Як застрахувати автомобіль та отримати виплату в разі настання страхового випадку

Pulse Promo 11:49, 23 Липня 2025

Щоденні поїздки, далекі подорожі чи просто дорога до роботи — усе це передбачає ризики, навіть якщо ви є досвідченим водієм. Якщо зробите хоч один необережний маневр, ви можете опинитися в центрі неприємної ситуації на дорозі й пошкодити авто іншого учасника руху. Щоб уникнути значних втрат у разі ДТП, краще заздалегідь подбати про надійний страховий захист.

Оформлення страхового поліса — обов’язковий крок для кожного автовласника, але не всі точно знають, з чого почати, які документи потрібно підготувати, як обрати страхову компанію та на які деталі звертати увагу. А що робити, якщо страховий випадок все ж настав: як діяти, до кого звертатися, які строки подання заяви та які документи треба зібрати для отримання виплати?

Як оформити автострахування онлайн

Сьогодні для цього немає потреби йти в офіс страхової компанії — придбати страховий поліс ОСЦПВ можна онлайн. Для цього провідні страхові компанії створили всі умови для зручного оформлення договору. Найголовніша перевага такого способу — суттєва економія часу. Крім того, через інтернет легко порівняти пропозиції від різних страхових, що діють на ринку. На сайтах можна ознайомитись із тарифами, умовами покриття, додатковими опціями й обрати найвигідніший варіант для себе.

Для придбання цифрового поліса потрібно підготувати такі документи: паспорт громадянина України, посвідчення водія, ідентифікаційний код, технічний паспорт на авто.

Процедура оформлення електронної автоцивілки складається з кількох простих кроків:

  • заходите на офіційний сайт обраної страхової компанії (наприклад, «Арсенал Страхування»);
  • обираєте відповідну програму страхування;
  • заповнюєте форму з особистими даними та інформацією про автомобіль;
  • сплачуєте за поліс банківською карткою або за допомогою іншого електронного сервісу.

Якщо вас хвилює безпека такого оформлення, важливо пам’ятати, що потрібно обрати перевірену страхову організацію з офіційною ліцензією та стабільною репутацією на ринку. Серед таких компаній можна виділити «Арсенал Страхування», яка вже багато років надає послуги страхування в Україні. Тут, до речі, також можна вигідно оформити й КАСКО для повнішого захисту вашого автомобіля.

Що робити в разі ДТП, щоб отримати страхову виплату

Щоб мати можливість отримати компенсацію від страховика після аварії, потрібно насамперед якомога швидше повідомити про подію свою страхову. Важливо чітко дотримуватися рекомендацій, які надасть фахівець компанії. У надійних страхових організаціях інформаційна підтримка працює цілодобово, тому звернутися можна в будь-який час.

У тих випадках, коли внаслідок ДТП ніхто не постраждав, виклик поліції не є обов’язковим. Водії можуть скористатися електронним європротоколом, який оформлюється онлайн на офіційному сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України. Обидва учасники аварії повинні узгодити обставини події та не мати претензій один до одного. Заповнення європротоколу за чіткою інструкцією дозволяє зафіксувати страхову подію, після чого інформація автоматично надсилається до страхової компанії.

Якщо ж ситуація не підпадає під умови спрощеного оформлення, варто діяти за стандартним алгоритмом. Спочатку потрібно оглянути місце аварії, за можливості не рухати транспортні засоби, викликати поліцію та повідомити свою страхову компанію. Далі фахівці страховика підкажуть наступні кроки, які залежать від конкретної ситуації. Вони допоможуть правильно зібрати документи та подати заяву на виплату.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Мені хотілося, щоб хоча б мої діти побачили відбудовану Донеччину”: відеосюжет з донеччанкою

Семаковська Тетяна 18:25, 9 Серпня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Соледар — місто, яке повністю зруйноване та окуповане російськими військами. Його мешканці та мешканки зараз розкидані по всій Україні. Наша героїня Єлизавета Першина також одна з тих, кому довелося вимушено покинути дім, дівчина мріє, щоб її діти могли побачити відбудовану Донеччину.

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко поспілкувався з Єлизаветою.

Соледар в евакуації

Ліза — донеччанка, колись жителька Соледару. Востаннє вона побувала в рідному місті напередодні повномасштабного вторгнення. Сьогодні дівчина живе в Києві та мріє про відбудову Донеччини. Героїня згадує свою домівку з теплом. Каже, що літом та осінню у Соледарі була особливо гарна погода.

В евакуації Ліза наважилась відкрити власну справу. Дівчина є власницею фотостудії у столиці. Назвала її на честь адреси домівки в Соледарі: 8/66. Про те, як Лізі вдалося почати все з нуля дивіться у нашому відеосюжеті:

Для читачів Бахмут IN.UA Ліза дарує промокод “сіль”, який дає – 15% на відвідування студії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто 15 хвилин”: у столиці презентували концепцію післявоєнної відбудови Бахмута

Микола Ситник 16:00, 21 Березня 2024
Проєкт відбудови Бахмута
Концепція післявоєнної відбудови Бахмута / фото Метінвест-СМЦ

Вчора, 20 березня, в Києві відбулась презентація проєкту “Сталева Мрія Бахмут”. Він є концепцією післявоєнної відбудови кварталу міста у межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців. Інноваційний план відбудови Бахмута вперше представили та обговорили з містянами.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Сталева Мрія Бахмут”: концепція відбудови міста

Зазначимо, що проєктний офіс Метінвест-СМЦ безкоштовно розробив універсальну концепцію післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут”.

Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева заявив, що концепт відбудови має затвердити громада. За його словами, після Перемоги Бахмут стане прикладом для відбудови інших населених пунктів, які зруйнували російські окупанти.

На сьогодні Бахмут залишається територією з активною фазою проведення бойових дій. Але це не спиняє тих, хто вірить в Україну, в Перемогу і в те, що після деокупації в наші міста та села повернеться життя. Після сталої Перемоги України, повної деокупації міста та за умови затвердження громадою даного концепту, Бахмут стане показовим прикладом для відбудови інших міст України,

наголосив Олексій Рева // начальник Бахмутської МВА

Проджект менеджер Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка розповіла присутнім бахмутянам про особливості проєкту. Вона підкреслила, що житловий масив побудують за сучасними світовими технологіями з урахуванням інклюзивності та енергоефективності.

Тетяна Скрипка на заході
Тетяна Скрипка (в центрі) з учасникамо презентації / фото Бахмутська МР

За ідеєю новий квартал має стати містом 15 хвилин, у якому робота та більшість повсякденних потреб і послуг, таких як освіта, охорона здоров’я, відпочинок тощо, можна легко отримати у межах 15 хвилин пішого ходу з будь-якої точки кварталу. Житловий масив буде зразком сучасного та комфортного проживання з урахуванням потреб усіх людей,

пояснила Тетяна Скрипка // проджект менеджер Метінвест-СМЦ

Відбудова Бахмута
“Місто 15 хвилин” у Бахмуті / скриншот

Відомо, що фахівці планують знизити поверховість житлової забудови в Бахмуті до 4 та 2 поверхів. Водночас кількість людей, які зможуть проживати у цьому кварталі, буде збережена на довоєнному рівні — близько 18 тисяч мешканців. 

Так, концепт “Сталева Мрія Бахмут” передбачає:

  • зелені зони з парками та місцями для відпочинку й дитячими просторами; університет з сучасною бібліотекою;
  • гуртожиток;
  • багатофункціональні школи та садочки;
  • амбулаторію;
  • готель;
  • паркінги сучасного дизайну;
  • спорткомплекс з басейном;
  • укриття для тривалого перебування тощо.

Проєкт відбудови кварталу в Бахмуті також передбачає створення Алеї пам’яті захисників України.

Відбудови Бахмута
Проєкт відбудови Бахмута / фото Бахмутська МР

Як подати свої пропозиції до проєкту?

Після презентації в осередках підтримки мешканців Бахмутської громади проходитимуть обговорення проєкту відбудови кварталу міста. Також для бахмутян відбуватимуться дискусії в онлайн-форматі.

Протягом наступних 3 місяців усі охочі мають змогу надавати свої пропозиції до проєкту. Зробити це можна, перейшовши за посиланням та заповнивши відповідну форму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що потрібно знати перед встановленням кондиціонера

Спека може бути нещадною, особливо коли в приміщенні душно й некомфортно. Бажання встановити кондиціонер здається очевидним кроком, однак перед початком монтажу є чимало нюансів, які […]

12:45, 23.07.2025 Pulse Promo

Таксі Будапешт – Ужгород: зручне повернення в Україну

Після подорожі до Угорщини багато українців повертаються додому саме через Будапешт. Це зручно — з міста легко дістатися до західного кордону України. Один з найкомфортніших […]

21:15, 21.07.2025 Pulse Promo

Стабільність навіть без світла: коворкінг, що не підводить

Коли світло зникає, з ним зазвичай зникає і концентрація. Лампа гасне, ноутбук ще намагається працювати хвилин п’ятнадцять, а потім — тиша: жодних дзвінків, жодних документів, […]

20:55, 21.07.2025 Pulse Promo

Які навички дає навчання на менеджера проєктів

Навчання на менеджера проєктів починається з засвоєння базових принципів — як правильно визначати цілі, формувати команду та розробляти детальний план дій. Саме тут слухачі знайомляться […]

16:38, 21.07.2025 Pulse Promo

Які стелажі краще вибрати для продуктового складу?

Продуктовий склад — це особливе приміщення, адже тут зберігаються харчові продукти. Основним завданням такого приміщення є приймання товарів, їх зберігання з дотриманням усіх норм і […]

00:15, 19.07.2025 Pulse Promo