Які документи потрібні для виїзду з України на авто

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:17, 19 Вересня 2024
Виїзд за кордон на авто / фото ілюстративне

Плануючи поїздку, завжди перевіряйте оновлення щодо умов перетину, адже вони можуть змінюватися залежно від поточної ситуації, зокрема під час воєнного стану або через нові законодавчі зміни. Поїздка на власному авто через кордон вимагає дотримання певних правил та підготовки документів.

Які документи потрібні для виїзду з України на авто

Для виїзду з України на автомобілі, водіям необхідно мати певний пакет документів, що забезпечить безпроблемний перетин території та дотримання міжнародних правил дорожнього руху.

Основні документи для водія:

  • посвідчення водія. Національне водійське посвідчення, яке відповідає міжнародним стандартам, або міжнародне посвідчення водія (МПВ). Хоча національне посвідчення визнане в більшості країн, деякі держави вимагають МПВ, яке можна оформити в Україні;
  • документи військового обліку. Для чоловіків віком від 18 до 60 років важливо мати підтвердження про військовий облік або дозвіл на виїзд, якщо це стосується їхньої ситуації під час воєнного стану​.

Документи на автомобіль:

  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). Цей документ підтверджує право власності на автомобіль і є обов’язковим для перетину кордону​;
  • розпізнавальний знак UA. Наклейка UA на автомобілі не є обов’язковою, якщо цей символ уже вказаний на державних номерних знаках​;
  • номерний знак. Автомобіль має бути обладнаний стандартними державними номерами з латинськими літерами, іменні номери діють тільки в Україні​.

Обов’язковим для виїзду за кордон є поліс міжнародного страхування “Зелена карта”. Цей поліс покриває відповідальність водія у випадку ДТП за кордоном і діє у 46 країнах. Він працює так само, як українська автоцивілка, але за межами країни​. Ви можете оформити його онлайн за посиланням — https://easypay.ua/ua/catalog/avto-insurance/zelena-kartka, що дозволить зекономити час і уникнути затримок на кордоні.

Посвідчення водія – один з найнеобхідніших документів для виїзду за кордон на авто / фото ілюстративне

Якщо автомобіль не належить вам, необхідно мати нотаріально завірену довіреність з правом виїзду за кордон або тимчасовий реєстраційний талон на ваше ім’я​.

Перед виїздом важливо перевірити вимоги країни призначення щодо водійських документів, таких як необхідність перекладу водійського посвідчення на місцеву мову або отримання спеціальних дозволів. Наприклад, для в’їзду в Польщу потрібен паперовий варіант “Зеленої картки”, електронний варіант не приймається​. Також майте на увазі, що перебування автомобіля з українськими номерами в країнах ЄС обмежене шістьма місяцями, після чого потрібно або вивезти автомобіль, або зареєструвати його на місці.

Чи можна виїхати на авто з індивідуальними номерами за кордон

Власники автомобілів з індивідуальними номерними знаками можуть зіткнутися з певними обмеженнями при перетині межі країни. Хоча в Україні такі номери є повністю легальними та визнаються на внутрішніх дорогах, виїзд за територію держави на авто з індивідуальними номерами заборонений.

Згідно з чинним законодавством, для перетину державного кордону автомобіль повинен мати офіційний державний номерний знак стандартного зразка. Це правило діє через те, що індивідуальні номери можуть не відповідати міжнародним вимогам і не визнаються в інших країнах​.

Автовласникам з індивідуальними номерами рекомендується перед поїздкою за кордон тимчасово замінити їх на стандартні державні номери. Це можна зробити через сервісні центри МВС, що дозволить уникнути можливих труднощів під час перетину кордону.

Перетин кордону на авто: що перевіряють прикордонники крім документі

Прикордоники перевірятимуть документи для підтвердження особи / фото ілюстративне

Перетин кордону на авто є важливою процедурою, що потребує ретельної підготовки з боку водія. Окрім стандартної перевірки документів, прикордонники можуть звертати увагу на низку інших аспектів, щоб переконатися в безпеці транспортного засобу та відповідності міжнародним вимогам.

Прикордонники обов’язково перевіряють основні документи водія:

  • закордонний паспорт — для підтвердження особи.
  • технічний паспорт на автомобіль — для перевірки реєстрації транспортного засобу.
  • водійське посвідчення — для підтвердження права керування.
  • зелена карта (міжнародне автострахування) — це обов’язковий поліс, що діє на т Зелена карта підтверджує, що автомобіль застрахований відповідно до місцевих законів. За відсутності цієї страховки виїзд за межі держави на автомобілі може бути заборонений​.

Окрім документів, прикордонники можуть перевіряти технічний стан авто. Важливо, щоб транспортний засіб був укомплектований за європейськими стандартами:

  • аптечка — повинна відповідати європейським нормам. Важливо перевірити термін придатності медикаментів та їх повноту.
  • знак аварійної зупинки — трикутник, який використовується у разі поломки авто або аварії.
  • вогнегасник та запасне колесо — обов’язкові для всіх транспортних засобів, що виїжджають за територію.
  • реєстраційний знак (UA) — розпізнавальний знак країни походження авто, який має бути розміщений на автомобілі відповідно до міжнародних стандартів​.

Якщо автомобіль перебуває в кредиті або лізингу, потрібен дозвіл від кредитора чи лізингової компанії на його вивезення за територію держави. Це питання часто викликає додаткові перевірки на митниці. Також при поїздці з дітьми можуть виникнути додаткові вимоги, наприклад, наявність документів, що підтверджують згоду другого з батьків на виїзд дитини​. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете з легкістю перетнути кордон і насолоджуватися безпечною поїздкою.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яку зарплату отримує влада Бахмута у 2024 році: огляд

Марія Носуля Носуля Марина 17:00, 11 Вересня 2024
Ілюстрація / Бахмут IN.UA

Які зарплати у керівників старостинських округів Іванівського, Опитного, Покровського, Зайцевого, Клинового? Розповідаємо, скільки заробітної плати отримали в евакуації посадовці Бахмута за пів року 2024. Інформацію Бахмут IN.UA надали у відповідь на запит.  

Керівництво Бахмутської військової адміністрації

За період січень-червень 2024 року начальник ВА Бахмута Олексій Рева отримав 691 793 гривень. 

Заробітна плата керівництва Бахмута / скриншот 

Найбільше очільник Бахмута отримав у травні 2024 — 189 024 гривень. 

 Бахмут IN.UA писали про виплати керівництву міста за час повномасштабної війни. 

 У 2022  зарплатня Олексія Реви виглядала наступним чином:

  • Січень — 0, 00 гривень;
  • Лютий — 0, 00 гривень;
  • Березень — 0, 00 гривень;
  • Квітень — 0, 00 гривень;
  • Травень — 0, 00 гривень;
  • Червень — 0, 00 гривень;
  • Липень — 76615, 24 гривень;
  • Серпень — 84680, 00 гривень;
  • Вересень — 96020, 00 гривень;
  • Жовтень —  96020, 00 гривень;
  • Листопад — 0, 00 гривень;
  • Грудень — 205709, 34 гривень.

Загалом за 2022 рік мер отримав понад 500 тисяч гривень зарплати.

З січня по жовтень 2023 року Олексій Рева отримав понад 1 мільйон гривень.

Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 отримав 666 691 гривень заробітної платні, заступник Сергій Родін — 288 096 гривень, секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — 700 299 гривень:

Заробітна плата секретаря та заступника начальника МВА / скриншот

Оплата посадовців складається з окладу та надбавок, а саме: премії, високі досягнення у праці, ранг, оздоровлення, матеріальна допомога на розв’язання соціально-побутових питань, відрядження, невикористані відпустки.

Старости округів територіальної громади

З січня по червень 2024 року старости сіл Бахмутської громади отримали: 

  • Данько Олена, село Іванівське, — 373 463 гривень; 
  • Костюченкова Олена, староста Опитного — 351 293 гривень;
  • Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 475 441 гривень;
  • Федоренко Павло, село Покровське, — 383 570 гривень; 
  • Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 383 522 гривень. 
Заробітна плата старост Бахмутської громади / скриншоти
Старостинські округи Бахмута: зарплата / скриншот

Крім окладу посадовці отримали щомісячні премії, надбавки за досягнення, а також періодичні відрядження, одноразову матеріальну допомогу на розв’язання соціально-побутових питань у більш як 50 тисяч гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто такий денис пушилін: досьє на ватажка “днр”

Валентина Твердохліб 14:30, 6 Вересня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Пушилін регулярно фігурує в новинах окупаційної влади, це другий ватажок терористичного угрупування так званої “донецької народної республіки”. Як денис пушилін опинився на цій “посаді” та звідки він родом?

Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта

Денис пушилін: зв’язок з Україною

Денис пушилін народився 9 травня 1981 року у Макіївці Донецької області. З 2014 року рідне місто колаборанта є окуповане російськими військами.

Пушилін закінчив Макіївський міський ліцей, пробував навчатися у Донбаській національній академії будівництва і архітектури на факультеті економіки, маркетингу і менеджменту, але не завершив навчання. Після ліцею денис пушилін служив у рядах Нацгвардії України у Криму.

У 2013 році денис пушилін очолив новостворену політичну партію “Ми маємо мету” (скорочено — “МММ”). Від цієї політичної сили балотувався у Верховну Раду на 94-му окрузі в Київській області. За результатами виборів на округу зайняв 19 місце, отримавши 0,08% голосів. У заяві про реєстрацію партії “МММ” метою її діяльності було “сприяння зміцненню і відродженню України, як незалежної, правової, демократичної, суверенної і сучасної держави”.

Партія “МММ”, денис пушилін крайній справа / фото соцмережі

Денис пушилін: кар’єра “днр”

5 квітня 2014 року пушилін став заступником так званого “народного губернатора” Донецької області павла губарєва, після чого очолив мітинг жителів Донецька. 7 квітня було проголошено створення “днр”, а пушилін став співголовою тимчасового уряду. 15 травня 2014 року став головою “верховної ради днр”, що на той момент було найвищою посадою в так званій республіці.

9 листопада 2014 року тодішній голова “днр” олександр захарченко призначив пушиліна постійним повноважним представником республіки на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.

пушилін і захарченко
денис пушилін і тодішній голова днр олександр захарченко / фото росджерела

Денис пушилін: голова “днр” і політична кар’єра в росії

31 серпня 2018 року в Донецьку вбили олександра захарченка і тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр було оголошено його заступника дмитра трапезникова. Однак 6 вересня виконуючий обов’язки генерального прокурора днр андрій співак оголосив це рішення незаконним. Він відправив звернення до пушиліна і поклав на народну раду днр обов’язок призначити нового очільника так званої “республіки”, новий склад ради міністрів і центральної виборчої комісії.

7 вересня депутати народної ради днр призначили пушиліна тимчасовим виконувачем обов’язків голови днр до виборів, що були призначені на 11 листопада 2018 року. 20 листопада 2018 року денис пушилін, набравши 60,85% голосів на “виборах”, офіційно став головою “днр”.

Наприкінці 2021 року пушилін почав ще й політичну кар’єру у росії — став членом партії “єдіная росія” і урочисто отримав партійний квиток від дмитра медведєва.

пушилін на з’їзді партії “єдіная росія” / фото росджерела

Денис пушилін: створення приводів до повномасштабної війни

На початку 2022 року пушилін заявив про “загрозу загострення військово-політичного конфлікту з Україною”. А вже 18 лютого був розіграний масштабний спектакль. Ватажок “днр” заявив, що “ситуація йде до війни і українські війська можуть почати вторгнення в будь який момент”. У той же день в Донецьку увімкнули сирени і пушилін оголосив про евакуацію з днр до росії. При цьому евакуюватися чоловікам віком від 18 до 55 років не дозволили, їх не випускали за межі ордло.

Тоді ж, зважаючи на загострення ситуації, Україна запропонувала провести позачергове засідання Тристоронньої контактної групи. Та представники окупаційних адміністрацій відмовились від зустрічі.

21 лютого 2022 року пушилін поїхав у москву, де підписав з путіним договір про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між росією і днр. Після підписання документа він заявив, що “кордони днр мають бути в межах Донецької області України”.

денис пушилін на прийомі в путіна / фото росджерела

Денис пушилін: санкції і воєнні злочини

29 квітня 2014 року дениса пушиліна включили до списку осіб, щодо яких введено санкції — заборону на в’їзд та заморожування активів до ЄС. 12 травня його включили до списку санкцій Канади, 20 червня — до списку санкцій США. Також він включений до списків санкцій Австралії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Норвегії, Японії і Нової Зеландії.

У травні 2014 року пушиліна оголосили в розшук за скоєння дій з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади.

За даними організації Human Rights Watch, яка займається моніторингом і розслідуванням порушень прав людини, пушилін може бути причетний до скоєння військових злочинів у ході боїв та блокади Маріуполя. Зокрема, до перешкоди гуманітарної допомоги і евакуації та злочинів проти людства.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Можливості економічного розвитку в Бахмуті: огляд потенційних секторів для інвестицій та зростання

Економічний розвиток регіонів, таких як Бахмут, є ключовим фактором для забезпечення стабільності та підвищення рівня життя місцевих жителів. Завдяки залученню інвестицій у різні сектори, такі […]

09:25, 07.10.2024 Скопіч Дмитро

Висота досягнень: Чому DJI Mavic 3 змінює правила гри в аерозйомці

Квадрокоптер DJI Mavic 3 — це останнє слово в технологіях безпілотних літальних апаратів, яке встановлює нові стандарти для аерофотозйомки та відеозйомки. Цей дрон, випущений компанією […]

10:44, 04.10.2024 Скопіч Дмитро

Типи франшиз

Франчайзинг став однією з найпопулярніших бізнес-моделей у світі, даючи змогу підприємцям масштабувати свою діяльність із мінімальними ризиками. Щоб побудувати успішну франчайзингову мережу, важливо розуміти різновиди […]

16:55, 01.10.2024 Скопіч Дмитро

Що потрібно знати перед тим, як купити шолом для велосипеда або мото?

Захисної екіпіровки багато, але тієї, що відповідають вашим очікуванням і вимогам, напевно значно менше. Вибір шолома – завдання непросте і дуже делікатне, враховуючи, що це […]

Як обрати надійний банк в Україні та закордоном?

Фінансові новини України та світу зручно переглядати на платформі Rates.fm. Цей агрегатор курсів валют та медіа про фінанси допомагає не тільки відслідковувати вигідний курс для […]