Військовослужбовці, які наразі перебувають на службі, мають право на дострокове звільнення зі служби за певними обставинами. Сімейні — одні з таких.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як військовому звільнитися з військової служби за сімейними обставинами та які документи для цього потрібні.
Сімейні обставини для звільнення з військової служби
Сімейні обставини — це особлива причина для дострокового звільнення з військової служби. Вона регламентується законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”, а саме статтею №26. В ній вказано, що військові мають право на дострокове звільнення за хоча б однією з наступних сімейних обставин:
- військовослужбовець має постійно доглядати за хворою дружиною, власними батьками чи батьками дружини, дитиною;
- наявність на утриманні трьох неповнолітніх дітей;
- самостійне виховання неповнолітньої дитини;
- військовослужбовець виховує 3 чи більше неповнолітніх дітей;
- жінка-військовослужбовиця є вагітною;
- жінка-військовослужбовиця перебуває у відпустці для догляду за дитиною, доки вона не досягне 3-річного віку;
- військовослужбовець виховує дитину, що хворіє на онкологічні хвороби, церебральний параліч, хвороби нирок 4 ступені, тяжкі перинатальні ураження нервової системи, важкі психічні розлади, цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний);
- військовослужбовець має дружину або своїх чи батьків дружини з інвалідністю І чи ІІ групи й було визнано необхідність здійснення опіки над людиною з інвалідністю;
- військовослужбовець має постійно доглядати за людиною з інвалідністю І чи ІІ групи, якщо більше немає кому за нею доглядати.
Звільнитися можна на будь-якому етапі несення військової служби. Для цього потрібно написати спеціальний рапорт і подати його командиру військової частини.
Які документи потрібні для звільнення зі служби за сімейними обставинами
Перелік документів для звільнення з військової служби за сімейними обставинами може відрізнятися в кожному окремому випадку. Наприклад, у разі перебування на утриманні у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, необхідно надати нотаріально завірені:
- копії свідоцтва про народження дітей із зазначенням батьківства (материнства) особи;
- один з підтверджуючих документів, зокрема, довідку про наявність або відсутність заборгованості зі сплати аліментів чи копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матірʼю (батьком) дітей.
Якщо військовий обрав у категорію сімейних обставин догляд за батьками з інвалідністю І або ІІ групи будуть необхідні:
- копія довідки про призначення групи інвалідності;
- посвідчення особи з інвалідністю відповідної групи (номер, серія, ким і коли виданий);
- копія документа, що посвідчує особу (паспорт чи інший документ);
- копія документа, що підтверджує родинні зв’язки між батьками та військовослужбовцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, паспорт військовослужбовця, його дружини чи батьків, військовий квиток).
Виховання дітей з особливими потребами — це також гарна причина для звільнення за сімейними обставинами. Для військовослужбовців, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитиною, яка потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, необхідні:
- копія свідоцтва про народження дитини із зазначенням материнства;
- копія медичного висновку про потребу дитини у домашньому догляді, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку.
Читайте також:
- Скільки має отримувати військовий, який проходить службу в тилу
- Які документи потрібні військовому для призначення пенсії: список
- ВЛК та комісії у лікарнях: як встановлюватимуть інвалідність військовим з 1 січня 2025
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!