ця послуга для них безоплатна і проводиться за попереднім записом. Як працює соціальне таксі […]