Як зберігати внутрішню стійкість під час війни: поради бахмутського психолога 

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 10 Травня 2024
Психологічна підтримка / фото ілюстративне

Психолог Андрій Кузнєцов розповів про те, як зберігати психологічну стійкість серед постійних викликів і тривоги війни. Його рекомендації допоможуть бахмутянам знайти баланс між надією та конкретними діями для покращення емоційного стану.

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала основні поради психолога.

Як покращити самопочуття під час війни

Головним наративом для бахмутян у 2023 році стало повернення додому та отримання компенсацій за зруйновані оселі. Люди покладалися на швидкі успіхи в контрнаступі, що давало їм надію та зменшувало тривогу.

Однак з часом, коли очікування не справджувалися, люди впадали у відчай. Потім з’являвся новий інформаційний привід, і надія поверталася. Такі емоційні гойдалки лише виснажували бахмутян.

Ключі до стійкості 

Психолог Кузнєцов радить зосереджуватися на тому, що можна зробити вже зараз для покращення свого становища. Це допоможе знизити стрес і реалістичніше планувати майбутнє. Важливо також збалансувати надію з конкретними діями для формування стійкості.

“У таких емоційних гойдалках люди тільки більше виснажували себе.  Ніхто не може заборонити людині надіятись і вірити у краще майбутнє, перемогу і повернення додому. Але, якщо ці думки залишаються лише думками, то вони з часом перетворюються на переконання, що все станеться само собою і не потрібно докладати власних зусиль”, – пояснює фахівець.. 

Водночас  однією зі складових стійкості, тобто здатності відновлюватися і протистояти труднощам, і є вміння бачити реальність та нові виклики, концентруючись на цьому, що зараз можна зробити, щоб покращити своє становище. Звісно, спираючись на власний досвід та ресурси, які є поруч.

Тому важливо робити те, на що зараз можете вплинути, завдяки цьому ви покращуєте свій емоційний стан, знижуєте рівень стресу і більш реалістично плануєте майбутнє. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зміняться ціни на пальне в Україні у 2025 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 2 Січня 2025
Заправка пального / фото ілюстративне, Getty

Ціна на пальне у 2025 році — це питання, яке дуже турбує водіїв. Її підвищення може призвести до збільшення витрат на обслуговування автомобілю.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що варто чекати з цінами на пальне у 2025 році.

Ціни на пальне в Україні

Згідно з даними Консалтингової групи “А-95”, станом на 30 грудня 2024 року, літр бензину А-95 коштував близько 55,54 гривні, а дизелю — 52,66 гривні. Для порівняння, на початку 2024 року середня вартість бензину А-95 становила 51,42 гривні за літр, дизельного пального – 51,44 гривні за літр.

Ціна на пальне у 2025 році

У 2025 році тенденція росту цін на пальне в Україні, ймовірно, продовжиться. Головними факторами, які можуть сприяти цьому, є світові ціни на нафту та законодавчі ініціативи. Серед останніх варто виділити закон про підвищення акцизного податку на паливо, який набрав чинності 1 вересня 2024 року. Він передбачає поступове збільшення ставок до 2028 року, включно з 2025 роком. Так, на початку року акцизи на пальне зростуть наступним чином:

  • на бензин — із 242,6 до 271,7 євро за тонну;
  • на дизельне пальне — із 177,6 до 215,7 євро за тонну;
  • на автомобільний газ — зі 165 до 193 євро за тонну.

Таке підвищення призведе до одномоментного збільшення ціни на пальне на 1,5-2 гривні за літр.

Іншим важливим фактором, який може вплинути на ціну пального в Україні, є реалізація фіксованого авансового податку на прибуток для АЗС. Це може призвести до зменшення кількості АЗС з-поміж дискаунтерів, а отже, це негативно позначиться на вартості та доступності пального.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:00, 2 Січня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

8 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 8 січня (середа) в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зміняться ціни на пальне в Україні у 2025 році: пояснення

Ціна на пальне у 2025 році — це питання, яке дуже турбує водіїв. Її підвищення може призвести до збільшення витрат на обслуговування автомобілю. Редакція Бахмут […]

14:00, 02.01.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

8 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Статус “дитина війни”: що це та як його оформити

В Україні проживає безліч дітей, які після 24 лютого 2022 року постраждали внаслідок бойових дій. Таку категорію населення забезпечують спеціальним статусом, який гарантує певну допомогу. […]

12:00, 01.01.2025 Скопіч Дмитро

В Україні вчетверо здорожчає транспортування газу: коли почне діяти новий тариф

З 1 січня 2025 року в Україні зросте вартість транспортування газу для внутрішніх споживачів аж на 305%, тобто у понад вчетверо. Причиною є припинення транзиту […]

11:25, 31.12.2024 Скопіч Дмитро

ВЛК та комісії у лікарнях: як встановлюватимуть інвалідність військовим з 1 січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні працюватимуть нові правила отримування групи інвалідності для військовослужбовців, які отримали травми, поранення, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров’я. […]

12:00, 30.12.2024 Скопіч Дмитро