Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб ви могли насолоджуватися смаком літа цілий рік.
Зберегти свіжість і аромат літа до зими – це не тільки практичний, але й приємний спосіб насолоджуватися домашніми або місцевими продуктами протягом усього року. Знаючи, як правильно зберігати, розуміючи оптимальні умови та тривалість зберігання, застосовуючи правильні технології, ви зможете максимально використати свій урожай і насолодитися смаком літа навіть у найхолодніші місяці.
Як зберігати овочі на зиму в квартирі
Зберігати овочі у квартирі можна у холодильнику.
Дотримуйтеся наступних умов зберігання свіжих плодів та овочів в холодильнику:
- ретельно очистить і висушіть овочі, щоб уникнути появи цвілі й гнилі;
- зберігайте їх у перфорованих поліетиленових пакетах або герметичних контейнерах;
- підтримуйте високий рівень вологості у контейнері для овочів, додаючи вологу тканину або використовуючи налаштування контролю вологості шухляди;
- уникайте зберігання овочів, таких як картопля та цибуля разом, оскільки вони можуть виділяти гази, які можуть спричинити псування.
Зберегти овочі, яка температура має бути?
Щоб зберігати овочі в холодильнику важливо підтримувати потрібну температуру. Більшість овочів процвітають при температурі від 32°F (0°C) до 40°F (4,4°C). Купівля термометра для холодильника може допомогти вам контролювати та регулювати температуру за потреби.
Як довго зберігати овочі в холодильнику?
При правильному зберіганні багато овочів можуть зберігатися до зими:
- коренеплоди, такі як морква, буряк та картопля, можуть залишатися свіжими протягом 4-6 місяців, якщо зберігати їх у прохолодному темному місці з належною вологістю;
- зимові кабачки можна зберігати 2-6 місяців у прохолодному сухому місці;
- листова зелень, як-от капуста, може зберігатися до 2 місяців у холодильнику, якщо зберігати її в герметичних контейнерах;
- томати та огірки, краще законсервувати, з томатів, наприклад, можна зробити томатну пасту.
Як зберегти фрукти в домашніх умовах
Умови й тривалість зберігання фруктів відрізняються від умов зберігання овочів. Проте, при правильній підготовці ви зможете насолоджуватися їх смаком довгий період після купівлі.
Як зберігати цитрусові:
Цитрусові, такі як апельсини, лимони та грейпфрути, мають довший термін зберігання порівняно з багатьма іншими фруктами.
Якщо у вас багато цитрусових, поставте трохи в холодильник, щоб продовжити свіжість. Зберігайте протягом тривалого часу в прохолодному темному місці з хорошою вентиляцією, наприклад, у підвалі або підвалі. З цитрусових виходять прекрасні джеми чи варення. Так їх термін придатності зросте у рази.
Для фруктів і ягід підтримання ідеальних умов зберігання має вирішальне значення для збереження:
- яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці;
- виноград можна зберігати в холодильнику в перфорованому поліетиленовому пакеті, щоб запобігти накопиченню вологи;
- зберігати ягоди потрібно в холодильнику, немитими, в дихаючій тарі. Використати протягом 3-7 днів або заморозити для тривалого зберігання;
- яблука та груші: зберігати в темному прохолодному місці або в холодильнику 3-4 місяці.
Зберігання фруктів та овочі в морозилці суттєво продовжить їх життя. Такі ягоди, як черешня, малина, полуниця тощо після заморозки зможуть радувати вас своїм смаком протягом всієї зими. Таким самим чином можна заморозити дрібно порізані абрикоси, персики та інші фрукти, які ви зможете додавати, наприклад, до вівсянки, робити з ними оладки чи поживні смузі.
Читайте також:
- Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго
- Гріємося вдома: рецепти чаїв, які легко приготувати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!