Поїзд до Краматорська / фото ілюстративне, Укрзалізниця
Краматорськ — це одне з найбільших міст Донецької області, яке стало транзитним пунктом для багатьох українців, щоб побачитися з рідними. Дістатись сюди з Києва можна потягами.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як саме можна доїхати з Києва до Краматорська та навпаки за допомогою потягів.
Як з Києва доїхати до Краматорська
Наразі потяги — це стабільний вид транспорту, який регулярно ходить від столиці України до Краматорська.
Першим та найпростішим способом, яким можуть скористатися українці — це швидкісний поїзд Інтерсіті+ №712/711 “Краматорськ — Київ”. Цей потяг у 2025 році курсуватиме щодня за оновленим графіком:
712 — відправка зі станції Київ-Пасажирський о 06:44 та прибуття на станцію Краматорськ о 13:38;
711 — відправка зі станції Краматорськ о 14:30 та прибуття на станцію Київ-Пасажирський о 21:28.
Вартість за місце у вагоні першого класу розпочинається від 930 гривень, а у другому — 420.
Також громадяни можуть скористатися потягом №104, який курсує між Краматорськом та Львовом. Цей маршрут проходить через станцію Київ-Пасажирський. Подорож проходитиме в умовах купе. Його вартість розпочинається з 950 гривень, а люкс — 2 500 гривень.
Відправлення з Києва за цим маршрутом відбувається о 01:26, а прибуття до Краматорська — о 13:17.
У 2025 році для підприємців почали діяти нові правила, це стосується й ФОП. Це пов’язано з тим, що з 1 січня зросли податки та змінилися правила їх нарахування.
Детальніше про те, як зміняться податки для ФОПів у 2025 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як зростуть податки для ФОПів у 2025
В Україні з 1 січня зросли податки для ФОПів та почали діяти нові норми, зокрема, повернення обов’язкової сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ). Загалом же податки для фізичних осіб-підприємців зростуть на декілька тисяч гривень.
Також очікується, що у 2025 році буде знято мораторій на документальні планові перевірки для всіх ФОПів.
Військовий збір для ФОП
ФОП з 1 січня 2025 року повинні сплачувати військовий збір, що регламентується Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану”.
Розмір військового збору напряму залежить від групи, до якої належить ФОП:
для ФОП I та II групи — 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, яка у 2025 році становить 800 грн;
для ФОП III групи — 1% від доходу загального доходу.
Штраф за несплату військового збору
За несвоєчасною або неповною сплатою військового збору ФОПами буде йти штраф. Для ФОП I та II групи — 50% від суми єдиного податку, яку не сплачено.
Для ФОП III групи ситуація складніша, адже залежить від кількості днів з несплатою:
за несплату менше ніж 30 днів — штраф 5% від суми несплаченого збору;
за несплату понад 30 днів — штраф 10% від суми несплаченого збору.
ЄСВ для ФОП
ФОП / фото ілюстративне, fondy.ua
Відповідно до державного бюджету країни на 2025 рік, вже з 1 січня повертається обов’язкова умова для ФОП, яка зобов’язує сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це означає, що всі ФОП втратили право на добровільну сплату ЄСВ за себе, яке їм надали 1 березня 2022 року.
Зазначається, що платежі мають відбуватися поквартально — у місяць, що слідує за закінченням кварталу. Перші обов’язкові платежі за січень-березень в 2025 році мають бути внесеними до 21 квітня.
Наразі мінімальна сума ЄСВ у 2025 році складатиме 1 760 гривень на місяць, тобто 22% від 8 000 — мінімальної заробітної плати.
Також у 2025 році тимчасово підвищується максимальна база для нарахування ЄСВ, а саме з 15 мінімальних заробітних плат (120 000 гривень) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень). Це означає, що зараз максимальний страховий внесок — 35 200 гривень, або 22% від 160 000.
Чи залишились пільги по сплаті ЄСВ для ФОП
За словами фахівців “Юридичного порадника для ВПО”, в Україні збережуться пільги для деяких категорій, які стосуються сплати ЄСВ. Зокрема, це стосується:
підприємців/миць, які є людьми з інвалідністю, за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
підприємців/миць, які є пенсіонерами за віком або за вислугою років;
ФОПів, які одночасно є найманими працівниками та за яких ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
ФОПів, які працюють на загальній системі оподаткування без доходу;
підприємців/миць, які були мобілізованими та проходять службу — на весь період служби, за умови подання підтверджуючих документів.
Штрафи за несплату ЄСВ
Несплата обов’язкового ЄСВ буде каратися штрафом, розмір якого сягатиме 20% від суми недоплати з урахуванням пені у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожен день прострочення.
Також при несплаті ЄСВ буде працювати норма, коли не буде нараховуватись страховий стаж для подальшого отримання різних соціальних виплат чи пенсій.
Термінали для ФОП
Крім загального зростання податків, ФОПам у 2025 році доведеться забезпечувати можливість сплати товару за допомогою безготівкових розрахунків через POS-термінал.
Ця норма є обов’язковою для усіх, окрім тих, хто працює в районах ведення бойових дій. Проте, пільга для підприємців у населених пунктах із населенням менш як 5 тисяч осіб більше не діятиме.
Скільки платитимуть ФОПи I групи
Cкільки платитимуть ФОП в 2025 році / фото ілюстративне, iStock
ФОП I групи у 2024 році платили:
єдиний податок — 302,80 гривень (обов’язкова сплата);
ЄСВ — 1 760 гривень (добровільна сплата).
Наразі ж ця категорія сплачуватиме:
єдиний податок — 302,80 гривень (обов’язкова сплата);
ЄСВ — 1 760 гривень (обов’язкова сплата);
військовий збір 800 гривень (обов’язкова сплата).
Загальне податкове навантаження для ФОПів групи зросте на 2560 гривень. За квартал ця сума складе 7 680 гривень, а за рік — 30 720 гривень.
Скільки платитимуть ФОПи II групи
ФОП II групи у 2024 році платили:
єдиний податок 1 420 гривень (обов’язкова сплата);
ЄСВ 1 760 гривень (добровільна сплата).
У 2025 році податкове навантаження буде наступним:
єдиний податок — 1 600 гривень (обов’язкова сплата);
ЄСВ — 1 760 гривень (обов’язкова сплата);
військовий збір — 800 гривень (обов’язкова сплата).
Загальне зростання податків для цієї групи у 2025 році становить 4 160 гривень на місяць, що майже втричі більше показників 2024. За квартал ця сума складе 12 480 гривень, а за рік — 49 920 грн.
Скільки платитимуть ФОПи III групи
ФОП з III групи у 2024 році сплачували:
єдиний податок — 3-5% плюс ПДВ від доходу (обов’язкова сплата);
ЄСВ — 1760 грн (добровільна сплата).
У 2025 році податкове навантаження буде наступним:
єдиний податок — 3-5% плюс ПДВ від доходу (обов’язкова сплата);
ЄСВ — 1 760 гривень (обов’язкова сплата);
військовий збір — 1% від загального доходу (обов’язкова сплата).
Читайте також:
Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу: коли відкриється
Естонська рада у справах біженців продовжує реалізацію програми багатоцільової грошової допомоги для найбільш вразливих категорій населення у прифронтових областях України. Пріоритет в новій допомозі надаватимуть жителям та жителькам Запорізької області зі списку районів.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про грошову допомогу, а також про те, коли саме відкривається реєстраційна форма.
Грошова допомога від Естонської ради
Розмір допомоги складатиме 3 600 гривень на місяць на одну особу протягом наступних 3 місяців. Загалом сім’ї зможуть отримати 10 800 гривень. Пріоритет надаватиметься громадянам/кам, які проживають у прифронтових регіонах Запорізької області, який поки не був опублікованим. Важливою умовою є те, чи відноситься сім’я до однієї з найбільш вразливих категорій населення:
домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
домогосподарства з вагітними жінками;
домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
домогосподарства з дітьми до 2 років;
домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дороговартісного лікування;
домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.
Зазначимо, що сім’ї можуть отримати грошову допомогу не частіше одного разу на рік або раз в шість місяців, якщо домогосподарство набуло нового статусу вразливості на момент повторного звернення. Ці правила не стосуються до тих осіб, які належать до найбільш вразливих категорій та мають право на отримання термінової допомоги.
Як отримати допомогу від Естонської ради
Реєстрація на отримання коштів від Естонської ради проводиться в онлайн-форматі. Вона відкриється вже 16 лютого 2025 року
Якщо громадянин чи громадянка проживає в одному з прифронтових регіонів зі списку пріоритетних, то їм потрібно перейти за посиланням та заповнити необхідні форми.
Читайте також:
Безплатні курси кравецької майстерності для ВПО у Львові: як долучитися
ВПО з Селидівської громади пропонують безоплатне житло: які є варіанти
Естонська рада у справах біженців продовжує реалізацію програми багатоцільової грошової допомоги для найбільш вразливих категорій населення у прифронтових областях України. Пріоритет в новій допомозі надаватимуть […]
12 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]
Учасники бойових дій мають право на отримання пільг. Аналогічна норма працює й стосовно членів їхніх сімей, зокрема, дружин. Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які пільги мають […]
Вже 1 липня 2025 року в Україні розпочнеться вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Триватиме вона до середини жовтня. Редакція Бахмут IN.UA розповідає про основні […]