Лимони, картопля та цибуля: які фрукти та овочі можна зберігати на зиму

Семаковська Тетяна 11:00, 17 Серпня 2024
Фрукти та овочі на продуктовому ринку / фото ілюстративне, Pexel

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб ви могли насолоджуватися смаком літа цілий рік.

Зберегти свіжість і аромат літа до зими – це не тільки практичний, але й приємний спосіб насолоджуватися домашніми або місцевими продуктами протягом усього року. Знаючи, як правильно зберігати, розуміючи оптимальні умови та тривалість зберігання, застосовуючи правильні технології, ви зможете максимально використати свій урожай і насолодитися смаком літа навіть у найхолодніші місяці. 

Як зберігати овочі на зиму в квартирі

Зберігати овочі у квартирі можна у холодильнику.

Дотримуйтеся наступних умов зберігання свіжих плодів та овочів в холодильнику:

  • ретельно очистить і висушіть овочі, щоб уникнути появи цвілі й гнилі;
  • зберігайте їх у перфорованих поліетиленових пакетах або герметичних контейнерах;
  • підтримуйте високий рівень вологості у контейнері для овочів, додаючи вологу тканину або використовуючи налаштування контролю вологості шухляди;
  • уникайте зберігання овочів, таких як картопля та цибуля разом, оскільки вони можуть виділяти гази, які можуть спричинити псування.
Дотримуючись умов зберігання овочів, ви зможете продовжувати насолоджуватися ними й по завершенню сезону / Pixabay

Зберегти овочі, яка температура має бути?

Щоб зберігати овочі в холодильнику важливо підтримувати потрібну температуру. Більшість овочів процвітають при температурі від 32°F (0°C) до 40°F (4,4°C). Купівля термометра для холодильника може допомогти вам контролювати та регулювати температуру за потреби.

Як довго зберігати овочі в холодильнику?

При правильному зберіганні багато овочів можуть зберігатися до зими:

  • коренеплоди, такі як морква, буряк та картопля, можуть залишатися свіжими протягом 4-6 місяців, якщо зберігати їх у прохолодному темному місці з належною вологістю;
  • зимові кабачки можна зберігати 2-6 місяців у прохолодному сухому місці;
  • листова зелень, як-от капуста, може зберігатися до 2 місяців у холодильнику, якщо зберігати її в герметичних контейнерах;
  • томати та огірки, краще законсервувати, з томатів, наприклад, можна зробити томатну пасту.

Як зберегти фрукти в домашніх умовах

Умови й тривалість зберігання фруктів відрізняються від умов зберігання овочів. Проте, при правильній підготовці ви зможете насолоджуватися їх смаком довгий період після купівлі. 

Як зберігати цитрусові:

Цитрусові, такі як апельсини, лимони та грейпфрути, мають довший термін зберігання порівняно з багатьма іншими фруктами. 

Якщо у вас багато цитрусових, поставте трохи в холодильник, щоб продовжити свіжість. Зберігайте протягом тривалого часу в прохолодному темному місці з хорошою вентиляцією, наприклад, у підвалі або підвалі. З цитрусових виходять прекрасні джеми чи варення. Так їх термін придатності зросте у рази. 

Ягоди краще зберігати у морозилці, це суттєво продовжить їх життя та ви зможете їх додавати до своїх страв навіть взимку / фото ілюстративне, Pixabay

Для фруктів і ягід підтримання ідеальних умов зберігання має вирішальне значення для збереження:

  • яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці;
  • виноград можна зберігати в холодильнику в перфорованому поліетиленовому пакеті, щоб запобігти накопиченню вологи;
  • зберігати ягоди потрібно в холодильнику, немитими, в дихаючій тарі. Використати протягом 3-7 днів або заморозити для тривалого зберігання;
  • яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці.

Зберігання фруктів та овочі в морозилці суттєво продовжить їх життя. Такі ягоди, як черешня, малина, полуниця тощо після заморозки зможуть радувати вас своїм смаком протягом всієї зими. Таким самим чином можна заморозити дрібно порізані абрикоси, персики та інші фрукти, які ви зможете додавати, наприклад, до вівсянки, робити з ними оладки чи поживні смузі. 

Заморожені ягоди чи фрукти можна додавати до своїх сніданків навіть взимку / фото ілюстративне, Pixabay

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро